פבר' 11

שייט לקריביים עוד החורף

בקטגוריה חופשות ים יוקרתיות, חופשות שייט יוקרתיות

שייט לקריביים הוא אחד מהחלומות של מטיילים רבים. אנשי רבים רואים בשייט לקריביים סוג טיול שלא יהיו מוכנים לוותר עליו. שייט כזה המתבצע על גבי אוניות פאר ענקיות שהן למעשה מלונות חמישה כוכבים ששטים על המים במהירות גבוהה ושיש בהן את כל אביזרי הנוחות של מלון והרבה יותר. הפלגות אלו יוצאות לים הקריבי בחודשי החורף בגלל מזג האוויר הנוח השורר שם בחודשים אלה ובגלל שבחודשי הקיץ שם יש סכנה של סופות טייפון חזקות כמו אלה שפקדו את חופי ארה"ב בשנים האחרונות.

מאיפה יוצאים ולאן שטים?

שייט לקריביים יוצא בדרך כלל מנמלי ארצות הברית כאשר יש גם נמל במקסיקו שניתן לצאת ממנו לשייט כזה. נמלי היציאה העיקריים נמצאים בפלורידה ונמל מיאמי הוא הנמל העיקרי, אך יש גם קרוזים שיוצאים מפורט לודרדייל ואחרים. הפלגות מסויימות אף יוצאות מניו יורק ובוסטון ומשייטות לאורך חופה המזרחי של ארה"ב עד הגיען לאיי הבהאמס הקרובים לחצי האי פלורידה. איי הבהאמס ממוקמים דרום מזרחית לפלורידה וצפון מזרחית לאיי קובה הגדולים. איי הבהאמס הם יעד מועדף על הפלגות רבות גם מן הטעם שבאיים אלה מדברים אנגלית שכן איים אלה היו חלק מהאימפריה הבריטית ולא זו הספרדית

הפלגות לבהאמס

הפלגות לבהאמס עורכות בין 4 ל 10 ימים והן עוצרות בכמה איים במדינה זו. עיר הבירה של בהאמס היא העיר נסאו הממוקמת על האי ניו פרובידנס שעליו מתגוררים כשני שליש מתושבי האיים המונים בסך הכל כ 317,000 אנשים. איי הבהאמס הם איים מיוחדים ומתוך כשבע מאות איים השייכים למדינה רק 22 מיושבים. רוב איי בהאמס הם שטוחים כמעט לחלוטין והאיים המיושבים העיקריים פרט לניו פרובידנס הם האי אנדרוס שבמערב האיזור, האי גראנד בהאמה שבצפון והאי אינגואה שבדרום. המטבע המקומי הוא דולר בהאמי ובעת הירידה לחוף תוכלו ליהנות מרחצה בים, ממסעדות טובות, מטיולים באיים השונים וכדומה.

ההפלגה לבהאמס מביאה אתכם לתרבות שונה ממה שאתם מכירים. הרכב האוכלוסייה הוא מצאצאי העבדים שהובאו למקום יחד עם אינדיאנים מקומיים ולבנים מאירופה. התרבות הינה תרבות מאד דתית נוצרית וגם קצת תרבות של וודו, ואיי בהאמס נחשבים למקום עם הכי הרבה בתי תפילה למספר התושבים.
אם אתם מעוניינים בהפלגות למקומות שאינם  מצריכים טיסה לארה"ב תוכלו להזמין לכם בחופשה הקרובה הפלגות באירופה.

הפלגות באירופה

הפלגות באירופה יש שלושה סוגים שונים. יש הפלגות באירופה על נהרות הריין והדנובה וגם על נהר הוולגה שברוסיה בספינות נהר מפוארות וגדולות, יש הפלגות על תעלות באירופה בספינות קטנות ואישיות ויש הפלגות באירופה לאורך החופים ובמיוחד חופי הים התיכון. אם אתם חובבי החופשה השטה תוכלו להזמין לעצמכם ולמשפחה שלכם כל אחד מצורות הפלגה ושייט אלה.

הפלגות באירופה על נהרות הריין והדנובה

הפלגות על נהרות הריין והדנובה הן הפלגות פאר באיכות גבוהה במיוחד. בכל יום עוגנת הספינה בעיר נהר ראשית אחרת ואתם זוכים לסייר ולטייל בכל ערי הנהר הללו עם מדריכים מקצועיים ומנוסים. ספינות הנהר הן ספינות פאר עם חדרים מרווחים ביותר שחלקם עם מרפסות לכוון הים. יש בספינות אלה את כל השירותים הנחוצים החל ממסעדות ובתי קפה, בריכות שחייה וחדרי כושר, הופעות שונות לאורך ההפלגה, הפעלות לילדים וכיוצא באלה.
עונת הטיולים על נהרות אירופה הם בין חודשי מאי ועד אוקטובר לערך. חודשי החורף קרים מידי באירופה לסוג טיולים אלו. מומלץ להזמין מקומות מראש בהפלגות אלו ולרוב תוכלו להזמין חבילה הכוללת גם  טיסה לנמל היציאה וטיסה חזרה לארץ בתום ההפלגה מהנמל האחרון.

התגובות סגורות