פבר' 19

טיסות לשיקאגו ולאוסלו

בקטגוריה חופשות יוקרה באירופה, חופשות יוקרה באמריקה

שם המאמר: טיסות לשיקאגו ולאוסלו
דורג על ידי מירי בתאריך 19.02.13
דירוג המאמר: 4.0

להגיע לשיקאגו כדאי בתקופת הקיץ. מזג האוויר החם מפוצה בפסטיבלים המתקיים בעיר. תקופת החורף קרה הטמפרטורות נמוכות, רוחות חזקות מנשבות ויורדים שלגים רבים.
אין טיסות לשיקאגו ישירות מתל אביב. על כן יש לקחת טיסה לאחד משדות התעופה הקרובים לשיקאגו והשימוש בתחבורה הציבורית יאפשר הגעה מהירה למרכז העיר. מחירי כרטיסי הטיסה נקבעים בהתאם לזמן ולביקוש.
שיקאגו, או בשמה הנוסף "עיר הרוחות" על שום הרוחות החזקות בעונת החורף היא גם העיר המזוהה ביותר עם פשע, ונחשבת לבירת הפשע בארצות הברית כולה. סרטים רבים הופקו על משפחות פשע המאורגן שמקורן מהעיר שיקאגו. יש בעיר מוזיאון ואתרי תיור הקשורים בפשע. למרות תדמיתה של העיר אין שום בעיה להסתובב ברחובות העיר גם בשעות הערב.
מיותר לציין שבעת הזו החוק בשיקאגו הוא בידי המשטרה וכוחות הביטחון ורמת הפשע בעיר ירדה אם כי עדיין יש ניצנים לכיני פשע מאורגן הידוע לאנשי החוק שמקיים מעקב צמוד למשפחות הפשע.

גם לשיקאגו ניתן למצוא כרטיסי טיסה במחירים מוזלים. שיקאגו היא יעד מועדף לתיירים המעוניינים להתחיל את הטיול בצפון ארצות הברית. כדי להוזיל את עלות הטיסה אפשר לטוס ליעד כלשהו באירופה ומשום להמשיך בטיסה לשיקאגו, זוהי אפשרות מציאותית. הטיסות לאירופה, ליעדים השונים, יוצאות במשך כל השנה ובכל יום יש כמה טיסות שמהם אפשר לבחור את היעד והזמן המתאים ביותר.
לפני בחירת היעד לטיסה, בדרך לשיקאגו, כדאי להיעזר באתרי האינטרנט המספקים מידע על זמני הטיסות יעדיהם ומחיר הכרטיס, תוך תיאום לשעות טיסות לשיקאגו. משרדי הנסיעות יכולים להכין חבילת טיסות מישראל ליעד באירופה ולטיסת ההמשך לשיקאגו.
ארצות הברית ובכלל זה העיר שיקאגו אינם היעד היחיד אליו מגיעים תיירים מישראל. לא כל התיירים רוצים לטוס שעות רבות ובמיוחד כשהם יוצאים לחופשה עם ילדים בגילאים צעירים.

Chicago Skyline by bryce_edwards, on Flickr

תיירים רבים מישראל מבלים את החופשה שלהם באחת מארצות אירופה שהטיסה אליהן אינה ארוכה כל כך כמו הטיסה לארה"ב. אחד היעדים המבוקשים בשנים האחרונות היא העיר אוסלו שבנורבגיה.
טיסות לאוסלו הפכו ליעד מבוקש. תיירים רבים מגיעים לנורבגיה בגלל שהחופשה היא יוקרתית ומפנקת. מחירי הטיסות לאוסלו אינם זולים. אפשר למצוא דילים וטיסות שהכרטיסים בהן זולים יותר. עונת התיירות המועדפת היא תקופת הקיץ. מזג האוויר נוח וחמים למרות שגם בעונת החורף מגיעים לאוסלו תיירים רבים המבלים באתרי הסקי הרבים הסובבים לה.
באוסלו, עיר הבירה של נורבגיה, התקיימו בשנת 1993 פגישות בין נציגי ממשלת ישראל ונציגי הארגון לשחרור פלסטין, אש"פ, שבסופן נחתם "הסכם עקרונות" לסיום הסכסוך בין הצדדים.

העיר אוסלו שונה מאוד בין עונות השנה. בחודשי הקיץ העיר פורחת, הפארקים מלאים במטיילים ונעים לטייל ברחובות העיר. בתקופת החורף צבעי הצמחים משתנה והשלג הרב שיורד בה מכסה הכול. למרות זאת ניתן לבקר במוזיאונים וליהנות מאדריכלות ישנה וחדשה.
בניגוד לאוסלו שאין בה אטרקציות המתאימות באופן מיוחד לילדים צעירים, הרי שבשיקאגו יש מוזיאון ופרק שעשועים במיוחד לילדים. בנוסף יש מוזיאון הטבע הגדול והחשוב ביותר בעולם. מועדוני הבידור וההומור ידועים בכל ארצות הברית ומהווים מקום בילוי נעים וחוויתי. טובי הקומיקאים בארצות הברית מקורם משיקאגו ורבים מכל קצות ארצות הברית מגיעים בטיסות לשיקאגו ליהנות מהופעתם במועדונים בעיר.

שיקאגו סרט משנת 2002 שבוסס על מחזמר שנכתב בשנת 1975 על ידי ג'ון קנדר ופרד אב. הסרט זכה להצלחה גדולה ואף בששה פרסי אוסקר.
לאחרונה נבחר עמנואל רם, יהודי יליד ישראל החי בארצות הברית מאז היה ילד, לראש עיריית שיקאגו. ראשית הקהילה היהודית הענפה שבשיקאגו היא במהגרים יוצאי גרמניה שהגיעו לארצות הברית באמצע המאה ה-19.

התגובות סגורות