פבר' 10

בילות ללימסול, חופשה באיה נאפה

בקטגוריה חופשות ים יוקרתיות

שם המאמר: בילות ללימסול, חופשה באיה נאפה
דורג על ידי גל בתאריך 10.02.13
דירוג המאמר: 4.0

אין ספק, כי האי קפריסין הוא אחד מהמקומות שהישראלים הכי אוהבים לטייל ולנפוש בהם. בתוך קפריסין, נהוג לציין שני ערים שאליהם הישראלים מגיעים בהמוניהם – לימסול ואיה נאפה. המקומות הללו פופולריים הן בקרב צעירים לפני ואחרי צבא, אבל גם משפחות עם ילדים, ואף פנסיונרים יכולים ליהנות מהאופי מיוחד של הערים הללו. האווירה והמזג בקפריסין, לצד האופי מיוחד של הערים הללו, יוצר את המתחמים התיירותיים המושלמים לכל סוג של נופש. חשוב לזכור כי שני הערים הללו נמצאות בחצי היווני של האי, שהוא גם חצי הרבה יותר מתוייר. שתי הערים עצמן לא גדולות מידי (השטח של קפריסין באופן כללי הוא קטן מאד), אך עם זאת הן שופעות במקומות אשר שווה לבקר בהם. בשתי הערים גם אפשר למצוא מגוון של בתי מלון ובתי הארחה שיוכלו להתאים לכם.

Ayia Napa Monastery by George M. Groutas, on Flickr

איך להגיע עם טיסות לאיה נאפה ולימסול?

הן במקרה של חבילות ללימסול, והן במקרה של חופשה באיה נאפה מדובר בעצם על דרך הגעה זהה. גם לאיה נאפה וגם ללימסול אין בעצם שדות תעופה משלהם. לכן, הדרך להגיע היא דרך שדה התעופה של עיר הבירה לרנקה. לשדה התעופה אפשר למצוא טיסות סדירות שיוצאות מטעם חברת סייפרוס איירוויז הקפריסאית, וכן טיסות של חברת ארקיע הישראלית. בעונות האביב והקיץ אפשר גם לאתר לא מעט טיסות צ'רטר שיוצאות מטעם חברות קפריסאיות וחברות זרות נוספות. אפשר גם למצוא טיסות של חברות תעופה רוסיות ותורכיות שעושות עצירות ביניים בדרך. מכל מקום, טיסה ישירה נמשכת היום כשעה לכל היותר.

מידע שחשוב לדעת על איה נאפה ולימסול

אם אתם מחפשים חבילות ללימסול, אפשר להתכונן למזג אוויר שבאופן כללי מאד יזכיר לכם את האקלים הישראלי. לכן, אם אתם מגיעים בזמן האביב או הקיץ – אפשר בהחלט להביא בגדים קלים. קחו בחשבון שלימסול שוכנת בחוף, ולכן בערב יכולות להיות רוחות חזקות יחסית, ולכן אפשר להביא בגדים חמים לשעות הערב. המטבע הוא האירו האירופי. התחבורה עצמה בלימסול מבוססת בעיקר על מוניות.
המצב של חופשה באיה נאפה די זהה למצב של חופשה בלימסול. גם כאן המטבע הוא אירו, האקלים הוא ים תיכוני מתון ונעים מאד, ומבחינת תחבורה מומלץ לרוב לעשות שימוש במוניות. עם זאת, מערכת האוטובוסים באיה נאפה טובה יותר מרוב קפריסין, ואפשר לעשות בה שימוש.

באיזה אטרקציות כדאי לבקר?

בין אם אתם מחפשים חבילות ללימסול ובין אם אתם חולמים על חופשה באיה נאפה, יש סוגים זהים למדי של אטרקציות שאפשר ורצוי לבקר בהן. שתי הערים ידועות בתרבות המועדונים המפותחת שלהן. אז מה מיוחד בהן? שבניגוד לערים אחרות בעולם, באיה נאפה ובלימסול אתם לא תמצאו רק מועדונים שמתאימים לצעירים (אף כי אלה גם הם נמצאים בכמויות גבוהות). יש בערים הללו גם מועדונים שמתאימים לקהל מבוגר יותר. בהשפעת החצי היווני של האי, ניתן גם למצוא מספר טברנות שפועלות בערים, אך אלו באמת מהוות יותר אטרקציות תיירותיות שנועדו למשוך תיירים.

ומתי כדאי לטוס?

השאלה מתי לתכנן חופשה באיה נאפה או להזמין חבילות ללימסול היא שאלה מאד מעניינת. באינסטינקט אתם רוצים כמובן להזמין את הטיסה לחופשת הקיץ – אז כדאי לדעת שיש לכם זמן. מזג האוויר הקפריסאי הוא קיץ מתון קצת יותר מאשר בארץ, ואפשר ליהנות משפע של דילים. עם זאת, אפשר גם להזמין דילים וחופשות קצת לפני הקיץ או קצת לאחריו. בחודשים אלו האקלים הוא נהדר, והמחירים בכל זאת קצת יותר נמוכים.

התגובות סגורות