עו"ד איתן סגל בייצוג A.G.B מול מרקוס לאה

לא משנה אילו עורכי דין נאבקים זה מול זה בתיק, כמובן ששניהם ירצו להיות בצד המנצח. כמעט בכל תיק, ממש כמו במשחק כדורגל, יש פייבוריט, כשבמקרה של משחק זו הקבוצה הגדולה יותר ואילו במקרה של עורכי הדין זה מיהו בעל הטענה, ה"קייס" בעגה המשפטית, החזקה יותר.

כיצד תכננה הגברת מרקוס לזכות מול מרשו של עו"ד איתן סגל

בלא שונה מהם התקיים התיק בו הגברת מרכוס לאה החליטה לתבוע את חברות F.G.B ו-A.G.B בגין טענה כי הם ניצלו את חולשתה והחתימו אותה בניגוד לרצונה על הסכם מולם הקשור לכספי הפנסיה שלה. כמובן שחברות אלה לא נחו על השמרים ושכרו את עו"ד איתן סגל על מנת לייצג אותם במשפט ולהוציא את האמת לאור, האמת שאומרת שאף אחד לא חתם על הסכם מולם בניגוד לרצונו, לרבות הגברת מרכוס לאה. התביעה שהוגשה הובאה בפני שופט בבית משפט השלום בכפר סבא שעיין בתביעה והחליט בסופו של דבר לפסוק לטובת הנתבע.

מה הייתה טענתו הנגדית של עו"ד איתן סגל

מדוע? אחת הטענות העיקריות בתיק של הגברת מרקוס הייתה שחברות F.G.B ו-A.G.B ניצלו את חולשתה והטעו אותה בנוגע להסכמים. עם זאת, עו"ד איתן סגל הביא לידיעתו של שופט בית משפט השלום בכפר סבא כי בטרם חתמה התובעת על ההסכם, היא לקחה את ההסכם והראתה אותו לבנה, עורך דין בהכשרתו, שככל הנראה נתן את הסכמתו שכן בסופו של דבר הגברת מרקוס חתמה על ההסכם כעבור שבוע.

בית המשפט בדק ומצא כי הסיבה היחידה שלנתבעת הגיעו כספי פנסיה שהיו אמורים להיות מופקדים לה בחשבון בנק בגרמניה, הייתה בשל ההלוואה אותה קיבלה מחברת A.G.B, וכי היא חייבת לשלם לחברה את שכר הטרחה עליו סוכם מראש ועליו חתמה הנתבעת, יחד עם תצהיר מפורט בו כל תכנית הפנסיה מפורקת לגורמים כולל כל התנאים שלה. למרות שהתובעת ביקשה להגיש כתב אישום פלילי לבית המשפט כנגד מיוצגיו של עו"ד איתן סגל, הנתבעת ועורך דינה לא עשו זאת גם בכתלי המשטרה, למרות שבמרבית הפעמים תביעה פלילית באה בעקבות הצהרה ותלונה במשטרת ישראל. בשורה התחתונה בית המשפט החליט שלא היה במקרה זה שום תרמית ועל כן נדחתה תביעתה של מרכוס לאה.