פבר' 17

נישואים אזרחיים – כיצד מוסדר מעמד בישראל

בקטגוריה חופשות יוקרה באירופה

שם המאמר: נישואים אזרחיים - כיצד מוסדר מעמד בישראל
דורג על ידי אניה בתאריך 17.02.13
דירוג המאמר: 4.5

בני זוג שאחד מהם אינו יהודי לא יכולים לקיים טקס חופה אורתודוכסי בישראל. לעתים בוחרים גם זוגות ישראלים חילונים שלא לקיים את טקס החופה המסורתי, וטסים לאירופה כדי לממש את אהבתם ולמסד אותה. נישואים מסוג זה הם אזרחיים.

נישואין אזרחיים – דברים שכדאי לדעת

נישואין אזרחיים עם בני זוג שאינם ישראלים הפכו כבר לעניין שבשגרה במדינת ישראל. ישראלים רבים נחשפים למדינות ותרבויות אחרות, עובדים מולם, מושפעים מהם באמצעות סרטי קולנוע, כך שכל מי שהתחתן עם אזרח זר יהיה מי שעושה צעד שהינו אך טבעי. יחד עם זאת, חשוב שתדעו עם מה יהיה עליכם להתמודד בעת הסדרת מעמדו של הזר בישראל, לאחר שנישאתם.
מאחר ומשרד הפנים מערים קשיים רבים למדי על הסדרת מעמדו של תושב זר, גם לאחר שנישא במסגרת נישואים אזרחיים, נמצאה דרך עקיפה המאפשרת לזוג להכריז על עצמו כידועים בציבור מבלי להנשא. לעתים זהו פתרון שבוחרים בו זוגות בהם אחד מהשנים אינו יהודי וכדי לקצר תהליכים. יחד עם זאת, בחירה בפתרון מסוג זה גורם להערמת קשיים במצבים בהם מעוניין הזוג לרכוש דירה, אז מערים משרד השיכון קשיים חדשים על בני הזוג.

נישואים אזרחיים וזכויות האדם

משרד הפנים מאפשר הסדרת מעמד חוקי לאזרח זר שנישא בנישואים אזרחיים רק בתום תהליך ארוך ובדיקת הנתונים לעומקם. הסיבה לכך היא כי המשרד רוצה לוודא שלא מדובר בנישואים פיקטיביים לצורך הסדרת המעמד של האזרח הזר בישראל. אולם, והיה והתהליך הינו תקין, יקבל בסופו העותר אזרחות ישראלית לכל דבר ועניין, עם תעודת זהות ישראלית, רשות להשתתף בבחירות, קצבת ביטוח לאומי, אישור לקבלת משכנתא (במידה ונמצא מתאים לכך מטעמים כלכליים), הבטחת הכנסה או דמי אבטלה, ועוד.

התגובות סגורות