מאי 01

שייט לקריביים

בקטגוריה חופשות שייט יוקרתיות

שם המאמר: שייט לקריביים
דורג על ידי שקד בתאריך 1.05.13
דירוג המאמר: 4.5

האיים הקריביים שוכנים דרומית מזרחית למכסיקו וצפונית מערבית לוונצואלה. האיים הקריביים ידועים כבעלי מקום מתאים לזוגות צעירים המבלים את ירח הדבש. כדי להגיע אליהם אפשר להצטרף לקורז היוצא לשייט לקריביים מאחת מארצות מרכז אמריקה.

Caribbean, the Caribbean Sea, more than 7,000 islands, islets, reefs, and cays - the West Indies by Nouhailler, on Flickr

חופים לבנים,מים צלולים, מזג אוויר נוח ויערות טרופיים הם רק חלק מקבלת הפנים אותם מקבלים המגיעים בשייט לקריביים. באיים הקריביים אטרקציות רבות ושפע פעילויות המתאימים לכל הגילאים. למקום יש היסטוריה מרתקת וצוות מדריכים מקומיים ילווה את המבקרים באי וייתן להם הסבר על המקום.

שייט לקריביים הוא דבר נוסף לתיירים שראו כבר עולם ומעוניינים לקבל עוד משהו להנאתם. אורך השייט לקריביים כעשרה עד שנים עשר ימים. עלותו אינה זולה אולם החוויה משתלמת. בילוי בקריביים מלווה מחגיגת טעם מראה וצליל.

שילוב השייט בקריביים לבילוי על החוף ותענוגות המלונות בני חמישה כוכבים עושים את החופשה מעניינת יותר ובעלת תכנים שונים מיתר הטיולים. יש סיבות רבות נוספות לקיים שייט בקריביים. מזג האוויר הטרופי, הנופים המשתנים התרבות הקריבית של תושבי המקום שהיא שמחה מהווים פינוק וחופשה מהנה.

תושבי האיים הקריביים הם מתרבויות שונות והשפות הרבות המדוברות באיים, המטבח הכל כך שונה מזה המוכר בארצות המערב, מושכים תיירים רבים להגיע לאיים ולחוות את חיי התושבים.

יש חברות בישראל דרכן ניתן להצטרף לשייט לקריביים. צוות המשרד יקבל מהלקוח את המידע הנחוץ ויזמין לו מקום באחת מאוניות השייט לקריביים. המידע שעל הלקוח לספק לצוות החברה הוא מועד משוער לשייט, כמה אנשים מצטרפים לקרוז.

קהל המצטרפים לשייט לקריביים מתחלק לשניים. חלק אחד הם אנשים צעירים המעוניינים לבלות את ירח הדבש שלהם בקריביים והחלק השני הם אנשים באמצע דרכם בני 40-50 המעוניינים לשלב נופש, טיולים וחוויות חד פעמיות.

 

הפלגה עצמאית

 

ישנם תיירים המעדיפים לבלות את חופשותיהם והטיולים שלהם בדרך שונה. לא עוד טיול סטנדרטי. תיירים אלה מחפשים אתגרים חדשים. אחת הדרכים לטייל ולבלות חופשה מהנה היא הפלגה עצמאית.

במרבית ארצות אירופה בה מפותח נושא ההפלגות ניתן לשכור סירות בגודל המתאים ל-2 אנשים עד לגודל סירה ל-12 אנשים. מרבית הסירות מצוידות באמצעים לחימום וקירור ומבכלל של מכשירים אלקטרוניים כמו חיבור למחשב, טלוויזיה ומערכת מוסיקה.

כמו כן מכילות הסירות תאי שינה זוגיים כולל מקלחת וחדר שירותים, מטבחון ופינת אוכל. הסירה הופכת להיות בית צף.

לפני יציאה לאחת ממדינות אירופה כדי לשכור סירה להפלגה עצמאית צריך להכין תוכנית מדויקת ולהכין מסלול לשייט. כדאי להתייעץ עם מי שכבר עשה טיול בהפלגה עצמאית ומכיר ויודע את המסלולים. אפשר גם להיעזר בצוות חברת הנסיעות המארגנת את היציאה לטיול.

בנוסף יש אפשרות להשכרת יאכטה להפלגה עצמאית. כדי להשיט יאכטה, אין צורך באירופה, ברישיון משיט. מספר הסברים חשובים לגבי הפעלת היאכטה ואפשר לצאת לדרך. מסלולי שייט היאכטות עוברים בין כפרים ציוריים ומראות נוף מרהיבות, ניתן לשוטט בסמטאות הכפרים וליהנות מאטרקציות רבות , ביניהן גם אטרקציות המתאימות לילדים צעירים ובני נוער.

בנוסף אפשר לבלות בשווקים הרבים המפוזרים בכפרים ומפארקי שעשועים. אפשר לעשות פיקניק לאורך המסלול או טיולי אופניים בטבע. אפשר לקיים גם הפלגה עצמאית באגמים הרבים. כדי לבלות ולמצות את הטיול המיוחד רצוי להכין את המסלול מראש, דבר שיחסוך בזבוז זמן רב במקום.

יש גם מסלולים שעוברים בתוך הערים הגדולות באירופה בהן יש מרכזי בילוי רבים ותחנות עגינה ליאכטות כך אפשר לשלב הפלגה עצמאית עם בילוי במרכזי הבילוי הרצויים. יאכטה גדולה יכולה להחליף חדר במלון והיא הופכת להיות מלון צף.

 

התגובות סגורות