אוק' 17

המקומות המסקרנים- טיולים מאורגנים לאיסלנד וגם חבילות לרודוס

בקטגוריה חופשות יוקרה באירופה

שם המאמר: המקומות המסקרנים- טיולים מאורגנים לאיסלנד וגם חבילות לרודוס
דורג על ידי סיון בתאריך 17.10.13
דירוג המאמר: 4.5

אם ברצונכם להגיע אל מקומות מרתקים, כנראה שיש בכם את חוש ההרפתקנות ואת יצר הסקרנות אותו לא לרבים יש. קצת קשה לומר מיהם היעדים היותר מסקרנים, אלה שעדיפים למשל על יעדים אחרים, אך עדיין מוזכרים כאן שני יעדים שייתכן מאוד והם נחשבים לשורה הראשונה של היעדים האטרקטיביים ביותר עבור ההרפתקן המתחיל ואפילו עבור ההרפתקן שנמצא כבר בשלבים מתקדמים בקריירה.

Iceland: Rainbow Volcano by vicmontol, on Flickr

טיולים מאורגנים לאיסלנד- מתחילים ברייקאוויק

אחד היעדים הללו נמצא באזור סקנדינביה. למרות שדנמרק מתפארת בפארקים ובמבנים מרשימים, נורבגיה ידועה במוזיאונים שלה ובשבדיה נמצאות אולי הבחורות היפות ביותר בעולם (אחרי אלה הישראליות), דומה שהיעד המסקרן יותר באזור זו דווקא איסלנד. המקום הראשון בו מגיעים באיסלנד, היא עיר הבירה רייקיאוויק. עיר הבירה של איסלנד נחשבת גם לעיר הבירה הצפונית ביותר בעולם וההגעה אליה היא קצת מכורח הנסיבות שהרי כדי להגיע למדינה המרתקת, יש לנחות בשדה התעופה הגדול שלה. אבל אם אתם כבר ברייקאוויק למה שלא תפיקו את המיטב מכך? חיי הלילה של העיר הם הטובים ביותר באיסלנד כולה, ולמרות הקור העז רבים מהתושבים המקומיים, יחד עם התיירים, יוצאים לבלות באחת מהמסעדות המקומיות או הפאבים הקטנים אך החביבים. טיולים מאורגנים לאיסלנד, שגם הם כמובן יחלו בעיר הבירה של המדינה, יובילו את המצטרפים אליו למוזיאון הלאומי של איסלנד, שם תוכלו ללמוד מעט על המסורת וההיסטוריה המקומית.

טיולים מאורגנים לאיסלנד- מגיעים אל הבריכה התרמית

רייקאוויק מציעה לתייר גם את קומפלקס התיירות המפואר פרלן, שפרט לנקודת תצפית על כל העיר אותה מציע המקום, תוכלו ליהנות גם ממסעדה מסתובבת ומגייזר מלאכותי. היעד הבא לאחר עיר הבירה יהיה הלגונה הכחולה, אזור בו הדבר הבולט ביותר הוא בריכה תרמית לא מקורה, שמסביבה אין שום דבר מלבד האוויר הקר של איסלנד והיא ממוקמת לה ישירות תחת כיפת השמיים, מה שיקנה לכם שילוב מיוחד של רחצה במים לוהטים תוך צינה עזה מהאוויר הסובב אתכם. טיולים מאורגנים לאיסלנד יובילו אתכם לאחר מכן לסיור מרהיב בין גייזרים, מעיינות חמים ושדות לבה מצד אחד, ומפלי מים וקרחונים קפואים מהצד השני. אך למרות כל היופי המרהיב שמסביב, את שיא הטיול תקבלו כשתגיעו אל משולש הזהב, המקום בו נפגשים שלושה מהמקומות היפים ביותר באיסלנד- מפל גולפוס, האתר ההיסטורי תינגווליר ואתר גייזרים העונה לשם גייזיר.

חבילות לרודוס חזרה אל ההיסטוריה

אך אם לגבי איסלנד אין ספק בכך שמדובר ביעד מסקרן, לגבי היעד הבא אולי תהיינה מחלוקת קטנה. למרות שיוון מציעה יופי של מקומות, ניתן לומר שהמקום הכי מסתורי מכולם במדינה הוא האי רודוס. מצד אחד האי מקנה אפשרות לחזור אחורה בזמן עם טיול בין הסמטאות העתיקות והמצוירות שלו, ומצד שני ניתן לבלות בחופי הים המרהיבים שלה תוך שעם המוזיקה והחוף המצוחצח אנו מבינים שאנחנו כבר בשנות האלפיים. חבילות לרודוס יציגו בפניכם את ארמונות המלוכה ששימשו בעבר מלכים ואדמירלים באי ואת האקרופוליס המקומי, הממוקם בראש הגבעה על שם מונטה סמית'. מהגבעה תוכלו לחזות בנופים מרהיבים ולרדת ממנה היישר אל אתרים ארכאולוגים נוספים הנמצאים בקרבתה דוגמת שרידי מקדשו של אפולו.

חבילות לרודוס עם ביקור בטברנות

לצד האתרים, את הבילוי שלכם תוכלו להמשיך בחופים הזהובים של האי, כשבמשך כל היום תוכלו להשתכשך במים הצלולים ולהשתזף על מגבת חמה תחת קרניה. חבילות לרודוס יכללו גם בילוי לילי במועדונים או באחת מהמסעדות הרבות שעל האי, שמציעות אוכל נהדר, אוזו שנמצא בשפע וכמובן שמעל הכל תוכלו לבקר בטברנות המפורסמות של יוון, שם תוכלו לפזז לצלילי מוזיקה יוונית ולשבור צלחות כאחרון היוונים.

 

התגובות סגורות