אוג' 19

טיסה לברלין

בקטגוריה חופשות יוקרה באירופה

ברלין היא העיר המיושבת והמתועשת ביותר בגרמניה. מיליוני תיירים בשנה פוקדים את העיר מאירופה, אמריקה ומכל קצוות העולם וגם מישראל.

berlin by zoetnet, on Flickr

בכל שבוע יוצאת יותר מטיסה אחת לברלין מישראל. מרבית התיירים המגיעים לברלין עושים זאת לחופשה ונופש אבל יש גם תעשיינים ובעלי עסקים שיש להם קשרים עסקיים עם תעשיינים מברלין.

יחסית לאירופה ברלין אינה יקרה ויש בה מלונות לרוב על רמה גבוהה ובמחיר סביר. התחבורה הציבורית היא סדירה ואפשר להגיע לכל מקום ברכבת, ברכבת חשמלית או במוניות.

למגיעים בטיסה לברלין ונוחתים בשדה התעופה של העיר עומדת תחבורה ציבורית 24/7 אתה אפשר להגיע למרכז העיר.

כמו במרבית ערי אירופה גם ברלין אינה שופעת מקומות חנייה. מי שלא מוכרח כדאי לא להגיע לעיר עם רכב פרטי מאחר וחיפוש אחר מקום חנייה יכול לגזול זמן רב ואם כבר מוצאים העלות היא גבוהה.

בברלין יש מוזיאונים רבים, אוניברסיטאות, אתרים היסטוריים ואטרקציות לרוב. אחד היעדים אליו מגיעים כמעט כל התיירים בעיר הוא המקום בו נפלה חומת ברלין.

בשנת 1989, עם נפילת ברית המועצות, הוחלט על ידי ממשלת גרמניה להפיל את החומה שהפרידה בין גרמניה המערבית למזרחית. החומה גבתה קורבנות רבים בעיקר של צעירים שניסו לעבור מצד המזרחי לצד המערבי והצבא המערבי מנע זאת מהם.

גם בחודשי החורף מתקיימות טיסות לברלין. יש תיירים שאוהבים את מזג האוויר הגשום והמושלג ובמיוחד חובבי ספורט החורף שמחפשים מקום לגלוש בו.

באזור ברלין יש כמה אתרי גלישה והישראלים שאין להם אפשרות לגלוש בישראל מרבים לבחור את ברלין כיעד לגלישה. הסיבה היא בעיקר התחזוקה הטובה של אתר הסקי. האנשים המועסקים באתרי הסקי הם עובדים עונתיים. הם מגיעים מכל האזורים ולאחר סיום העונה חוזרים לבתיהם. נשארים במקום רק מספר אנשים המתחזקים את המקום.

חברות התעופה וחברות התיירות מפרסמים באתרים שלהם על דילים וחבילות נופש לברלין. לרוב הם כוללים את מחיר הטיסה, מקום הלינה והאטרקציות ואתרים לביקור בהם.

אפשר להגיע לברלין באופן עצמאי. ההתמצאות בעיר קלה וכל מי שמטייל הרבה יכול להתמצא עם מפה ביד יש גם כאלה שבוחרים להגיע לברלין בקבוצות מאורגנות. משתתפי הקבוצה הם כאלה שמחפשים נוחיות, אינם יכולים או רוצים לארגן טיול לבד והם מעדיפים לצאת עם עוד אנשים לטיול.

חבילות הנופש הן בדרך כלל לכמה ימים. הן מתאימות למבוגרים ולצעירים. זוגות רבים יוצאים לסוף שבוע רומנטי בברלין וגם משפחות עם ילדים עושים זאת.

ברלין ידועה כעיר בילויים. בתי הקפה, המסעדות, התיאטראות אולמות הקונצרטים הפאבים ובתי הקזינו מאפשרים בילוי והנאה. צריך רק לבחור מה עדיף. יש בעיר מספר פארקים וגני חיות ובהם אטרקציות המותאמות לילדים בכל הגילאים.

ברלין יכולה להיות נקודת הפתיחה לטיול ממושך בגרמניה. במכונית מושכרת או בתחבורה ציבורית אפשר לעבור מעיר לעיר וליהנות גם מנופי הדרך.

בטיסות לברלין אפשר גם למצוא הורים מבוגרים שלוקחים את ילדיהם ונכדיהם לטיול שורשים. ילידי המקום שעלו לארץ והקימו בה משפחות מעוניינים להראות לדורות הבאים את מקום הולדתם ובגרותם ולפעמים גם להראות להם איפה שהו בזמן מלחמת העולם השנייה.

חלק ניכר מבניני העיר ברלין הופצצו בעת מלחמת העולם השנייה ולאחר סיום המלחמה דאגה ממשלת גרמניה לשפץ אותם ולהחזיר אותם כמה שיותר למצב שהיו לפני המלחמה. כיום ניתן לראות בנינים ישנים לצד בנינים חדשים ומודרניים.

ברלין היא עיר ספורט ורבים מבין אוהדי קבוצותיה מגיעים עם טיסה לברלין קרוב למשחק שמתקיים במגרש הביתי. בעבר התקיימו מפעלי ספורט בעיר כמו אולימפיאדה ואליפות אירופה.

התגובות סגורות