מרץ 19

לגלות את מוסקבה

בקטגוריה חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: לגלות את מוסקבה
דורג על ידי רינת בתאריך 19.03.13
דירוג המאמר: 4.0

אם אתם רוצים לראות את רוסיה – ובמיוחד את העיר החשובה בה, אתם מוכרחים לנסוע למוסקבה. אמנם באירופה יש יעדים מדהימים, למשל טיסות לרומא, אמסטרדם או פריז, אבל אין ספק שבמנעד הזה מוסקבה היא פשוט אחרת. אפשר לטוס מישראל למוסקבה ישירות מס' פעמים בשבוע. אמנם התדירות אינה גבוהה כמו של יעדים אחרים, לא כל יום ו/או בכל שעה, אבל אפשר להגיע ללא טרחה מיותרת. אפשר להגיע ישירות מישראל באמצעות חברות טיסה ישראליות ואירופאיות כאחת. הטיסה לא ארוכה, 4 שעות בממוצע והנה אתם במקום קסום לחלוטין.

Moscow 070511-48 by Dieter Karner, on Flickr

הגעה למוסקבה

שדה התעופה שבו נוחתת טיסה למוסקבה הוא דומודדבו; כל הטיסות מגיעות לשם. מדובר בשדה התעופה החשוב ביותר ברוסיה, הממוקם 40 ק"מ מהעיר עצמה. אפשר להגיע אליו במונית, רכב שכור או רכבת הקרובה מאד לשדה"ת. יש בשדה 2 טרמינלים – אחד לטיסות בין לאומיות. כיאה למדינה עצומה כמו רוסיה, בשדה זה יש הכל, מכל וכול. בסמוך אליו מלונות, בתי קפה, מסעדות, חנויות, שירותי השכרת רכב ועוד. הנסיעה לעיר היא כשעה.

אם אתם לא נוסעים לטיול שורשים (כלומר רגילים לתנאי מזג האוויר), לא בכל עיתוי מומלץ לנסוע לרוסיה. מומלץ לנסוע בין אוגוסט לאוקטובר, אז הטיסות מביאות אתכם ליעד עם מזג אוויר נעים וסביר. בחודשים האחרים פשוט מושלג מדי. בעיר עצמה יש רכבת יוצאת מן הכלל וגם חשמלית; אפשר לבלות במסעדות, בתי הקפה והמוזיאונים שלה (וכמובן האופרה והקונצרטים וגם מסיבות – יש שם סצינת מטאל ענקית וגם טראנסים) בלי בעיה, עם תחבורה ציבורית יעילה. מדובר באחת הערים המעניינות באירופה, עם היסטוריה הנוכחת בכל מקום (מתקופת הצארים עד מלחמת העולם השניה ואז הקומוניזם); לצד מסעדות יוקרה יש שכונות ששומרות על הצביון ההיסטורי של העיר, שכונות עוני והרבה דברים מעניינים לראות.

 

התגובות סגורות