פבר' 17

החוויות המיוחדות של טיול מאורגן לסין ופורטוגל

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: החוויות המיוחדות של טיול מאורגן לסין ופורטוגל
דורג על ידי דביר בתאריך 17.02.13
דירוג המאמר: 4.5

אנחנו נוטים לעתים לחשוב כי כל החוויות התיירותיות מתמצות בסך הכל בכמה יעדים בארה"ב, כמה יעדים באירופה ואולי אפילו קצת טיולי תרמילאים במדינות דרום אמריקה או באזור כמו תאילנד. עם זאת, יש שתי מדינות שבהן החוויה שלכם באמת תהיה שלמה. מדובר בשתי מדינות שבמבט ראשון נראות מאד שונות, אך בכל זאת יש להן כמה קווי דימיון משותפים. שתיהן נפתחו למערב רק בשנות ה 80. שתיהן נחשבות מדינות מתפתחות ועולות. שתיהן היו אימפריות ענקיות בזמן ימי הביניים ובהמשך הן שקעו. אם עוד לא הבנתם על מי מדובר – הרי שמדובר מצד אחד על מדינת סין הענקית באסיה, ומצד שני, במדינת פורטוגל הנמצאת בחצי האי האיברי, בדרום-מערב אירופה. שתיהן עבור שינויים מרחיקי לכת ב 30 השנה האחרונות, וכיום הן נחשבות למקומות שהטיול בהן הוא לא פחות ממדהים.

<China festival of lights,  dragon by Rene Mensen, on Flickr

איזה טיול עושים בסין?

חשוב להבין, שאם אתם מחפשים טיול מאורגן בסין, כדאי מאד שתדעו איזה סוג של טיול אתם מחפשים. סין היא לא רק המדינה המובילה בעולם מבחינת אוכלוסיה. מדובר גם על מדינה עם שטח עצום בגודלו, כך שכמות המקומות שאפשר לבקר בהם היא עצומה. גם אם תטיילו במשך שנה בסין, ובכל יום תהיו באתר אחר – אתם עדיין לא תקיפו אפילו רבע מהאתרים שיש במדינה המדהימה הזו. לכן, כדאי להחליט קודם כל איזה סוג של טיול אתם מחפשים.ישנם טיולים מאורגנים, אשר מתמקדים בערים הגדולות של סין, כמו שנגחאי ובייג'ינג. אלו הן ערים ענקיות, שרק בתוך כל אחת מהן אפשר להעביר שבוע שלם ועדיין לא לראות את הכל.
טיול מסוג שונה לגמרי, הוא טיול בכפרים הקטנים או בערים הקטנות יותר של סין. אשר לצאת לדוגמה לטיול מאורגן מיוחד שנקרא "בעקבות המיעוטים". בסין יש היום יותר מ 200 מיעוטים מוכרים ורשומים, ולרבים מהם ישנם גם מחוזות אוטונומיים למחצה שבהם אפשר לבקר, ולספוג את השילוב המיוחד בין התרבות המקומית של המיעוט, לבין התרבות הסינית השלטת במדינה כולה.
חשוב לציין שסין היא גם מדינה נהדרת בין השאר לטיולי טבע וטיולי שטח. קיימים טיולים מאורגנים שבהם אתם נעים ממקום למקום באמצעות ג'יפים, וכך יכולים לחוות את הנופים הסיניים ביתר שאת. זו דרך מאד מיוחדת ומקורית להכיר את המדינה הענקית הזו. חשוב להבין שגם טיול מסוג כזה, בסופו של דבר יקיף רק חלק קטן מהמדינה המדהימה הזו. לאחר שתשלימו ותמצו את החוויות שלכם מסין, תוכלו להתחיל לתכנן את היעד הבא שלכם – טיול מאורגן לפורטוגל.

אין כמו הביקור בפורטוגל

טיול מאורגן לסין לקח אתכם למעצמה שהולכת ועולה. פורטוגל אמנם הייתה מעצמה במאה 15-16, אך כיום ברור שהיא לא תחזור להיות כזו. עם זאת, טיול מאורגן לפורטוגל עדיין יוביל אתכם לאחת מהמדינות המיוחדות ביותר, של עם גאה במיוחד, אשר משקם את עצמו כבר שלושה עשורים, לאחר שכמעט כל המאה ה20 הוא היה תחת שלטון דיקטטורי. בפורטוגל תוכלו למצוא טיולים מאורגנים שישלבו בין כל סוגי הטיולים האפשריים. ישנם גם מסלולי הליכה רגלית מדהימים בפורטוגל. יש אפשרות לערוך טיולי ג'יפים, ולצידם גם טיולי אופניים מדהימים. כמובן שאי אפשר לדבר על פורטוגל בלי לדבר על האתרים הדתיים המיוחדים שלה – שכן בעבר פורטוגל הייתה מעצמה דתית גדולה מאד, ועד היום אפשר לבקר בכנסיות ובמנזרים המדהימים שלה שנותרו מאז ימי הביניים המוקדמים. כמובן שיש גם תיעוד רב לפעילות של היהודים בפורטוגל, ובטיול המאורגן תוכלו לבקר גם בקבר של השליח היהודי המפורסם יעקב בן זבדי. למרות שמדובר על מדינה קטנה יחסית לשכנתה ספרד, שנמצאת בקצה של אירופה – זה עדיין אחד היעדים המומלצים ביותר לטיול.

התגובות סגורות