פבר' 17

היום אפשר לצאת אל טיול מאורגן באיסלנד, וייטנאם וקמבודיה!

בקטגוריה חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: היום אפשר לצאת אל טיול מאורגן באיסלנד, וייטנאם וקמבודיה!
דורג על ידי מולי בתאריך 17.02.13
דירוג המאמר: 4.5

לאיזה טיולים מאורגנים יצאתם בעבר? אפשר שיצאתם לטיולי ביעדים הקלאסיים והמוכרים ביותר שיש. מקומות כמו לונדון, פריז, לוס אנג'לס, פראג, ומקומות נוספים שנחשבים למוכרים לכל תייר מהמערב. אלא שכפי שאתם יודעים, כדי לראות עולם, לא מספיק לראות רק את המערב ואת תרבות אירופה המפותחת. לפעמים, דווקא החשיפה לתרבויות זרות לחלוטין ושונות כל כך – זו באמת החוויה האמיתית. לכן, בשנים האחרונות הישראלים נפתחים ליעדים חדשים שאליהם הם טסים. היעדים הללו פופולריים לא רק בקרב צעירים אחרי צבא. עקב הביקוש הגבוה, אפשר למצוא היום גם טיולים מאורגנים למקומות קסומים ומדהימים. במאמר זה, נתמקד בשלושה מהם. הראשון הוא האי איסלנד שנמצא בצפון אירופה. השניים האחרים הן מדינות בדרום מזרח אסיה – קמבודיה ווייטנאם. אתם תוכלו לראות מיד, מה כל כך מיוחד ביעדים הללו.

<Iceland: Aurora  Borealis by vicmontol, on Flickr

החוויה המדהימה באיסלנד

נתחיל מפירוט של טיול מאורגן באיסלנד. במובן מסוים, איסלנד ממוקמת על קו תפר מסוים. מדובר על אי שגיאוגרפית שייך לסקנדינביה, אך בפועל הוא די מבודד מכל מדינה אירופאית באשר היא. באיסלנד התפתחה תרבות ייחודית מאד, ששונה באופן מהותי מכל מקום שהכרתם עד כה. בעבר איסלנד הייתה מדינת חסות של דנמרק, אז היא קיבלה עצמאות במאה ה 20, ותושביה יצרו תרבות ייחודית חשוב לציין שמבחינת אוכלוסיה, איסלנד היא אחת מהמדינות הקטנות בעולם (למרות ששטחה איננו קטן). באי עצמו מתגוררים קצת יותר מ 300 אלף תושבים, אשר רוקחים לתוכו מסורות סקנדינביות, גרמאניות, ויוצרים תרבות איסלנדית ייחודית. אז איך נראה הטיול המאורגן באיסלנד? חלק ניכר מהטיול המאורגן, נעוץ באטרקציות תיירותיות מסביב להר הגעש שהוא בעצם איסלנד עצמה (איסלנד היא בעצם מקרה ייחודי של אי שכול וגעשי לחלוטין ועם זאת גם מיושב ומפותח).
במהלך הטיול, תוכלו לבקר באתרים כמו איי ווסטמאן שהם קבוצת איים קטנים (ואף צעירים יחסית) אשר נמצאים בסמוך לאי המרכזי של איסלנד. תוכלו לבקר במקומות מדהימים כמו מפליסקוגר שהם מהמפלים היפים ביותר שיש בעולם. תוכלו גם לבקר בשרשרת של רכסי הגעש שנקראים לאקי, שידועים בתור הרי הגעש האלימים ביותר שיש בעולם כולו, וההתפרצות שלהם לפני 200 שנה כמעט החריבה את האי כולו. הטיול עצמו כולל גם ביקור במרכזי הקניות המרכזיים של איסלנד, כמו גם אטרקציות מיוחדות כמו דיג איסלנדי, ביקור בכפרים איסלנדיים, ועוד ועוד חוויות מיוחדות. מכאן, אפשר להמשיך לעבר טיול מאורגן לוייטנאם קמבודיה.

מה מחכה לכם בדרום מזרח אסיה?

אם טיול מאורגן לאיסלנד מוביל אתכם לאי מבודד, הרי שהמקרה של טיול מאורגן לוייטנאם קמבודיה הוא שונה לחלוטין. מדובר על שתי מדינות שכנות, אשר נמצאות כאמור דרומית לסין הענקית, על רצועה שנקראה בעבר "הודו-סין". מדובר על שתי מדינות שרק בשנים האחרונות נפתחו למערב, ובעבר היה תחתיהן משטר קומוניסטי נוקשה במיוחד. עם סוף המלחמה הקרה המשטר עדיין נותר על כנו, אך כדי שהכלכלה לא תתמוטט פתחו המדינות הללו את עצמן למערב, ולשצף של תיירים שמחפשים היום את הנופים המדהימים והכפרים הקטנים והמיוחדים. ברוב המקרים, הטיול מתחיל מווייטנאם, ומשם ממשיכים לקמבודיה. וייטנאם היא מדינה קצת יותר מפותחת מקמבודיה, שכן חלק מהתשתית המערבית-צרפתית עוד נשארה במדינה, והדבר ניכר בעיקר בעיר הבירה האנוי. מצד שני, במקום כמו העיר סאפו, תוכלו לבקר בשווקים המיוחדים של העיר, ולקנות מוצרים ייחודיים מוכנים בו במקום ע"י התושבים. בהמשך הטיול כשתמשיכו לקמבודיה, תרגישו כאילו נקלעתם ממש לארץ מתוך ספר. קמבודיה היא מדינה ענייה מאד, אך בו זמנית היא מדהימה. בקמבודיה יש כמה מהמקדשים המיוחדים ביותר ואף המפוארים ביותר שיש כיום בעולם. עם השיקום של המדינה, נעשית גם עבודת שיפוץ ושחזור נרחבת עבור המקדשים הללו, ואין ספק שככל שיעבור הזמן, הטיול באזור יהיה עוד יותר מדהים.

התגובות סגורות