דצמ' 18

טיסות לסין

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: טיסות לסין
דורג על ידי איתי בתאריך 18.12.12
דירוג המאמר: 4.5

בשנים האחרונות מרבים ישראלים לטוס לסין לטיול, בדרך כלל טיול מאורגן, הנמשך כשבועיים. סין נחשבת לארץ הוותיקה ביותר מבחינה תרבותית. רוב תיירי המערב מגיעים לסין כדי לראות דברים שבמערב נחשבים כאילו הגיעו מכוכב אחר. אנשים שונים הנראים שונים מאנשי המערב.

סין היא אגוז קשה לפיצוח עבור ישראלים רבים. אחת הסיבות היא שעדיין אין הרבה טיסות ישירות מישראל לסין. אל על היא היחידה המפעילה טיסה אחת שבועית ישירה לסין. כדי להגיע לשם בדרכים אחרות, יש לקחת טיסות של חברות זרות: יש לקחת טיסה לסיאול וטיסת המשך לסין. הטיסות לסין קשות וארוכות וחניית הביניים בסיאול מאפשרת לטסים מנוחה והתרעננות. לאלו הנוסעים, מומלץ להצטייד בחומר קריאה על מנת להעביר את הזמן קצת יותר בקלות. משום שמספר הטיסות לסין פחותות מאלו לארצות האחרות במזרח הרחוב מומלץ על הזמנת כרטיסי טיסה מוקדם ככל האפשר, משום שריבוי הנוסעים הולך וגובר. אפשר להגיע לסין באופן עצמאי אבל מומלץ להצטרף לקבוצה מאורגנת בה יש מדריך מומחה לסין והחברה המשווקת את הטיול דואגת לכל הנדרש בין היתר לכרטיסי הטיסות לסין לארגון הטיול בסין ובחירת האתרים בהם תבקר החברה.

הטיול בסין

ישנם אתרים רבים לביקור בסין ומעצם היותה ארץ עם תרבות עתיקה ישנם מקומות מרהיבים. אין אפשרות בזמן קצר לראות הכל בגלל גודלה של סין. אחת האטרקציות הינה החומה הסינית, המפורסמת, בעלת מדרגות רבות ואינסופיות. בתקופה האחרונה גילה המערב את סין ותיירים רבים פוקדים אותה. רוב בתי המלון אינם עומדים בסטנדרטים אותם מכיר התייר המערבי ולכן כדאי לבחור במלון במרכזי הערים שם ניתן למצוא מלון הקרוב לזה שהמערב רגיל אליו. גם טיסות לסין, כמו לכל היעדים בעולם, ניתן להוזיל את העלות. טיסה דרך ירדן או טורקיה תעלה פחות מאשר טיסה דרך סיאול. חברות התיירות בארץ המספקות תוכניות לטיולים בסין מציעות חבילות טיסה לסין בכל מיני מחירים. כדאי לערוך סקר מחירים לפני ההחלטה.

בגלל גודלה של סין, ריבוי המקומות בהם רוצים לבקר והזמן המוקצב לטיול שהוא בדרך כלל לא ארוך וגם אינו מאפשר לראות הכל, מומלץ ליוצאים לסין לארגן ולתכנן כל פרט מראש. להצטייד במפה עם הסברים. להאזין להמלצות ממטיילים שחזרו מהטיול לברר באתרי האינטרנט איזה מזג אוויר שורר באזור הנבחר ואיזה בגדים כדאי לקחת. בתכנון הטיול כדאי לקחת בחשבון את מועד הטיול. בזמן חגי הסינים יהיה מחיר הטיסות לסין קצת יותר זול אבל השירותים הניתנים לתיירים יורדים מאחר ורוב עסקי הסינים סגורים בעת הזו ומן הסתם הרבה אתרים לא יהיו פעילים.

China festival of lights, dragon by Rene Mensen, on Flickr

בקרו מהר – לפני שיגמר!

בנוסף, היום כבר אפשר למצוא הרבה סממנים מערביים בסין: אמנם לא כמו באירופה או בארצות הברית, אבל חדירת השווקים הגלובאליים לסין הכניסה גם מערביות, למורת רוחה של ההנהגה הסינית. שכר העבודה של העובד הסיני נמוך ולכן מדינות רבות מעבירות את מפעליהן אליה. למרות השינוע של הסחורה העסק משתלם ויצרנים רבים מישראל העבירו אף הם את יצור סחורותיהם לסין. כיום אין כמעט פריט או מוצר בשוק שאינו מיוצר בסין, ממכוניות ועד פריטים קטנים ביותר. העברת המפעלים מישראל לסין גרמה לסגירת מפעלים רבים והאבטלה עלתה. שיתוף הפעולה המסחרי בין ישראל וסין העלה את כמות המשתמשים בטיסות לסין, בעיקר בעלי עסקים ונציגי משרדי הממשלה הקשורים למסחר.

לסיכום, ביקור בסין מתאים לסוגים רבים של אנשים: מטיולי משפחות מאורגנים, דרך אנשי עסקים מערביים שמנצלים את תנאי העבודה האטרקטיביים בסין ועד מטיילים עצמאיים שמעוניינים לחקור תרבות שעוד מעט תשתנה לגמרי.

התגובות סגורות