יוני 25

היתרונות של טיולים מאורגנים לדרום אמריקה

בקטגוריה חופשות יוקרה באמריקה

שם המאמר: היתרונות של טיולים מאורגנים לדרום אמריקה
דורג על ידי תומר בתאריך 25.06.13
דירוג המאמר: 4.5

אין ספק כי יבשת דרום אמריקה היא יבשת מדהימה, עם שפע של אתרים יוצאי דופן לבקר בהם, עם היסטוריה מרתקת, וגם עם תושבים שונים מאד מאנשי המערב. לכן, אם אתם רוצים לטייל במדינות השונות של דרום אמריקה, למה שלא תטיילו בנוחות המקסימלית? בעוד שבמדינות אירופה ואפילו המזרח הרחוק קל יחסית להתמצא באזורים השונים, הרי שבדרום אמריקה חשוב אמד שתדעו באילו מקומות לבקר, וגם היכן כדאי ללון, מבלי שתיטלו סיכונים מיותרים. לכן, מומלץ בחום לצאת אל טיולים מאורגנים לדרום אמריקה. טיולים מאורגנים לדרום אמריקה כוללים כמובן את כל הסדר והארגון שאתם צריכים לטיול עצמו – עלויות של הטיסות הלוך וחזור, הסעות ממקום למקום ובמידת הצורך גם טיסות פנימיות, כניסה לאטרקציות, וכמובן מקומות לינה באזורים בטוחים ומתקדמים במדינות השונות. אבל להיכן אתם תרצו לטייל, וכמה זמן ימשך הטיול שלכם?

טיולים אורכים מן הממוצע

ברוב המקרים, טיולים מאורגנים לדרום אמריקה יהיו ארוכים יותר מאשר טיולים מאורגנים לאזורים כמו צפון אמריקה או אירופה הקלאסית. הסיבה לכך היא שפעמים רבות הטיולים הללו כוללים בתוכם ביקור במספר מדינות, וכן במספר גבוה של אתרים. כדי למצות היטב את החוויות של דרום אמריקה, כדאי לצאת אל טיולים שנמשכים לפחות שבועיים – שכן המרחקים הם גם גבוהים מאד, וחבל שתבלו טיול קצר מאד בנסיעות ארוכות.

לכן, אין זה נדיר למצוא טיולים מאורגנים לדרום אמריקה שנמשכים 20, 30 ואפילו 40 יום. היתרון המשמעותי הוא בכך שבדרום אמריקה יש אקלים מגוון מאד – ובתוך מדינות ענקיות כמו ברזיל אפשר אף למצוא בין ארבעה לחמישה סוגי אקלים שונים! לכן יש מדינות שיהיה נוח יותר לטוס אליהן בקיץ, ויש כאלה שנוח לטוס אליהן בחורף (זכור כי הדר הפוך מישראל, שכן דרום אמריקה נמצאת בחצי הכדור הדרומי, ולכן העונות הן הפוכות). כמו כן, במדינות דרום אמריקה יש פסטיבלים ושנים שמתחלפים לאורך החודשים, ולכן לפני שאתם מחליטים על המסלול לטיול המאורגן שלכם – בדקו האם יש פסטיבלים במדינות מסוימות בזמן המשוער של החופשה.

Mike Vondran at Iguassu Falls, Brazil, December 28 2008. by over_kind_man, on Flickr

מהם היתרונות של טיול מאורגן אישי?

חשוב מאד להבין שבין אם אתם יוצאים לטיול מאורגן לדרום אמריקה, ובין אם אתם רוצים לצאת לטיול מאורגן ביעדים אחרים, אינכם חייבים בהכרח לצאת לטיול מאורגן ביחד עם קבוצה גדולה של ישראלים שאינכם מכירים. שיטת הקבוצות לטיולים מאורגנים אולי נוחה יחסית ליעדים כמו אירופה הקלאסית. אול, כאשר מדובר על יעדים כמו דרום אמריקה, המזרח הרחוק ואוסטרליה – הרי שיש אנשים רבים שאוהבים לחוות את הטיול באופן בלעדי, בלי לנסוע באוטובוס במשך 10 שעות עם עוד 20 ישראלים. לכן, הומצא הרעיון של טיול מאורגן אישי שבא לתת את המענה המושלם ולוקח את היתרונות מהטיול המאורגן ומהטיול העצמאי. מצד אחד, מדובר על טיול מאורגן לכל דבר ועניין – סוכנות נסיעות תתאם עבורכם את כל מקומות לינה וגם את הכרטיסים לאמצעי התחבורה השונים בתוך המדינה. הסוכנות גם תצמיד אליכם מדריך מנוסה דובר אנגלית או עברית. כך, אתם תקבלו הדרכה מלאה, ולא תצטרכו להתחיל לתכנן לבדכם טיול מורכב.

ומהו הצד האישי?

מהצד השני, טיול מאורגן אישי הוא טיול שאתם עושים לחלוטין לבדכם – אינכם צריכים לשתף את החוויות שלכם עם אנשים נוספים. חשוב מאד לציין כי לרוב, טיול מאורגן אישי הוא לא באמת טיול שאדם עורך לחלוטין לבדו. לרוב מדובר על קבוצה קטנה יחסית של אנשים שמכירים אחד את השני – כמו כמה חברים טובים, או הרכבת משפחתי מצומצם. כך למשל, אם אתם ארבע נפשות שרוצים לטייל בכמה ממדינות דרום אמריקה – תוכלו לפנות לסוכנות נסיעות מתאימה שתתאם עבורכם טיול מאורגן ואישי, וכך תבלו כולכם ביחד, בלי אנשים זרים – אבל עם כל היתרונות של הטיול המאורגן.

Tags: ,

התגובות סגורות