פבר' 11

הפלגה באירופה על נהרותיה הגדולים

בקטגוריה חופשות ים יוקרתיות, חופשות שייט יוקרתיות

נהרות אירופה הם נהרות גדולים ורחבים ויש הרבה הפלגות של תיירים באירופה על נהרות אלה. הפלגות של חופשה על הנהרות ברמה ובאיכות אירופאית של חמישה כוכבים. ספינות נהר אלו הן ספינות תיירים גדולות ומפנקות ברמה של מלון צף של חמישה כוכבים. מסלולי ההפלגות תלויים בנהר הספציפי ובכל יום עוגנים בעיר אחרת שבה ניתן לבקר ולטייל לפני הרמת העוגן למחרת והמשך ההפלגה. ספינות נהר אלה הן בעלות שלושה סיפונים ולכל החדרים חלון או מרפסת הפונים לאחד מצידי הספינה. שייט נהרות באירופה ניתן לעשות על הדנובה, הריין וכיוצא באלה ויש גם הפלגות על הוולגה ברוסיה.

הפלגה באירופה – החופשה האולטימטיבית

תיירים רבים מכל רחבי העולם מגיעים לעשות חופשת הפלגה באירופה על אחת מנהרותיה הגדולים. חווית חופשה זו היא מפנקת ביותר וכוללת ביקורים בכל ערי הנהרות העיקריים שלאורך ההפלגה. אין צורך לארוז מזוודות חוץ מפעם אחת והשייט הוא תמיד על מים שקטים ורגועים. ספינות נהר אלו הן מלונות צפים ברמה של חמישה כוכבים עם כל הנוחות המתבקשת. הפלגה באירופה על נהרות הריין והדנובה הן על בסיס פנסיון מלא, וגם סיורי החוף כלולים במחיר ההפלגה עצמה.

הפלגה בים התיכון

בנוסף לשייט הנהרות המיוחד בנהרות אירופה ניתן לעשות גם הפלגה בים התיכון הכוללת את ערי מערב אירופה ולא רק את איי יוון וקפריסין. הפלגות בים התיכון יוצאות מערים כמו ברצלונה, מלגה, גנואה, פלמה דה מיורקה וכיוצא באלה. אוניות טיול אלה הם מלונות צפים ברמה גבוהה ביותר והן עוגנות בכל נמל למשך כמה שעות עד יום שלם. כשיורדים לחוף ניתן להצטרף לסיורים בעיר או בסביבותיה, או לטייל באופן עצמאי. רוב ההפלגות בים התיכון הן בלילה כאשר במשך היום מטיילים ומבקרים בערי הנמל השונות. הפלגה בים התיכון מיועדת למשפחות וגם לזוגות. משפחות עם ילדים ימצאו אטרקציות רבות על הספינה עצמה הכוללות זמרים ואנשי בידור ישראלים בשפה העברית, משחקים שונים וכדומה.

הפלגה בים התיכון – לאן?

הפלגה בים התיכון כוללת בין היתר את ערי הנמל הידועות של הים ומגיעים לאתונה, לרודוס, מיצרי הבוספורוס והדרדנלים שבים השחור. הפלגות אחרות מגיעות לערי הנמל של איטליה, סיציליה, קורסיקה וקפרי. את ההפלגות מומלץ להזמין ולארגן מראש עד כמה שניתן שכן אז הדילים הם במחירים הזולים ביותר. ככל שמתקרב מועד ההפלגה יהיו המחירים גבוהים יותר.

שייט לאיים הקריביים

למי שרוצה שייט מסוג קצת שונה יוכל להצטרף לשייט באיים הקריביים. שייט לאיים הקריביים כולל חבילה של טיסה לארצות הברית לינה במלון בנמל היציאה של האוניה ושייט של 4 עד 10 לילות במלון צף מהדרגה הראשונה. השייט הוא אמנם לים הקריבי, אבל מכיוון שיציאה היא מנמלי ארצות הברית הרי שתצטרכו להצטייד בויזה לארצות הברית כדי להגיע לאוניה. לא תוכלו לרכוש חבילת שייט לאיים הקריביים ללא ויזה כזו. נמלי היציאה הפופולאריים נמצאים בפלורידה ובמיוחד במיאמי אבל יש קרוזים כאלה שיוצאים אפילו מניו יורק או מבוסטון וניתן לברר זאת בסוכנויות הנסיעות המתמחות בטיולים מסוג זה.

מתי יוצאים לדרך

שייט לאיים הקריביים מתרחש בחודשי הסתיו המאוחרים ובחורף. מדוע? מכיוון שמזג האוויר בים הקריבי בקיץ יכול להיות מאד מסוכן ועוברים דרכו סופות טייפון חזקות. מזג האוויר הטרופי יאיר לכם פנים דווקא בעונת החורף ובעגינת האוניה בערים השונות תוכלו ליהנות מחופים לבנים, עצי קוקוס גבוהים, אוכל נהדר והרבה מוסיקה מקומית נהדרת.

התגובות סגורות