אוק' 02

טוס וסע- טיסה לבודפשט והשכרת רכב בעיר

בקטגוריה כללי

שם המאמר: טוס וסע- טיסה לבודפשט והשכרת רכב בעיר
דורג על ידי יורם בתאריך 2.10.13
דירוג המאמר: 4.5

ברוב היעדים בעולם אליהם מגיע התייר, בעיקר אם מדובר ביעד ברחבי אירופה או בארצות הברית, אחד היתרונות הגדולים ביותר מהם הוא ייהנה יהיה אם הוא שוכר רכב בעת נחיתתו, כך שהוא יכול לטייל בין ערים שונים ומדינות שונות. במקרים אלה, נחסכת מהתייר התלות בתחבורה הציבורית של המקום אותה הוא לא מכיר וכן התלות ביציאה לטיול מאורגן.

מה זה טוס וסע?

באירופה מדובר במדינות רבות שחולקות גבול משותף ולכן השכרת רכב יכולה לשמש את התייר לסיור בין כל המדינות הללו, מבלי לחכות לרכבות ולשלם סכומים גבוהים כדי להגיע מיעד מסוים אל יעד אחר. בארצות הברית מדובר בערים אחרות ולעיתים גם כאן מדובר במדינות שונות, מדינות אליהן אין תחבורה על גלגלים והדרך היחידה להגיע אליהן היא בטיסה, אלא אם כן משכירים רכב. חברות הנסיעות הבינו את העניין הזה וכעת הן מציעות את שירותי טוס וסע על מנת להקל על הלקוח ולנסות אף להוזיל לו את העלויות. מדובר בשירות בו הלקוח רוכש כרטיס טיסה ורכב להשכרה בכרטיס אחד, כרטיס שיקנה לו את הרכב השכור מיד עם נחיתתו בשדה התעופה, כך שהוא לא ייאלץ לעמוד בתורים של חברת השכרת הרכבים או לקחת מונית בעלויות גבוהות משדה התעופה אל חברת ההשכרה.

חבילות טוס וסע עם עוד אדם בעל רישיון

אחד הדברים המומלצים ביותר בטיולים שכאלה הוא שיהיה למעלה מאדם אחד שנוהג, בעיקר כשמדובר בטיסה לארצות הברית, מה שמבטיח נסיעות ארוכות על כבישים צחיחים ובלתי נגמרים. אבל מי שחושב שחבילות טוס וסע טובות רק כשאנשים רוצים לעבור ממדינה למדינה או אפילו מעיר לעיר, טועה. שירות זה הוא שירות טוב גם למי שמעוניין להישאר במדינה אחת או אפילו בעיר אחת בכל תקופת שהייתו בחו"ל, ויכול באמצעות הרכב לוותר על הרכבת התחתית או על תנועת האוטובוסים בעיר אליה הגיע ויכול במקום זה, להוציא את הטלפון הנייד ולכוון לעצמו תוכנת ניווט שתוביל אותו אל עבר היעד.

לטוס ולנסוע עם טיסה לבודפשט

אחד היעדים בהם נוח מאוד להסתובב באמצעות רכב היא בודפשט. בירת הונגריה מחולקת לשני אזורים, החלק הגדול יותר שנקרא פשט וממוקם ממזרח לנהר הדנובה והחלק השני שנקרא בודה, הממוקם ממערב לנהר הדנובה. טיסה לבודפשט שתשלב השכרת רכב, תקל על המעבר בין שני חלקי העיר ותגרום להנאה גם מחיי המסחר והתרבות של החלק הראשון וגם מהאזור ההררי שמכיל בתוכו אתרים היסטוריים מרתקים של החלק השני. הנסיעה הראשונה תהיה ברחבי פשט, שם תגיעו אל בית הפרלמנט, בו תוכלו לזכות בסיור מודרך במבנה על 691 חדריו, המכיל מדרגות באורך כולל של כ-20 קילומטרים. משם תיכנסו אל הרכב ותסעו אל בית האופרה של בודפשט, שם גם כדאי לקנות כרטיס לאחת מהופעות האופרה הליליות. היעד האחרון למענו תצטרכו להזיז את הרכב בחלק זה של בודפשט הוא השוק הגדול של בודפשט, השוק המקורה הגדול ביותר במדינה, המכיל לצד דוכני מאכלים ותבלינים גם דוכני מתנות מקומיות ומרתקות.

טיסה לבודפשט- בין בודה לבין פשט

אך כפי שכבר ציינו, הרכב ישמש אתכם פחות כדי לסייר בין המקומות השונים בכל חלק, אלא יותר על מנת להגיע אליו. החלק בודה אינו נופל מבחינת אתרים מעניינים לביקור ומכיל את כנסיית מטיאס המקומית שהיא כנסיה הבנויה בסגנון גותי שזכתה אפילו לכהן כמסגד לפני כמה מאות שנים. טיסה לבודפשט אמנם נוחתת בצד הרחוק יותר מאזור זה, אך אף תירוץ לא יתקבל כדי לא לבקר בטירת בודה, הממוקמת על גבעה בגובה של כ-50 מטרים מעל לנהר הדנובה והיא אחד היעדים המרכזיים בעיר.

התגובות סגורות