פבר' 11

שייט בים התיכון, בקריביים ובנהרות אירופה

בקטגוריה חופשות שייט יוקרתיות

יש אנשים שאוהבים חופשות שייט במקומות שונים בעולם. אם גם אתם נמנים על אוהבי הקרוזים עליכם לדעת שיש קרוזים נהדרים גם בים התיכון גם בקריביים וגם שייט נהרות באירופה. שייט היא צורת נופש נפלאה. אתם נהנים ממלון ברמה גבוהה במיוחד עם כל השירותים הנחוצים כמו במלון רגיל עם תוספת של נוף הים המדהים כל שעות היממה, בריכות שחייה וסיפוני שיזוף, מסעדות וחדרים מרווחים, חדרים עם מרפסות לים, אולמות הימורים וקזינו, בתי קפה ואולמות משחקים שונים.

שייט בים התיכון

שייט בים התיכון יכול להיות חופשה מדהימה. האוניות יוצאות גם מנמל חיפה וגם מנמל אשדוד ותוכלו לבחור שייט על אונייה גדולה במיוחד או על אוניה בגודל צנוע יותר. היעדים בים התיכון הם קפריסין, איי יוון, חופי טורקיה וכיוצא באלה. אם תרצו להגיע ליעדים יותר מערביים באירופה כמו באיטליה ובדרום צרפת תצטרכו לטוס לעיר המוצא של ההפלגה שכן הפלגות מהארץ אינן מגיעות למקומות אלה.

כדי לעשות שייט בים התיכון תצטרכו להגדיר לעצמכם את יעדי ומועדי ההפלגה הרצויים לכם וכן האם תרצו להפליג עם עוד ישראלים כמוכם או שתרצו הפלגה עם תיירים זרים. שייט לים התיכון  שאיננו הפלגה ליוון אלא ליעדים במערב אירופה  ניצן לעשות עם מנו ספנות או עם נורוויגי'אן קרוז ליין וכיוצא באלה. ספינות אלה הן ספינות מאובזרות ועמוסות פעילויות למשפחות. כדי להצטרף לשייט מסוג זה תצטרכו לטוס לנמל היציאה באירופה. הזמנת מקומות כמה חודשים מראש יוזילו לכם את המחיר באופן משמעותי.

קרוז לקריביים

קרוז לקריביים אינו דומה לשייט בים התיכון למרות שהאוניות הפאר הגדולות יכולות להיות דומות אלה לאלה. כדי לצאת לקריביים יש להזמין חבילת שייט מיוחדת בחברת נסיעות. החבילה כוללת כרטיסי טיסה לנמל היעד בארה"ב שממנו יוצאת האונייה, וזה יכול להיות מפלורידה או אפילו מניו יורק או בוסטון. החבילה כוללת לינה במלון בעיר היציאה, פנסיון מלא על האונייה והפלגה של 4 עד 10 ימים לאיים הקריביים.
הפלגות מאד מבוקשות הן הפלגות לאיי הבהאמס הממוקמים דרום מזרחית לפלורידה במרחק של 280 ק"מ מחופה של ארה"ב. איי הבהאמס הם שרשרת של 700 איים שרק 22 מהם מאוכלסים. השפה הרישמית באיים היא אנגלית דבר ההופך אותם למאד מבוקשים על התיירים האמריקנים. אוניות הקרוז עוצרות בכמה מהאיים הללו ואתם מקבלים הזדמנות לרדת לחוף ולחוות את החופים הזהובים, את עצי הקוקוס המגיעים עד לקו המים כמעט, את המוסיקה המיוחדת של תרבות זו, המאכלים הנפלאים וכיוצא באלה.

קרוז לקריביים יכול להביא אתכם גם למקומות ואיים אחרים לחלוטין כמו ג'מייקה, פוארטו ריקו, איי קימן וכדומה. הספינות האמריקניות אינן עוגנות בקובה ומגיעות ליעדים אחרים בים הקריבי. מועדי היציאה מוגבלים בגלל מזג האוויר הסוער שיכול לפקוד איזור זה בקיץ ולכן היציאה היא לרוב בחודשי הסתיו והחורף שבהם מזג האוויר הטרופי נוח ונעים באיזור.

שייט נהרות באירופה

שייט  נהרות באירופה כבר מוכר להרבה ישראלים. למי שאוהב חופשת שייט לא חייב לצאת לקרוזים על אוניות ענקיות, אלא יכול לצאת לשייט נהרות ותעלות באירופה על גבי ספינות בית המיועדות לזוגות ומשפחות או לכמה חברים יחד. הספינות הקומפקטיות מאובזרות בכל מה שצריך כדי לחיות שבוע או עשרה ימים בנוחות ואת מסלול ההפלגה והעצירות אתם קובעים בעצמכם..

איפה שטים?

שייט נהרות באירופה  ניתן לעשות בכל המדינות שיש בהן נהרות ומערכת תעלות מפותחת כמו צרפת, אנגליה, אירלנד, סקוטלנד, הולנד, בלגיה, גרמניה וכדומה. השייט מתחיל ומסתיים בנקודות קבועות ואת כל היתר אתם קובעים לאורך הדרך.

התגובות סגורות