דצמ' 03

חופשה משפחתית לסין – ארץ השמש

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: חופשה משפחתית לסין - ארץ השמש
דורג על ידי רינה בתאריך 3.12.12
דירוג המאמר: 4.5

חבילות נופש למשפחות קיימות לכל העולם ולסין בפרט ושווה לשקול זאת – כי גם ככה קשה לטייל (לדוגמה הסינים לא יודעים אנגלית) אז עם ילדים עוד יותר. לא קל לטייל עם הילדים באירופה, קל וחומר במקומות פחות מוכרים כמו סין. טיולים מאורגנים לסין עם המשפחה הם הדרך היחידה אולי לעשות זאת – שכן הם מותאים מראש, ללא ניסיון שלכם לאלתר, לגילאי הילדים ולצרכים שלהם. הסינים ודאי יתלהבו לראות ילדים קטנים שאינם נראים כמוהם ובכך כבר עשיתם לילדים שלכם את הטיול. אם אתם משפחה בעלת 3-4 ילדים בכלל יש סיכוי שתקצרו הרבה התלהבות כי אצל הסינים הילודה מוגבלת.

למה לקחת את הילדים לסין?

נראה כי חופשה משפחתית בסין היא אולי חוויה המעניינת ביותר שתוכלו לתת לילדיכם מבחינת תיירות. נכון היא איננה סכרינית כמו דיסני לנד, אבל היא מעניינת ומגבשת מאד. את שאר הנסיעות הקונבנציונאליות אפשר יהיה לעשות בבר מצווה, אחרי התיכון ויסתדרו בעצמם אחרי הצבא ובעבודה. טיול משפחתי למקום כה שונה כמו סין היא ללא ספק חוויה חד פעמית. הסינים מאד מעניינים ושונים ויחשפו את הילדים שלכם לקנה מידה אחר לחיים, דבר חשוב מאד להראות להם בגיל צעיר. דבר אחד שכן חשוב לקחת בחשבון: הממתקים הסינים שונים (לא טעימים לילדים מערביים?) ויתכן שזו תהיה נקודת תורפה לפתור אותה.

The Great Wall by Glen Johannes Photography, on Flickr

חופשה משפחתית בסין

לא מומלץ לנסוע לחבילות נופש למשפחות בסין בקיץ. הקיץ הסיני חם מאד, גשום ולח. אם אין ברירה כי מדובר בחופש הגדול, התכוננו מבחינת לבוש. מומלץ גם לקחת חבילה לאיזור ההררי של סין (מזרח) שהוא יבש יותר. יש בו גם הרבה אתרים תיירותיים מעניינים ולכן החום לא נורא כל כך. מקומות אחרים בסין לא כל כך מומלצים בקיץ. אפשר לעשות את הטיול בצורה מסודרת – כלומר בחבילת נופש, ואפשר לקחת את הילד כמוצ'ילרים אם אתם כאלו וילדיכם ספורטיביים. חשוב לא להתרחק יתר על המידה, כי למרות האיזוטריה הילדים עדיין ירצו מקדונלדס. האוכל הסיני האותנטי יצטרך להיות מוצג לילדיכם לאט לאט. אולי כדאי לעשות זאת אף מהארץ כחלק מהחוויה של ההתרגשות לקראת הטיול. בגלל שמדובר בילדים חשוב שהמרחקים בין האתרים התיירותיים יהיה קצר, כך שבמובן הזה חבילות נופש למשפחות יעיל יותר כי אפשר לתכנן הכל מראש. היה והחלטתם לנסוע לבד, ולא במסגרת טיולים מאורגנים לסין – אזי קחו זאת בחשבון. אפשר למשל לפתור בעיה זו בטיסות פנים – או ברכבת מהירה במיוחד שלכל היותר אורכת שעתיים מהמרחקים הארוכים ביותר. חשוב להכין משחקים לדרך, ספרים והרבה אטרקציות כמו סרטים, מוסיקה ושעשועים כי לא משנה אם אתם בסין או ביבנה, הילדים יאבדו סבלנות.

כמה המלצות ספציפיות לגבי תכנון הנסיעה עם הילדים לסין

מה שחשוב לעשות בכל מקרה הוא להזמין חדרים מראש – דרך האינטרנט. אין אפשרות להמרח עם הילדים העייפים (ובמקרה הקיצוני הבוכים) לחפש חדרים או מלונות. חשוב מאד לעשות זאת, וכאמור קל יותר לעשות זאת באמצעות טיולים מאורגנים לסין. מומלץ לנסוע עם הילדים למקומות הבאים: בייג'ינג היא עיר מעניינת מאד שגם ככה אתם נוחתים בה, אז נסו לבלות בה קצת עם הילדים. יש בה הרבה אטרקציות לילדים וגם מלונות טובים. בנוסף, העיר סוג'ואו היא עיר סינית בינונית ויש בה מוקדים היסטוריים צבעוניים ואטרקציות שילדים יכולים להתעניין בהן מאד. בכל מקרה, לכל מקום שתבחרו לנסוע, חשבו שזהו טיול עם ילדים: קצר, קולע, מדויק ומתכונן היטב.

התגובות סגורות