פבר' 11

הפלגה לבהאמס בים הקריבי

בקטגוריה חופשות ים יוקרתיות, חופשות שייט יוקרתיות

הפלגות לבהאמס אינן יוצאות מנמל חיפה ולא משום נמל באירופה. הפלגות לבהאמס יוצאות מנמלים בארצות הברית עם דגש על נמלי פלורידה שבמיאמי ובפורט לודרדייל. איי הבהאמס מאד פופולאריים מכיוון שבאיים השפה הרישמית הינה אנגלית וכי איים אלה ממוקמים במרחק של 280 ק"מ בלבד מחופי פלורידה. איי הבהאמס ממוקמים בים הקריבי ממש מעל איי קובה הגדולים, אלא שאיים אלה הם קטנים מאד למרות שבעבר שימשו ערי הבהאמס כמרכז הפעילות של שודדי הים בעולם (המאה השמונה עשרה).

מה כוללת חבילת הפלגה לבהאמס?

בכל מקרה  מומלץ לרכוש חבילת הפלגה לבהאמס מראש ועם חברת נסיעות שתוכל להדריך אתכם בדיוק לגבי סוגי האוניות והחברות השונות, מועדי היציאה וכיוצא באלה. חבילת הפלגה לבהאמס כוללת בדרך כלל טיסה לנמל היציאה של האוניה, לינה במלון בעיר זו ללילה או שניים, כרטיס הפלגה לימי השייט הכולל פנסיון מלא וירידה מודרכת לנמלי העגינה שבדרך וכן טיסה חזרה לארץ אחרי שתשהו עוד לילה אחד בנמל שממנו יצאתם להפלגה.

מזג האוויר והאקלים

האקלים באיי הבהאמס הוא טרופי עד סובטרופי והוא ממותן על ידי זרם הגולף העובר בסמוך. בקיץ ובסתיו מסוכן לטייל במקום בגלל סופות ההוריקן העוברות דרכו ולכן הפלגה לבהאמס תעשה בחודשי החורף.
שרשרת איים זו ממוקמת דרום מזרחית לפלורידה וקצת מעל קובה והם כוללים כשבע מאות איים, אך רק 22 מהם מיושבים. בירת האיים – נסאו ממוקמת על האי הגדול ניו פרובידנס ועליו גרים 2/3 מתושבי האי המונים בסך הכל כ 317,000 בני אדם. השפה המדוברת על איים אלה היא האנגלית שכן איים אלה היו שייכים לבריטניה עד שקיבלו עצמאות מלאה בשנת 1973. תושבי האיים הם צאצאיהם שלך העבדים שהובאו לאיזור זה לפני כמאתיים שנה וכן ערבוב של אינדיאנים ובני אירופה הלבנה שעברו לגור באיים.
אם אתם אוהבים חופשות שייט אבל מחפשים מקום קרוב יותר לבית שלא יצריך טיסה כה ארוכה תוכלו לצאת לשייט באירופה על נהרות או להזמין הפלגות בים התיכון.

הפלגות בים התיכון

הפלגות בים התיכון נעשות גם הן על גבי אוניות פאר עם כל הנוחות של מלון חמישה כוכבים השט על פני המים. הפלגות בים התיכון יוצאות מנמלי אירופה השונים כמו ברצלונה, גנואה רומא וכדומה.

מסלולי הפלגות בים התיכון

שייט באירופה מתחלק לשלושה איזורים עיקריים של הים התיכון. הראשון הוא הים האגאי ואיי יוון ותורכיה. בהפלגה זו תגיעו לאיים כמו סנטוריני, רודוס מיקונוס וכרתים. אלה הפלגות של שבוע היוצאות בדרך כלל מפיראוס. מסלול שני הוא במערב ודרום אירופה והוא כולל את הערים שבים האדריאטי ועד מיצר גיברלטר. בשיט תבקרו בערים כמו ונציה, נאפולי, גנואה ורומא, מונטה קרלו, סן טרופז, ברצלונה אחרים. המסלול השלישי של הפלגות בים התיכון העובר בצפון אפריקה במרוקו, אלג'יר, טוניס, מצרים ועד לנמל חיפה.

שייט באירופה על תעלות ונהרות

בנוסף לשייט באוניות פאר לאורך חופי הים התיכון תוכלו תמיד לצאת לשייט בנהרות אירופה הגדולים, כמו הדנובה והריין, אבל לאלה המחפשים יותר אינטימיות ושלווה ניתן לעשות שייט באירופה על גבי ספינות בית קטנות המשייטות לאורך התעלות של צרפת, גרמניה, הולנד, בלגיה, אנגליה אירלנד וכדומה. שייט זה הוא פרטי ואתם נוהגים את הספינה ומחליטים איפה ומתי לעצור. יש מקום יציאה ומקום סיום ובדרך אתם חיים על הספינה עם כל מה שצריך כדי להעביר חופשה משפחתית או זוגית או של מספר חברים בכיף גדול.

התגובות סגורות