דצמ' 04

חופשה במלון בוטיק בתל אביב

בקטגוריה כללי

שם המאמר: חופשה במלון בוטיק בתל אביב
דורג על ידי אדוארד בתאריך 4.12.12
דירוג המאמר: 4.5

ישראל הפכה בשנים האחרונות למעצמת מלונאות. עם הנוסטלגיה שהתעוררה בעם ישראל בשנים האחרונות פורחים להם מלונות בוטיק בישראל – בהתבסס על ההבנה כי מוקדי משיכה היסטוריים יכולים להוות אטרקציה עבור תיירים ישראלים – אך גם כאלו מחו"ל. בפועל, זה אומר שהרבה מבנים ישנים והיסטוריים בכל רחבי הארץ מוסבים להיות מלונות בוטיק. מלון בוטיק בתל אביב הוא שם נרדף לחיים טובים ואם אתם מגיעים לישראל בהחלט שווה לכם לשקול ביקור בתל אביב במלון כזה. המלונות הללו מתאפיינים בירידה לפרטים הקטנים, ובעיקר בשקט, שלווה וחוסר ההמוניות המאפיינת מלונות גדולים בישראל. בתל אביב יש הרבה מאד אטרקציות מעניינות, ואם חשבתם באיזה מלון בוטיק בארץ לשכור חדר – יתכן והארקציות שיפורטו מיד יעזרו לכם לבחור בתל אביב.

אטרקציות בתל אביב

  • בתל אביב הרבה מקומות במרכז העיר, במרכז העירוני הצפוף שלה, שמדברים על ההיסטוריה שלה כעיר לבנה. למשל – המזרקה של נחום גוטמן בשדרות רוטשילד – אותה צייר כל השנים. מיקומה הוא בין תל אביב לנווה צדק (שאוחדה עם תל אביח ב-1923). בשד' רוטשילד יש עוד כמה אטרקציות נחמדות כמו מס' גלריות חשובות, מסעדות, בית העם והמכון הצרפתי. שד' רוטשילד הן אטרקציה עבור תיירים מכיוון שהם גם יפים אבל גם התקיימה של המחאה החברתית ב-2011. ליד הרצל ישנו גם הקיוסק התל אביבי הראשון שהוקם ע"ש הברון רוטשילד ב-1910. ברח' אחד העם בנה ב-1927 אריה וייס את אחד הבתים הייחודיים והראשוניים בתל אביב. בהזדמנות זו נמליץ גם על פסטיבל בתים מבפנים שמארח אנשים בבתים ייחודיים בתל אביב – בדקו מתי זה ונסו להגיע אל מלון בוטיק תל אביב לאותה התקופה כי תוכלו לראות בתים יפים ומעניינים. ברוטשילד אפשר לבקר גם בבית גולמב (לידו יש מסעדת סושי טובה), מרכז ההגנה הארצי – ובבית לוין, וילה ייחודית מ-1920 בערך.

Under the Tree by People's Council, on Flickr

  • בית דיזנגוף, בית העירייה הראשון שם הכריז בן גוריון על הקמת מדינת ישראל ב-1948
  • כיכר המלך אלברט – שם יש בתים יפים מאד ומס' בתי קפה, וגם בית ספר לעיצוב ובית ספר לספרות ופילוסופיה יהודית. קרוב לשם יש גם את בית ברלין, בית מילנר ובית רובינסקי. אם תרחיקו עד לאלנבי תוכלו ללכת למוזיאון ראובן רובין ולבית ביאליק, שאני אמנים חשובים מאד ביישוב היהודי של תחילת המאה ה-20.
  • אם אתם בתחילת שד' רוטשילד – לכו לראות הצגה בהבימה. בנוסף, בית התרבות של העיר, היכל התרבות ואולמות אחרים גם הם נמצאים שם. הבימה המקורי שופץ ונחנך ב-2010, אך המבנה המקורי נבנה בשנות ה-40 של המאה ה-20. כיכר דיזנגוף וקניון דיזנגוף (וגם מס' מסעדות וגלריות) נמצאות לא רחוק משם. בנוסף, תוכלו לראות את המזרקה – פסל קינטי של יעקב אגם בכיכר. הרחוב והכיכר כולה נבנו על שם ראש העיר הראשון ואשתו ב-1938.
  • גן מאיר, כיכר מגן דוד, בית התמר / בית הדקל, כיכר רמב"ם – הם כולם מקומות היסטוריים באיזור זה, ששווה לבקר בהם ולראות אותם גם אם 'סתם' עוברים לידם, או במקרה שוהים במלונות בוטיק בסביבה. מומלץ לשתות קפה ולהשקיף על הנוף האורבני התל אביב הצפוף והייחודי. בית הכנסת הגדול, מלון פלטין, ומגדל מאיר – הם עוד אטרקציות יפות ומעניינות באיזור שבין אלנבי לדרום העיר.אטרקציות:
    טיולי אופניים
    סיורים בתל אביב

לא חסר מה לעשות בתל אביב. אם אתם נוסעים למלון בוטיק בתל אביב נסו לוודא כי יהיה במרכז העיר, כך שתוכלו להגיע בהליכה ברגל לכל האטרקציות – מהמוקדים ההיסטוריים המוזכרים לעיל, דרך הצגה טובה או פאב שיקי, ואפילו סתם ללכת לים. תל אביב גדולה אבל המרכז ההיסטורי והתרבותי שלה קטן, ולכן מלון בוטיק במרכז תל אביב הוא דרך נהדרת לראות את הכל ללא מאמץ מרובה.

התגובות סגורות