מאי 21

טיסה לטורונטו

בקטגוריה חופשות יוקרה באמריקה

שם המאמר: טיסה לטורונטו
דורג על ידי כפיר בתאריך 21.05.13
דירוג המאמר: 4.5

טורונטו היא העיר הגדולה ביותר בקנדה. בשנת 2010 היא דורגה כעיר שלישית בעולם בדירוג הערים לאחר ניו יורק ולוס אנג'לס. היא אחת מהערים בעולם בה כדאי להתגורר.

Toronto Skyline by Bobolink, on Flickr

קנדה, אחת המדינות הגדולות בעולם מושכת אליה מדי שנה תיירים רבים ואת רוב הטיולים במדינה מתחילים בהגעה בטיסה לטורונטו. ממנה יוצאים לטיולים באזור ובאתרים השונים אליהם רוצים להגיע. מזג האוויר הנוח בטורונטו מאפשר לבקר בה במשך כל השנה. סביב לה אתרים רבים ואגמים מרהיבים.

ישראלים רבים קבעו את מושבם בטורונטו וסביבותיה, ובני משפחתם מהארץ מגיעים בטיסה לטורונטו כדי לבקרם. הטיסה ארוכה ומתישה ורבים בוחרים להגיע לטורונטו בטיסה עם חניית ביניים.

יש מספר פעמים בשבוע טיסה לטורונטו ישירות מתל אביב ובנוסף יש גם חברות תעופה זרות שטסות לטורונטו עם חניית ביניים באירופה. חניית הביניים בטיסה לטורונטו עוזרת לאנשים לנוח ולצבור כוחות להמשך הטיסה.

הורים שיוצאים עם טיסה לטורונטו עם ילדים צריכים לקחת בחשבון את אורך הטיסה ולדאוג לתעסוקה לשעות בהן הילדים ערים. בלי תעסוקה מתאימה לילדים יכולה הטיסה להפוך לסיוט.

בטורונטו יש מספר אתרים לביקור תיירים כמו מוזיאונים, כנסיות וגלריות. לאוהבי האמנות יש תיאטראות ובית אופרה.

טורונטו בנויה לקליטת תיירים. בתי המלון מרווחים ומודרניים התחבורה הציבורית נוחה ומגיעה לכל מקום. אך שקנדה אינה המדינה הזולה בעולם רבים מבין התיירים המגיעים אליה חוזרים ושבים לביקור נוסף.

טורונטו היא גם עיר ספורט. המשחקים האולימפיים עמדו להתקיים בה אבל בהכרעת הועד האולימפי הגיעה טורונטו למקום השני אחרי פקינג.

בעיר יש מספר מועדוני ספורט ובכל שנה מתקיים בה טורניר טניס אליו מגיעים טובי הטניסאים מהעולם (נשים וגברים כאחד).

חופשה משפחתית

בתקופה של גזרות כלכליות ועליית רמת ההוצאות החודשיות של משפחות רבות לא נותרת הברירה ושני בני הזוג חייבים לעבוד שעות רבות במשך השבוע כדי להצליח לכלכל את בני המשפחה.

רוב הזוגות אינם מצליחים לבלות אחד עם השני או עם בני המשפחה ברוב ימות השנה, להוציא אולי סופי שבוע וחגים. הלחץ החזק המוטל על ההורים מביא לעיתים לייסורי מצפון חזקים של ההורים כלפי הילדים שאינם מקדישים זמן איכות לילדים.

אחת הדרכים לשנות את רוע המצב היא יציאה לחופשה משפחתית. יש הורים שבכל סוף שבוע, בשבתות, הם מעמיסים ציוד על המכונית ויוצאים עם ילדיהם לטיול בארץ. זוהי דרך לאיחוד כוחות וחיזוק קשרים אבל זו לא באמת חופשה משפחתית.

חופשה משפחתית אפשר לעשות בדרכים שונות. כל משפחה עם אהבותיה והעדפותיה. נסיעה למספר ימים לצימר בצפון, הורים וילדים, טיול באתרים השונים בצפון הארץ, זוהי דרך אחת לבלות חופשה משפחתית. כך בכל מקום אחר בארץ או יציאה לחוץ לארץ.

הדרך הטובה לבלות בחוץ לארץ חופשה משפחתית היא השכרת רכב עם ואן המשמש תחליף לחדר בבית מלון טיול באזור הנבחר במשך היום וחניית לילה בחניון המיועד למכוניות עם ואן. עצם השהות יחד, אמנם בתוך מקום צר וצפוף כמו הואן, יוצר חוויות משותפות, אפשרות לעסוק בפעילות משותפת (משחקי חברה, חידון או אפילו קריאה בספר).

ביציאה לחופשה משפחתית, בארץ או בחו"ל, צריך לקחת בחשבון את כל גילאי הילדים. לכל גיל צריך למצוא אטרקציות מתאימות ומקומות בילוי המתאימים לגילו של הילד ולאופיו.

סוג אחר של חופשה משפחתית הוא בילוי במלון "הכל כלול". במקום זה יכולים הילדים למצוא לעצמם את התעסוקה המתאימה להם במשך כל היום ההורים יכולים לנוח ולהשתתף עם הילדים באטרקציות שבמקום וכל אחד יכול למצוא בחופשה המשפחתית מסוג זה את המתאים והטוב לו ביותר.

התגובות סגורות