מרץ 05

טיולים לאיסלנד

בקטגוריה חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: טיולים לאיסלנד
דורג על ידי סיוון בתאריך 5.03.13
דירוג המאמר: 4.0

איסלנד היא אחת המדינות המעניינות על גבי הגלובוס. מדובר ביעד תיירות מפתיע, שרק לאחרונה הפך לפופולארי עבור הישראלים. השילוב בין נופים יפים ומשתנים, הזוהר הצפוני ומזג אוויר ייחודי הופכים אותה ליעד תיירותי ייחודי ויוצא מן הכלל.

Iceland by poptech, on Flickr

מדובר על יעד תיירותי מעניין באירופה. טיולים מאורגנים לאיסלנד הפכו לשם דבר עבור ישראלים חובבי טבע והרפתקאות בשנים האחרונות. טיול מאורגן מאפשר לישראלי המטייל להסיר דאגות מלבו, ולהינות מטבע פראי וייחודי שלא יוכל לראות באף מקום אחר. איסלנד מעניינת במיוחד, שכן היא שוכנת על אי במרכז האוקיינוס האטלנטי, באיזור הקרח על פני כדור הארץ. גודלה פי שלושה משל ישראל, אבל היא ריקה מאדם: יש בה רק 250 אלף תושבים, בערך בכמות של נתניה.

טיול מאורגן לאיסלנד – חוויה חד פעמית

טיול מאורגן לאיסלנד מתחיל בדרך כלל בעיר הבירה, ברייקיאוויק, ומשם להרפתקאות קרח ושלג, כמתבקש ממדינה מיוחדת זו. עיר הבירה היא העיר האקולוגית ביותר בעולם, על פי סקר בין לאומי חשוב שהתפרסם ב-2011. מדובר על עיר אירופאית מתקדמת, אבל עם אוויר ואווירה כפרית, כפי שהיה באירופה (ובעולם) לפני התעשייה הכבדה. איסלנד מטפחת את האקולוגיה ואת התיירות האקולוגית בה, בעיקר בגלל חלוקה תקציבית שונה ממה שאנחנו מכירים: כל מה שקשור ב"ירוק" מתוקצב היטב, בין אם תיירות, ובין אם זה מים בחינם. המדינה שומרת על משאבים טבעיים ובמיוחד סולאריים (אין הרבה שמש במדינה, עקב היותה "מדינת קרח"). מה רואים בטיול? קרחונים, התפרצויות וולקניות, גייזרים, לגונות, מפלים, אגמים, מעיינות חמים, מדבריות שלג, חופים מכל צדדיה וכמובן – את הזוהר הצפוני, אם תהיו ברי מזל (ועמידים לקור העז). בנוסף, כיאה למדינה אירופאית (שקיבלה עצמאות ב-1944), יש בה פארקים ומוזיאונים רבים.

 

התגובות סגורות