פבר' 14

רוצים לגלות תרבות חדשה? טיול מאורגן הוא הפיתרון

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: רוצים לגלות תרבות חדשה? טיול מאורגן הוא הפיתרון
דורג על ידי גלית בתאריך 14.02.13
דירוג המאמר: 4.5

הדגש העיקרי אותו שמים התיירים בזמן תכנון חופשה ביעדים שונים בעולם הוא על ההנאה הפרטית. תיירים אשר חוסכים כסף, לוקחים חופש מהעבודה ואוספים את הילדים מעוניינים לבלות על פי תחומי העניין האישיים בלבד. לעיתים קרובות התוצאה מעט מאכזבת, משום שסוג כזה של חופשה אינו מצליח לחשוף את התייר אל תרבות זרה. במילים אחרות, חופשות המתוכננות באופן עצמאי ללא ליווי מקצועי נוטות להיות בנאליות ומשעממות. אחת הדרכים המומלצות לפתור זאת היא להזמין טיול מאורגן. לא חייב לערוך את הטיול במדינות המפורסמות של אירופה או בערי ארצות הברית, משום שאפשר להזמין אותו גם ביעדים רחוקים ופחות מוכרים כמו האיים הקנריים או יפן.

<El Teide Parque, Tenerife, Canary Islands by Photo_Robson, on  Flickr

הבדלים בין טיולים מאורגנים באירופה או במזרח

למרות המאפיינים הדומים המרכיבים את הטיול המאורגן, עדיין ניתן למצוא מספר הבדלים בין טיולים מאורגנים לאיים הקנריים לבין טיולים ליפן. חשוב לעמוד על הפערים הללו על מנת להבטיח לתייר בחירה בסוג הטיול המאורגן המתאים לו. ראשית, טיולים לאיים הקנריים נערכים כידוע בארכיפלג הנמנה על הקהילה האוטונומית של ספרד. למרות המיקום המיוחד של האיים הקנריים מול חופה הדרום מערבי של מרוקו, תיירים המגיעים אל האיים הקנריים מגלים יעד אירופאי מוכר ותושבים דוברי אנגלית. לעומת זאת, טיולים מאורגנים ליפן מבטיחים חוויה תרבותית שונה לחלוטין: המרחק, המנטאליות והמסורת היפנית אינם דומים לשום דבר שהמערבים מכירים מהבית. מהבחינה הזו, טיולים מאורגנים ליפן הם סוג של הרפתקאה חד פעמית. אפשר כמובן להגיע ליפן באופן עצמאי ולחשוף את מסתרי מדינת האיים המסקרנת הזו, אך רק בעזרת טיול מאורגן אפשר באמת להבין את יחסי הכלכלה, החינוך, הדמוגרפיה, הפוליטיקה, הצבא, הביטחון, האמנות, הדת וההיסטוריה שלה.

היתרונות של טיול לאיים הקנריים

ההבדלים בין טיולים מאורגנים לאיים הקנריים לבין טיולים מאורגנים ליפן אינם באים על חשבון היתרונות המגוונים של היעדים הללו. לעומת החופשה הרגילה באיים הקנריים אשר ברוב המקרים תתרחש רק בטנריף, טיולים מאורגנים לאיים הקנריים יכולים לשלב במסלול גם איים נוספים. בזכות טיולים מאורגנים לאיים הקנריים כבר לא צריך להתפשר: אפשר לשלב בין הנופים, החופים והאתרים ההיסטוריים מבלי להזדקק להוצאה כספית כבדה. המדריכים המלווים טיולים מאורגנים לאיים הקנריים מכירים היטב את האיזור ויודעים לספק לתיירים את החוויה המושלמת.

תרבות יפן נחשפת

גם בעת טיולים מאורגנים ליפן ניתן למצוא לא מעיט יתרונות ייחודיים. מבחינה תרבותית מושפעת יפן מאסיה, אירופה ואמריקה וכמעט בכל תקופה יצאו ממנה יצירות אחרות לחלוטין. הגנים היפניים, הגיישות, אמנויות הלחימה והמוזיקה היפנית הם רק חלק מהאטרקציות המחכות ביפן לתייר המערבי. טיולים מאורגנים ביפן אורכים בדרך כלל מספר ימים, אך ישנם מסלולים ארוכים יותר. האקלים ביפן נחשב ממוזג כאשר בסוף חודש יוני מתחילה עונת המונסון. חשוב לזכור כי יפן נחשבת מדינה יקרה ותיירים המגיעים אליה ללא הכנות מוקדמות מוציאים את עצמם פורצים את מסגרת התקציב. פריחת הדובדבן, האגמים, הרי הגעש הפעילים והטבע המרהיב ביופיו של יפן הופכים אותה ליעד מאוד מבוקש. דרך טיולים מאורגנים ליפן ניתן לגלות את התרבות המקומית המוקצנת המתרחשת בין הטירות העתיקות של איזור הספא לערים המודרניות במרכז. יפן היא ללא ספק מדינה מרתקת ולכן כדאי לנצל את היצע הטיולים המאורגנים ואת המקצועיות שלהם על מנת לבקר בה. בין אם מדובר על חופשה משפחתית או טיול מצומצם יותר, יפן תמיד יכולה להפתיע את התיירים ולהשאיר אותם עם טעם של עוד.

התגובות סגורות