יולי 02

כל מה שלא ידעתם על קרוזים

בקטגוריה חופשות יוקרה באירופה

שם המאמר: כל מה שלא ידעתם על קרוזים
דורג על ידי שפר בתאריך 2.07.13
דירוג המאמר: 4.5

הקרוז נחשב לאחת מצורות הבילוי המהנות ביותר שיש. עם זאת, מדוע בעצם יש אנשים שמזהים קרוזים ביחד עם בילוי של אנשים מבוגרים יותר? האמת היא בפועל רחוקה מאד. אם תיקחו מדגם מייצג של חובבי הקרוזים, תגלו אוכלוסיה מגוונת מאד – מבוגרים לצד צעירים, בנים לצד בנות, זוגות לצד משפחות. היתרון הנהדר של הקרוזים הוא בכך שאתם בכלל לא צריכים לצאת מהם באף שלב. בניגוד לחופשה רגילה שבה הנוף הוא סטטי בתוך המלון, או שאתם רצים ממקום למקום – הרי שבתוך קרוזים אתם מקבלים את השילוב האולטימטיבי. הקרוז מפליג בין חופים שונים וכך אתם נחשפים לאתרים ולתרבויות שונות. מהצד השני, בקרוז עצמו יש את כל מה שאתם צריכים. אפשר לומר שהקרוז הוא מעין מלון הכל כלול אשר שט על המים. בקרוז אתם תוכלו ליהנות מאוכל איכותי, מהפעלות של צוות הבידור בקרוז, מחדרים אישיים ונוחים, וכמובן מנופים עוצרי נשימה.

Cruise ship by quinet, on Flickr

היכן נערכים הקרוזים?

בכל רחבי העולם! אם תרצו, תוכלו לצאת לקרוזים בסביבה הקרובה שלכם, או לבחור בקרוז דווקא באזור רחוק ואקזוטי מאד. יש שפע של קרוזים שמתנהלים בתוך מי הים התיכון. תוכלו לצאת לקרוז סביב האזור של קפריסין, יוון ותורכיה. תוכלו לצאת לקרוז סביב חופי איטליה, או סביב חופי צרפת וספרד. כמובן שיש גם קרוזים באזורים רחוקים יותר. אפשר לצאת לקרוז באשור מערב אירופה או סקנדינביה, אשר לצאת לקרוז סביב חופי מרכז אמריקה, או לקרוז סביב דרום אמריקה. יש גם קרוזים מדהימים וארוכים אשר חוצים את כל האוקיינוס האטלנטי, כך שבסופו של יום – הכל קשור בהעדפה האישית שלכם. גם משך הזמן של הקרוזים יכול להשתנות, ואתם יכולים לבחור לצאת להפלגת קרוז קצרה של שבוע, או לצאת להפלגה ארוכה מאד של שלושה שבועות, כדי לפנק את עצמכם ברמה הגבוהה ביותר שיש. חשוב לציין שהאווירה בקרוזים מתאימה לכולם – זוגות, משפחות, חברים וכיו"ב.

 

מעוניינים לתכנן חופשת סקי באירופה?

יש לא מעט אנשים אשר רוצים לתכנן חופשת סקי מפנקת במיוחד. באופן טבעי, עולה האפשרות של סקי באירופה. היתרון באירופה הוא קודם כל בשפע של אתרים מושלגים (מזג האוויר באירופה הרבה יותר קר מאשר בישראל), ומצד שני המחירים הם נוחים למדי – עלויות הטיסה הן נמוכות למדי בשל הקרבה הגיאוגרפית, ויש גם תחרות עזה על הלקוחות, מה שכמובן גורם להורדת מחירים. עם זאת, כשאתם מתכננים חופשת סקי באירופה, חשוב מאד להכיר את האפשרויות השונות, כדי שתבחרו בארץ משתאימה לציפיות שלכם.

 

אז במי כדאי לבחור?

יש שפע של מדינות שיציעו לכם אתרי סקי באירופה. בין האופציות הזולות ביותר אפשר לציין את אזור הבלקן, ובפרט את רומניה ובולגריה. מדובר על מדינות שהחלו לפתח את אתרי הסקי שלהן רק בעשור האחרון. עם זאת, מי שמחפש אתרים טובים במחירים הנמוכים ביותר שיש – ימצא בבולגריה וברומניה מדינות נהדרות, עם תרבות אפרה סקי שמתחילה להתפתח, ועם שפע של בתי הארחה מסביב למקומות המושלגים.

מקומות נוספים שבהם אפשר לערוך סקי באירופה במחירים נוחים, הן המדינות איטליה, צ'כיה ופולין. המחירים בהן אמנם גבוהים יותר מאשר ברומניה ובולגריה, אך עדיין הם נחשבים לנמוכים יחסית. מבחינה זו, חשוב לציין תרבות הסקי באיטליה היא מפותחת מאד, ולמרות זאת היא עדיין שומרת על מחירים נמוכים יותר.

מדינות נוספות הן אוסטריה וצרפת – מדובר על מדינות עם תרבות סקי מפותחת מאד, עם שפע של אתרי סקי ברמה הגבוהה ביותר שיש, ועם הקפדה על מתן שירות מעולה ללקוח.

התגובות סגורות