פבר' 26

טיול בקירגיסטן

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: טיול בקירגיסטן
דורג על ידי עידן בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.0

מאז נפל הקומוניזם וברית המועצות התפרקה הפך טיול בקירגיסטן, מדינה השוכנת במרכז אסיה, והנקראת "שוויץ של מרכז אסיה", לאחד היעדים המעניינים והמסקרנים לרבים מבין אוהבי הטיולים.
זוהי ארץ בה אגמי טורקיז והרים מושלגים. תושביה, נוודים דוברי תורכית, ממוצא מונגולי, מכניסי אורחים ולהקות סוסים פראיות דוהרות בשדות. מדינה ציורית. עד פירוק ברית המועצות השפה הרשמית בקירגיסטן הייתה הרוסית מאז הפירוק הפכה השפה הקירגיזית לשפה הרשמית לצד השפה הרוסית.מסלול הטיול בקירגיסטן הוא חלק מסלול דרך המשי. לאורך כל המסלול יש מבנים עתיקים ומרשימים עם סממנים יהודיים דבר המעיד על היסטוריה יהודית עשירה.עיר הבירה של קירגיסטן היא בישקק והעיר העתיקה והשנייה בגודלה היא העיר אוש. המיוחד בעיר זו הוא השוק הגדול והארוך ביותר שפתוח במרכז אסיה. רוב תושבי המדינה חיים סביב לעיר הבירה, בישקק. הסמל העיקרי בתרבות של המדינה הוא היורטה. הבית העגול של הנוודים עשוי עץ מכוסה בצמר עיזים. זהו גם הסמל המופיע על דגל המדינה.

Al-Archa Canyon, Kyrgyzstan by neiljs, on Flickr

אפשר לעשות טיול בקירגיסטן באופן עצמאי. הכניסה למדינה זו כרוכה בתשאול של אנשי המכס על כמות הכסף שהוכנס, מכשירים סולריים ואלקטרוניים. רק לאחר קבלת אישור אפשר לנוע ללא חשש במדינה. מעבר לנופים מרשימים ואנשים מדהימים צריך לשלב בטיול בקירגיסטן ביקור לפחות פעם אחת בשוק המקומי. בשוק זה מוצגות עבודות יד של נשות קירגיסטן לצד תוצרת חקלאית.
רוב יהדות קירגיסטן עלתה לישראל בשנות ה-90 של המאה הקודמת. קהל היוצאים לטיול בקירגיסטן הוא בדרך כלל חובבי טיולים שזו ארץ נוספת אליה הם נוסעים כדי ליהנות או ילידי המקום שחוזרים כדי לבקר ולטייל בה עם או בלי בני הזוג והילדים שאינם ילידי קירגיסטן.

טיולי שייט

מי שאוהב את הים אוהב גם לשוט. השכרת יאכטה לטיולי שייט הפכה בשנים האחרונות למקובלת יותר ויותר. כמה חברים שוכרים יאכטה ויוצאים לטיול שייט בים הפתוח, או שוכרים את היאכטה כדי לקיים טיולי שייט לרגל אירוע כמו הצעות נישואין, יום נישואין יום הולדת ועוד.בעבר מי שרצה להגיע לחוץ לארץ נאלץ לעלות לאחת מאוניות הנוסעים ששטו מישראל לארצות השונות. השייט לקחת זמן רב והנוסעים באונייה שילבו את השייט לקיים טיולים בנמלים בהם עגנה האונייה לצורך הצטיידות.בעבר, שתחבורת התעופה עוד לא הייתה מפותחת כל כך, היה מקובל לשוט באונייה לחוץ לארץ ואנשים מישראל שרצו להגיע לחו"ל שילבו בשייט גם טיולים בנמלים בהם עגנה האונייה. מאז שהטיסות סדירות ומהירות הפכו אוניית הנוסעים לאוניות פאר לטיולי שייט. היום אין אוניות נוסעים ומי שמעוניין בשייט מצטרף לאחת מאוניית התענוגות..

טיולי השייט על האונייה כוללים בילויים בבר האונייה, בקזינו, באולמות הריקודים והקולנוע, מסעדות עם אוכל של עמים שונים ותענוגות נוספים. טיולי שייט אלה אורכים בדרך כלל בין עשרה לשנים עשר ימים והאונייה משמשת כמלון צף. בתי הספר לימאות מקיימים בסופי שנה הלימודים טיולי שייט בספינות לבוגרי המגמה שבהם הם מפליגים לאחד מנמלי המדינות הקרובות, קפריסין, יוון או אחד האיים.
התקופה המתאימה ביותר לשייט היא חודשי הקיץ כשהים שקט יחסית והאונייה אינה מטלטלת. וההפלגה הופכת חוויה בלתי נשכחת. וישנם כאלה החוזרים ויוצאים לטיולי שייט פעמים רבות.
זוגות הרוצים להפתיע אחד את השני או לצאת לחופשה מפנקת בוחרים לצאת לטיולי שייט. בהזמנה מוקדמת יכול הזוג לקבל סוויטה מפנקת עם כל התענוגות שאפשר לקבל במלון רגיל. מכון כושר, ספא, בר ועוד.אמנים רבים מבין אומני ישראל מצטרפים לטיול שייט כדי להנעים לאורחים את זמנם בהופעת שירה או סטנדאפ.

התגובות סגורות