פבר' 10

אין כמו חבילות לקפריסין וכרתים

בקטגוריה חופשות ים יוקרתיות

שם המאמר: אין כמו חבילות לקפריסין וכרתים
דורג על ידי דניאל בתאריך 10.02.13
דירוג המאמר: 4.5

אגן הים התיכון הוא ללא ספק אחד מהמקומות המרתקים ביותר שיש. לא מעט תיירים כמובן מגיעים לישראל בשביל לבקר בה, אבל לאן הישראלים יכולים לטוס ולנפוש? כיום, יש שני יעדים פופולריים מאד שישראלים בכל הגילאים פשוט רצים אליהם. היעד הראשון הוא מדינת קפריסין. מדובר על אי קטן, אך מדהים לראות כמה המון דברים יש לראות בו, ועד כמה הוא מפותח מבחינה תיירותית. היעד השני, שאף הוא קרוב למדי לישראל הוא האי היווני כרתים. כרתים הוא אי יוצא דופן, כי הוא האי הגדול ביותר מבין כלל האיים של יוון. מדובר על אי ארוך ביותר עם אורך של יותר מ 252 ק"מ. בשני האיים הללו יש הרבה מאד מה לעשות ולראות, ושווה בהחלט לבקר בשניהם אם אפשר.

Crete by idleformat, on Flickr

איך מגיעים אליהם?

אם אתם רוכשים חבילות לקפריסין, כדאי לדעת שבעונות התיירות יוצאות טיסות אל האי כמעט בכל יום. כמעט כל הטיסות מישראל לקפריסין נוחתות בעיר לרנקה, שהיא עיר הבירה של המחוז היווני. החברות המרכזיות שמוציאות את הטיסות לקפריסין הן ארקיע הישראלית וסייפרוס איירוויז מקפריסין. ישנן עוד חברות תעופה זרות אשר מעת לעת מקיימות טיסות צ'רטר אל האי, או טיסות עם חניית ביניים.
המקרה של חבילות לכרתים הוא קצת שונה. בכל המקרים מדובר או בטיסות צ'רטר או בטיסות ביניים, אך דבר בהחלט מוזיל באופן משמעותי את מחירי הטיסות. הטיסות לכרתים מגיעות לשדה התעופה הרקוליון הנמצא במרכז האי. טיסות המרכזיות הן של חברת ישראייר וארקיע הישראליות, וכן מספר חברות תעופה יווניות.

מידע מועיל שכדאי לדעת

כמובן שאחד הדברים שחשוב לדעת במידה ורכשתם חבילות לקפריסין, זה האקלים שצפוי לכם. האקלים הקפריסאי הוא אולי הנוח ביותר לתייר הישראלי, משום שהוא זהה ביותר לאקלים הישראלי, כמעט בכל חלקי האי. לרוב סביר להניח שאתם תשהו באחת מערי החוף של קפריסין, ולכן אפילו הלחות לא תהיה יותר מידי זרה לכם. מומלץ כמובן להתעדכן במזג האוויר ספציפית לפני הטיסה. המטבע בקפריסין הוא האירו האירופי. התחבורה קצת משתנה, אך לרוב בתוך קפריסין כדאי יותר להסתמך על מוניות.
ומה עם המקרה של חבילות לכרתים? קודם כל מבחינת מזג האוויר, האקלים בכרתים הוא ים תיכוני מתון מאד. נסו לדמיין את האקלים הישראלי, בלי גלי החום הקשים. הקיץ אמנם חם למדי, אבל לישראלים זה ממש בגדר מזג אוויר אביבי ונעים. גם כאן המטבע הוא האירו האירופי. מבחינת התחבורה בכרתים, ישנם אוטובוסים היוצאים משדה התעופה לאזורים שונים באי, וככלל התנועה לאורך האי היא או עם רכב שכור או עם אוטובוס.

ואיפה כדאי ללכת לבקר?

מן הסתם, אם אתם מחפשים חבילות לקפריסין אתם כבר יודעים שיש לא מעט אטרקציות שמחכות לכם. אחת מהאטרקציות המרכזיות הוא פארק המים קאטו פאפוס. זהו פארק מים עצום בגודלו הנמצא בעיר פאפוס. יש בתוך פארק המים כמובן בריכות מכל סוג, מגלשות לילדים ומבוגרים, ובונוס מיוחד ויוצא דופן – מסלול רפטינג משפחתי עצום, שהוא הגדול ביותר בעולם.
ומה עם אטרקציות למי שמחפש חבילות לכרתים? גם כאן יש דברים מדהימים לראות. אם הגעתם לכרתים, כדאי מאד לברר מהן הטברנות הפתוחות בתוך האי, שכן הטברנות של כרתים ידועות בכל יוון, ולרוב הטברנות המקומיות שפחות ידועות לתיירים – הן הטובות ביותר.

ומה אתם צריכים לעשות עכשיו?

כמובן שהשלב הבא זה להזמין בהתאם חבילות לכרתים או חבילות לקפריסין, לפי היעד שבחרתם בו. אפשר כמובן לרענן את היעדים ואם כבר ביקרתם בעבר בכרתים – לתכנן הפעם את הנופש בקפריסין. למרות שלכאורה נשמע שמדובר על יעדים דומים במהותם, ישנם בכל זאת הבדלים שונים, והעם היווני לא זהה לקפריסאי. מומלץ בחום לבקר לאורך הזמן בשני המקומות, ולחוות את התרבויות המקומיות.

התגובות סגורות