פבר' 10

החוויה של טיסות להונג קונג

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: החוויה של טיסות להונג קונג
דורג על ידי דרורית בתאריך 10.02.13
דירוג המאמר: 4.0

תתפלאו לגלות, אבל לא רק ישראלים טסים היום להונג קונג. גם התיירים הישראלים מגלים את הקסם של האזור המיוחד הזה. הונג קונג אמנם שייכת רשמית לסין, אך מבחינות רבות מדובר על מחוז שונה מאד, שממזג בצורה מדהימה את תרבויות המזרח והמערב. במשך שנים רבות הונג קונג הייתה מושבה בריטית, עד שחזרה לשליטת סין. סין אמנם ערבה לביטחונה ושולטת עליה, אך בפועל להונג קונג יש תרבות עצמאית משלה, כלכלה קפיטליסטית משלה, שלטון חוקתי משלה, מטבע משלה, ובקיצור – מדובר על אזור מיוחד, שונה ומדהים. הונג קונג יכולה להיות מושלמת לזוגות, פנסיונרים, משפחות, ובעצם – לכולם.

Hong Kong by HeroicLife, on Flickr

איך מגיעים להונג קונג?

המסע שלכם מתחיל כמובן בכך שאתם תעלו על טיסה להונג קונג. מי שמחפש טיסות להונג קונג שיוצאות מישראל, יוכל למצוא את הקו הישיר שחברת אל על הישראלית מפעילה. מדובר על קו טיסה ישיר ללא עצירה, כאשר הטיסה עצמה אורכת כ11 שעות.
מסיבות אלו, ישנם ישראלים רבים שבוחרים דווקא בחברות תעופה זרות, אשר מקיימות טיסות מישראל להונג קונג עם חניית ביניים. מדוע זה כך? משום שמדובר על טיסה ארוכה במיוחד רוב הישראלים רוצים בכל זאת קצת מנוחה באמצע, ולכן גם נהנים מהמחיר הזול יותר, וגם נהנים מעצירה. עם זאת, אתם כמובן חופשיים לבחור בכל דרך שאותה אתם תעדיפו. הטיסות כולן נוחתות בנמל התעופה לנטאו שהוא אחד מנמלי התעופה הגדולים ביותר באסיה.

מידע שכדאי להכיר על הונג קונג

כבר ציינו כי מבחינות רבות הונג קונג מאד שונה בסין, וזה מתבטא בכל מיני אפיונים. קודם כל, המטבע בהונג קונג הוא מטבע עצמאי, שנקרא דולר הונג קונגי. ניתן למצוא דוכנים בארץ שיספקו לכם את שירותי ההמרה, אך אין מה לדאוג – הונג קונג היא מטרופולין עצום בסגנון מערבי, כך שאין בעיה גם להמיר כסף נוסף כשאתם בתוך המחוז עצמו אחרי שירדתם מתוך טיסה להונג קונג.
ומה מבחינת האקלים? לפני שאתם עולים על טיסות להונג קונג, כדאי מאד לארוז את המזוודות שלכם בהתאם, כי האקלים בהונג קונג שונה באופן משמעותי מהאקלים הישראלי. מדובר על אקלים טרופי עם השפעות של מונסון. הסתיו בהונג קונג הוא חם ויבש (כמו בקיץ הישראלי בעצם), החורף הוא יבש מאד ונטול גשמים אך קר מאד. האביב והקיץ הם חמים וגשומים מאד. זה קצת מוזר לישראלים בתחושה ראשונה, אך אחרי כמה ימים מתרגלים. התחבורה בהונג קונג היא מהמפותחות ביותר בעולם. הרכבת בהונג קונג ידועה בתור אחת מהרכבות היעילות והמדויקות ביותר בעולם, ויש גם מערכת אוטובוסים מסועפת מאד שתסייע לכם.

באיזה אטרקציות כדאי לבקר?

ברור שאם אתם עולים על טיסה להונג קונג שלא למטרת עסקים בלבד, הרי שאתם רוצים לחוות את האטרקציות המדהימות שבעיר. אם אתם עולים על טיסה להונג קונג ביחד עם הילדים שלכם, מומלץ בחום לא לוותר על ביקור בדיסנילנד הונג קונג. זה ללא ספק אחד מפארקי השעשועים המיוחדים והמושקעים ביותר בעולם, שמהווה חוויה להורים ולילדים כאחד.
אטרקציה אחרת שתוכלו למצוא בהונג קונג זו נקודת התצפית העונה לשם ויקטוריה. מדובר על נקודת תצפית בגובה של יותר מ500 מטר, וממנה אפשר לראות את כל קו האופק של הונג קונג. בפסגה של נקודת התצפית תוכלו אף למצוא אטרקציות נוספות, כמו סניף מקומי של מוזאון מדאם טוסו.

בואו לחוות תרבות שונה

בסופו של יום, טיסה להונג קונג תוביל אתכם למדינה שכמותה לא חוויתם עד היום. טיסות להונג קונג לא דומות לאף מקום אחר בעולם. מצד אחד מדובר על מחוז שמושפע מאד מהתרבות האסייתית המקומית. מהצד השני, עשרות שנים של שלטון מערבי עשו את שלהן, ולכן מדובר על שילוב ייחודי ומדהים.

התגובות סגורות