פבר' 28

חופשה משפחתית ושייט זוגי בים התיכון

בקטגוריה חופשות שייט יוקרתיות

רבים המתחילים לתכנן את החופשה המשפחתית הקרובה שלהם נתקלים בבעייה מוכרת – כבר היינו בכל המקומות הנחשבים, אז לאן השנה? אלה מבינכם שכבר מרגישים כי מיצו את החופשות המשפחתיות בצימרים בגליל וגם במלונות הכל כלול ביוון וגם ביקרו בכמה וכמה ערים קלאסיות באירופה עם הילדים, יכולים לבחור בחופשה משפחתית מיוחדת במינה – שייט בים התיכון או שייט בים הבלטי, ולאלה המוכנים להרחיק קצת – שייט בקריביים. אבל שייט איננו מיועד למשפחות בלבד. יש קרוזים בכל המקומות הללו המיועדים לזוגות צעירים ולצעירים שעוד לא מגיעים בזוגות.

חופשה משפחתית על הים

נמל חיפה היה בעבר השער הראשי של הנוסעים מהארץ ואליה. כיום תנועה זו מתנקזת דרך נמל אחר – נמל התעופה בן גוריון. אבל נמל חיפה וגם נמל אשדוד רואים פריחה מחודשת בענף הנוסעים בשנים האחרונות – שייט וקרוזים בים התיכון. קרוז בים התיכון יכול להיות חופשה משפחתית נהדרת לכל מי שיש ילדים. תחשבו על ספינת ענק – ענק זה 3000 נוסעים ו1000 אנשי צוות ושירות. ענק זה למעלה מתשעים אלף טון של אוניית פאר ששטה לה במימי הים התיכון. במקרה של ספינות פאר, כמה שיותר גדול יותר משתלם מכיוון שככל שהאונייה גדולה יותר כך היא תוכל להציע לכם אטרקציות ופעילויות רבות יותר. ספינות פאר אלה הן מלונות של חמישה כוכבים בסגנון הכל כלול ועוד הרבה יותר מכך.

חופשה משפחתית במימי הים התיכון

הפלגות לים התיכון ניתן למצוא בכמה סגנונות. ניתן להפליג מהארץ לאיי יוון לחוויה של כמה ימים עם הילדים בסגנון הכל כלול. הילדים מקבלים פעילויות משלהם ואתם פטורים מלהשגיח עליהם במשך היום. יש על האונייה מספר בריכות שחייה מתקני ספא וג'קוזי גדולים, מרפסות שיזוף והרבה שמש. על הסיפון יש פעילויות ספורט שונות המתאימות למקום וכן משחקים רבים אחרים. בצהריים תפגשו עם הילדים ותאכלו באחת מן המסעדות הרבות שבספינה ובערב תוכלו לצאת לבלות במועדון עם הופעה חייה של תזמורת וזמרת טובה או לצפות במופע אחר ולרקוד באחד ממועדוני הלילה של הספינה. יש גם אולמות להקרנת סרטים עם סרטים לילדים ולמבוגרים כל היום. בלילה תוכלו לצאת לקזינו של הספינה ולנסות את מזלכם. חופשה משפחתית זו איננה יקרה יחסית לנופש משפחתי במלונות הכל כלול הממוקמים באחד מאיי יוון, ולאורך ההפלגה כולה תמצאו מקומות שתרצו לדרת אליהם ולסייר קצת ביבשה.
הפלגות נוספות בים התיכון המיועדות לכל המשפחה הם הפלגות במערב אירופה היוצאות מברצלונה וממשיכות לכוון דרום צרפת והריוויירה, איטליה וסיבוב סביב המגף כולל סיציליה סרדיניה וכיוצא באלה.

שייט זוגי באירופה

גם זוגות מוזמנים להפלגות בים התיכון ובעוד מקומות נוספים. זוגות רבים מעדיפים לעשות את ירח הדבש שלהם על ספינה ששטה בים התיכון. האמת היא שזה מאד רומנטי ואפשר לחזות בשקיעות מרהיבות ובזריחות מהממות בכל יום מימי ההפלגה. שייט זוגי נערך גם הוא על ספינות גדולות אלה, ויש הפלגות שמיועדות באופי יותר לצעירים וזוגות בעוד שאחרות מיועדות למשפחות.

שייט זוגי בצפון אירופה

שייט זוגי ניתן לעשות גם בים הבלטי ולשם כך תצטרכו לטוס לקופנהאגן כדי להתחיל את השייט. שייט זוגי שכזה יקח אתכם לארצות סקנדינביה ורוסיה ותזכו לבקר בכמה מהערים היפות בצפון אירופה, כמו: סנט פטרבורג, סטוקהולם בירת שוודיה, טאלין שבליטא ואחרות.

סוג נוסף של שייט זוגי ניתן לעשות לאורך הפיורדים של נורווגיה ולצפות בטבע הפראי של חלק זה של העולם הכולל צפייה בדובים לבנים, לוויתנים, כלבי ים וכיוצא באלה.

התגובות סגורות