פבר' 10

סין – חלום המזרח הרחוק

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: סין - חלום המזרח הרחוק
דורג על ידי יענקלה בתאריך 10.02.13
דירוג המאמר: 4.0

אפשר בהחלט לומר, כי כבר שנים העולם עוצר נשימתו וממתין להפיכתה של סין לאימפריה בקנה מידה עולמי. המדינה העצומה בגודלה אשר מכילה כיום חמישית מכלל תושבי כדור הארץ לא רק צוברת לאט לאט מעמד של מעצמת על, אלא גם הופכת ליעד תיירותי פופולרי ומבוקש ביותר עבור רבים מן התיירים בעולם כולו ובין השאר גם בישראל. המדינה הענקית והרב גונית הזו מציעה למבקרים בה טיול למחוזות חדשים ומיסתוריים במיוחד, קסומים וטומני סוד. אין כל צל של ספק, כי טיול בסין מהווה חוויה חד פעמית ובלתי נשכחת, חשיפה אל הלא נודע והבלתי מוכר, הכרות מיוחדת עם תרבות, היסטוריה, נופים, ארכאולוגיה, ארכיטקטורה, מנהגים, מאכלים, צבעים וצלילים ייחודיים אשר לקוחים מעולם חדש אשר אינו מוכר כלל לתייר המערבי.

גם בישראל הופכת סין ליעד מבוקש ופופולרי לטיול ותיור. הרבה מאד ישראלים מתעניינים בטיול לסין ורוצים לכבוש אותה ואת קסמיה. סין היא ארץ קשה מאד לטיול עצמאי ולכן רבים מעדיפים לנסוע במסגרת טיול מאורגן. אפילו מטיילים עצמאיים שאינם חובבי טיולים מאורגנים מבינים את הצורך להשתלב בטיול מאורגן בארץ הענקית, שרוב תושביה אינם דוברים אנגלית, שהתחבורה בה איננה זמינה ומנהגי תושביה כה שונים ממנהגינו שהדרך היחידה לטייל בה בלי הרבה כאב ראש היא באמצעות טיול מאורגן לסין.

China by Dainis Matisons by Dainis Matisons, on Flickr

טיול מאורגן לסין

חברות תיירות רבות מציעות טיולים מאורגנים לסין. טיול מאורגן לא חייב להיות במתכונת המוכרת- טיול של קבוצה גדולה ומדריך, מסלול מובנה ודרישה לעמידה בלוחות זמנים. ניתן לשלב טיול עצמאי עם טיול מאורגן בסין שתפור למידותיהם של המטיילים ויכלול מדריך אישי, קומץ מטיילים מצומצם (למשל אתה ועוד בני משפחה או כמה זוגות חברים), רכב צמוד ומסלול לבחירתכם. גם הטיולים המאורגנים הקבוצתיים נחשבים נוחים ויעילים, מאפשרים טיול יעיל שלא מצריך התמצאות, התמודדות וריצות מיותרות, מבטיח שינוע אידאלי מאתר לאתר, מבטיח כיסוי רוב האטרקציות וביקור במקומות הכי נחשבים בזמן קצר. בנוסף לכך, מרבית הטיולים אינם מאד יקרים.

מידע שימושי

כמובן שניתן לטייל בסין גם מבלי להצטרף לטיול מאורגן. למרות מעלותיו הרבות של טיול מאורגן בסין מטיילים עצמאיים רבים בוחרים לבקר בסין ולהתמודד עם האתגרים שכולל המסע. למבקרים בסין חשוב לדעת: טיסות לסין יוצאות מישראל בתכיפות גבוהה יחסית. מדובר בטיסות ישירות מתל אביב לבייג'ין, שנמשכות כ11 שעות. כמובן שישנן אופציות לטיסות דרך יעדים שונים באירופה, אסיה, אפריקה והמזרח התיכון- מה שלרוב מאריך את הטיסה אך מוזיל את עלותה. לשם כניסה למדינה יש צורך באשרת כניסה המונפקת על ידי שגרירות סין בישראל. משרד הבריאות הישראלי ממליץ לפני ביקור בחלק מהמקומות בסין לקבל חיסונים מתאימים. חשוב לברר מידע זה מבעוד מועד כדי להספיק להשלים את החיסונים לפני הנסיעה. טיול מאורגן לסין יכול לחסוך לכם גם את הבירורים וההתרוצצויות בארץ לפני הנסיעה, מאחר והמדריך נפגש עם המטיילים מבעוד מועד ומדריך אותם לגבי הצעדים הנדרשים מהם. מי שהעדיפו טיול מאורגן גם ייהנו מכך שחברת הנסיעות עימה בחרו לטייל תדאג להנפקת האשרה הנדרשת.

טיול מאורגן לסין יוצא בעונות האידאליות לטיול שם, שהן כמובן גם העונות המתאימות לטיול עבור מטיילים עצמאיים שוויתרו על אופציית טיול מאורגן. העונות המומלצות לטיול בסין הם החודשים אפריל עד יוני וספטמבר עד נובמבר. בגלל שסין כה גדולה ישנם הבדלי מזג אויר משמעותיים בין חלקיה השונים ועל כן תתכן אפשרות למצוא אזור לטייל בה גם ביתר חודשי השנה.

התגובות סגורות