פבר' 26

טרק בקירגיסטן

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: טרק בקירגיסטן
דורג על ידי חי בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.5

טיולים בקירגיסטן ובכלל זה טרק בקירגיסטן מתאפשרים מאז התפרקה ברית המועצות. קירגיסטן היא אחת מהמדינות. זוהי מדינת נוודים דוברי תורכית ממוצא מונגולי השוכנת במרכז אסיה ובגלל יופיה ונופיה היא נקראת "שוויץ של מרכז אסיה". אגמיה שמימיהם טורקיז וההרים שפסגתם מושלגת ונופים המרהיבים בצירוף תושבים מאירי עיניים ואדיבים מושכים מטיילים רבים. חלק מהמטיילים מגיעים פשוט כדי לטייל בארץ נוספת ובלתי מוכרת וחלק, אוהבי הטרקים מצאו בקירגיסטן יעד נוסף לטיולים רגליים. הטיול המקובל ביותר הוא הטרק בקירגיסטן.אפשר לעשות טרק בקירגיסטן באופן עצמאי. אבל מומלץ יותר לשכור את שרותיו של המדריך המקומי המכיר את מסלולי הטרק. ישנם מסלולים קצרים וארוכים.

מסלולי טיולי הטרק בקירגיסטאן, במדינה משלבים בתוכם את אגמי הטורקיז והפסגות המושלגות וזוהיא חוויה חד פעמית. מטיילים שעשו טרקים בארצות אחרות כמו תאילנד, הודו ודרום אמריקה אומרים שהטרק בקירגיסטן השאיר בהם רושם חזק אף יותר מהטרקים הקודמים. הם ממליצים בחום לחבריהם לחוות את החוויה שלהם.

Kyrgyzstan, Film Scan by Thomas Depenbusch, on Flickr

תיירים רבים מגיעים למדינה זו למטרה אחת עיקרית היא לעשות טרקים בקירגיסטאן. רבים מבין התיירים שעשו טיולים מסוג זה טוענים שטרק בקירגיסטאן אינו דומה לטרק בדרום אמריקה או במזרח אסיה.אפשר להגיע לקירגיסטאן באופן עצמאי או בקבוצה בהדרכת מדריך ישראלי דובר עברית. בנוסף לטרק בקירגיסטאן מתקיימים טיולי ג'יפים ואופנועי שטח. ובשנת 2012 התארגנה קבוצה ליציאה מאורגנת של רוכבי אופניים לטיול בקירגיסטאן. למרות הזמן הקצר מאז החלו תיירים ישראלים לטייל בקירגיסטן יש בארץ כבר מספר חברות המארגנות טיולים למדינה זו.מסלולי הטיולים בקירגיסטן הם חלק ממסלול דרך המשי. לאורך כל המסלול ניתן להתרשם ממבנים עתיקים ומרשימים עם סממנים יהודיים דבר המעיד על היסטוריה יהודית עשירה. רוב יהודי קירגיסטן עלו לארץ כשנפתחו הגבולות. התיירים המגיעים לקירגיסטן הם תיירים שמחפשים יעדים חדשים לעשות את טרק בקירגיסטן וכן ילידי המקום שבאים לבקר בארץ מולדתם.

צפון יוון

יוון השוכנת לחוף הים התיכון מהווה יעד לתיירים מישראל ומכל העולם. בכל יוון ובכלל זה בערים הגדולות ישנם אתרים היסטוריים ועתיקים המושכים את התיירים לבקר בהם. יוון כולה יפה ומעניינת ויש בכל אחת מהערים הרבה מה לראות אבל צפון יוון הוא החלק המרהיב והמלהיב ביוון כולה. צפון יוון מושך אליו תיירים רבים בעיקר בגלל הנופים ההרריים מטעי פירות נשירים, בתי האבן הכפריים, האגמים הצלולים וכן בגלל עמודי הסלע הגבוהים שעל קצה אחד מהם, במטאורה, נבנה מנזר. בנוסף יש בכל אזור הצפון מערכות נטיפים עתיקות.
בנוסף, בצפון יוון יש את קניון ויקוס שהוא הקניון הצר ביותר בעולם וניתן לצפות בנהר הזורם בתחתיתו ממספר נקודות תצפית הממוקמות בתוך כפרי האזור. הנהרות שזורמים במשך כל השנה מושכים אליהם גם חובבי ספורט אתגרי.

המטייל העצמאי יכול להסתדר ביוון בעצמו אבל אפשר גם להצטרף לקבוצה היוצאת במסגרת טיול מאורגן וכן טיולי משפחות. כל הצרכים מאורגנים על ידי חברת התיירות ואין צורך לחפש מקום לינה או לערוך מסלול טיולים הכל מאורגן. לקבוצה מצטרף מדריך ישראלי שהתמחה ביוון ובצפון יוון בפרט והוא זה שמוביל ומסביר.

הקרבה של יוון לישראל ומזג האוויר הדומה מאפשרים יציאה עם ילדים לטיול ולחופשה. צפון יוון יעד לאלו שאינם מחפשים דילים במלונות בהם הכל כלול. גם בצפון יוון יש אפשרות ליהנות מאוכל מקומי אוטנטי וטעים וממועדוני הטברנה הרבים שביוון. מי שמעדיף לטייל ולראות מראות שאין בישראל, על ישיבה במלון, יעשה זאת בצפון יוון. מטיילים עצמאים יכולים לשכור רכב ומפה ולהגיע בעזרתה לכל המקומות המעניינים. כדי להספיק וליהנות מהמראות ומהנוף צריך לבלות בצפון יוון לפחות עשרה ימים.

התגובות סגורות