מאי 09

חבילות שייט לכל מקום בעולם

בקטגוריה חופשות ים יוקרתיות

שם המאמר: חבילות שייט לכל מקום בעולם
דורג על ידי ורד בתאריך 9.05.13
דירוג המאמר: 4.5

אחת הדרכים הכיפיות ביותר לטייל בעולם היא באמצעות שייט. שייט, קרוזים, הפלגות – הכל הולך. אם אתם רוצים לראות מדינה בצורה טובה וייחודית, דרך הים היא הדרך הטובה ביותר. ההחלטה אם לנסוע בספינה קטנה ואינטימית או באמצעות הפלגת נופש על אוניה גדולה קשורה בדרך כלל למרחק מהיעד.
למשל, שייט לקריביים זה רחוק ויש צורך בספינה גדולה שהיא מלון חמישה כוכבים צף. לעומת זאת, שייט ליוון יכול להיעשות על ידי ספינה קטנה ונחמדת. במה לבחור?

Cruise on the Li River by Bernt Rostad, on Flickr

שייט במזרח התיכון

אם אתם רוצים לנסוע להפלגות נופש על גבי ספינה קטנה, אתם צריכים לבחור ביעד קרוב, כלומר: יוון, כריתים, תורכיה, איטליה. מדובר על ספינות קטנות יחסית שיש עליהן לכל היותר 800 נוסעים, ולעיתים אף מאה בלבד. באונייה עצמה יש את כל מה שצריך – בר, קזינו, בריכה, מסעדות ושירותים מלונאיים מלאים. מדובר על הפלגות קצרות, למשל לקפריסין או כריתים, של 3-4 ימים. בדרך המחיר נע סביב המחיר של כ-500 דולר לאדם. ליוון או תורכיה עולה כפול, לטיול שייט ממוצע של 5 ימים. היתרון הוא המרחק, ולכן מסתפקים בספינה קטנה שיוצאת וחוזרת לישראל, והמחיר אטרקטיבי יחסית. החסרון המשמעותי בקוטנה של הספינה הוא הרגישות שלה לתנאי מזג אוויר בים; רוחות יטלטלו אותה חזק.

שייט ליעדים רחוקים

כדי להתרחק מישראל צריך חבילות שייט. מדובר בספינות גדולות של עד כמה אלפי נוסעים. בשייט זה נוסעים למקומות כמו ספרד, סקנדינביה ואפילו ארה"ב. הרבה פעמים טסים ליעד, ורק ממנו יוצאים לשייט פנימי. ישנה גם אפשרות לשוט ישירות אליו ללא טיסה. המחירים, הכוללים הכול – מטיסה ועד אירוח ברמה של 5 כוכבים – עולים בסביבות 2500 דולר בממוצע לאדם. היתרון בגודלה של הספינה היא עמידות למזג אוויר, ממש מלון / עיר על המים.

 

התגובות סגורות