פבר' 10

איך מתכננים חופשה בסלוניקי או בקוס?

בקטגוריה חופשות ים יוקרתיות

שם המאמר: איך מתכננים חופשה בסלוניקי או בקוס?
דורג על ידי יונית בתאריך 10.02.13
דירוג המאמר: 4.0

מדינת יוון כוללת בתוכה מגוון עצום של יעדים, וקצרה היריעה מכדי שנוכל לפרט לכם על כולם. לכן, בחרנו לפרט לכם הפעם על שני יעדים מרכזיים ופופולריים מאד בתוך המדינה. הראשון הוא סלוניקי, והשני הוא קוס. סלוניקי היא אחת מהערים הגדולות והמרכזיות ביותר ביוון. היא ממוקמת בחלקה הצפוני של יוון, והיא מזוהה יותר עם האליטה התרבותית והכלכלית של המדינה, ובמידה מסוימת היא העיר המערבית ביותר ביוון.
לעומת זאת, קוס היא דבר אחר לחלוטין. מדובר על אי קטנטן וצר מאד, אשר נמצא בקבוצת האיים של הים האגאי. שני היעדים הללו יכולים להציע לכם לא מעט אטרקציות ומקומות לינה מיוחדים, לצד מקומות בילוי מדהימים.

Thessaloniki, Greece by joaoa, on Flickr

מידע מועיל על טיסות לאזור סלוניקי או קוס

אם אתם צריכים טיסות עבור חופשה בסלוניקי, כדאי להבין שהאפשרות הטובה ביותר היא בעיקר למצוא טיסות עם חנית ביניים. אין היום טיסות של חברות תעופה זרות, אך כן יש טיסות של חברות תעופה זרות אחרות שפועלות בעיקר באזור מזרח אירופה. אפשרות אחרת היא לטוס קודם לאתונה בטיסה ישירה ומשם לתפוס טיסה פנימית לסלוניקי. כדאי בסוף לבחור פשוט לפי המחירים שמוצעים לכם.
המקרה של חבילות לקוס הוא קצת שונה, כי קוס הוא אי והוא לא חלק מחצי האי היווני. בעבר לא היו כלל טיסות מישראל לקוס, אבל כאשר שמו לב שמדובר באי פופולרי, התחילו להוציא טיסות שכר מישראל לקוס. הטיסות הן גם של חברות התעופה הישראליות כמו סאן דור וארקיע, וגם של חברות תעופה זרות.

כל המידע שאתם צריכים על הערים

מבחינת האקלים, הן חופשה בסלוניקי והן חבילות לקוס יציגו לכם אקלים שבסופו של דבר הוא זהה למדי לאקלים הישראלי. חשוב לציין, כי האקלים בסלוניקי קצת יותר תואם לאקלים הישראלי, בפרט כאשר מדובר על הקיץ בסלוניקי שהוא חם ולח ממש כמו בארץ. בקוס לעומת זאת, מזג האוויר הוא ים תיכוני מתון יותר והקיץ שם מציג טמפרטורות גבוהות אמנם – אבל קצת יותר נמוכות מאשר בארץ או בסלוניקי. המטבע בכל רחבי יוון הוא האירו האירופאי, ואפשר בהחלט להמיר הן ביוון והן בארץ. קחו בחשבון שבעוד שבסלוניקי קל למצוא דוכני המרה, אם אתם מתכננים לטוס לקוס כדאי להמיר מראש בארץ. התחבורה בסלוניקי היא מהמפותחות ביותר ביוון, ואפשר להסתדר בהחלט עם האוטובוסים המעולים שיש בעיר. בקוס כדאי יותר לחשוב על אפשרות של השכרת רכב, או פשוט ללכת ברגל ולנסוע במוניות.

ואיזה אטרקציות יש שם?

אם אתם חולמים על חבילות לקוס, יש לא מעט אטרקציות מדהימות שתוכלו למצוא בתוך האי הקטנטן הזה. כך לדוגמה, תוכלו למצוא את כנסיית סיינט ג'ון. זוהי אחת מהכנסיות העתיקות בעולם, אשר נבנתה במאה ה5 לספירה, כאשר היא גם עברה שיפוץ מאסיבי במהלך המאה ה12. זו ללא ספק אחת הכנסיות היפות ביותר שיש בעולם כולו. באתר הארכאולוגי אסקלפיאון תוכלו למצוא מקדש לאל אפולו, אשר שימש בין השאר גם כבית ספר.
לעומת זאת, המקרה של חופשה בסלוניקי הוא שונה במקצת משום שסלוניקי היא עיר גדולה ומערבית לכל דבר ועניין. מומלץ בחום לבקר באתרי מורשת יהודיים בעיר, שמתעדים את האוכלוסיה היהודית שחיה בסלוניקי עד לשואה. אפשר גם לאתר את השווקים המקומיים של סלוניקי שפרוסים בכל רחבי העיר, ומציעים את המוצרים האיכותיים ביותר מכל רחבי יוון.

מתחילים כבר עכשיו לתכנן את החופשה

מובן שאתם חופשיים לבחור בין האופציות של חופשה בסלוניקי, לאפשרויות המפתות של חבילות לקוס. מומלץ בכל פעם להקדיש את החופשה שלכם לאתר אחד, כדי שתוכלו למצות ממנו את המקסימום. זכרו תמיד שיוון היא אמנם לא מדינה ענקית, אך בשל צורתה המיוחדת יש לה המון אתרים ומקומות שאפשר לבקר בהם. לכן אפשר השנה לדוגמה לטוס לקוס – ובשנה הבאה לבקר בסלוניקי.

התגובות סגורות