יולי 21

חבילות נופש לרומא, לברזיל ולסרי לנקה

בקטגוריה חופשות יוקרה באירופה

שם המאמר: חבילות נופש לרומא, לברזיל ולסרי לנקה
דורג על ידי עידן בתאריך 21.07.13
דירוג המאמר: 3.5

התייר הישראלי אוהב לטייל ברחבי העולם ובימים של חופשה, כל הטיסות מתמלאות, אל עבר מגוון יעדים בעולם. יעד שכזה ממוקם אי שם במזרח הרחוק ועונה לשם סרי לנקה. סרי לנקה הוא אי השוכן באוקיינוס ההודי ובו חיים כ-20 מיליון תושבים. האתר הראשון ואחד המתויירים ביותר בו, הוא המקדש המוזהב בעיירה דמבולה, שהוכרז כאתר מורשת עולמי. המקדש נמצא בחמש מערות שחוברו יחדיו ומשמשות למדיטציות עבור הנזירים המקומיים. אם חשקה נפשכם במקדשי נזירים נוספים, ניתן להמשיך מצפון לעיירה שם נמצא ההר הקדוש מיהינטלה, שלאחר עלייה בכאלפיים מדרגות ניתן לחזות במנזרים ומקדשים יפהפיים הממוקמים בפסגתו. טיול לסרי לנקה מציע גם שפע של שמורות טבע. הבולטת שבהן היא שמורת יאלה, בה תוכלו להסתובב רכובים על ג'יפ כשמסביבכם בעלי חיים רבים כקופים, פילים ונמרים.

Sri Lanka by S J Pinkney, on Flickr

חבילות נופש בחו"ל- בין אסיה לדרום אמריקה

את הטיול באי מוכרחים להמשיך בביקור בעיר הציורית קנדי. בעיר זו תוכלו למצוא סביבכם גנים בוטנים עצומים, מטעי תה, חוות תבלינים ומקדש בשם "מקדש השן" שם, לפי האמונה, שמורות שיניו של בודהה. באי גם תוכלו להסתובב בין מרכזי הקניות השוקקים בעיר קולומבו, שם תזכו לחזור עם כל המתנות שהבטחתם לאלו שהשארתם בארץ, או דווקא לבחור באחד מהחופים הזהובים עם הים הכחול, בו תוכלו לשכב ולהשתזף תחת השמש המחממת כשבידכם אגוז קוקוס. ואם כבר חבילות נופש בחו"ל המשלבות חוף זהוב וים כחול, מדוע לא ברזיל? במסגרת הטיול נתוודע לחופים הקסומים של ברזיל קופה קבאנה ואיפנמה, שם ניתן למצוא מלבד חול וים גם מרכזי קניות, מלונות יוקרתיים וחיי לילה סוערים. את הטיול נמשיך באתר המוכר ביותר במדינה ושמסמל את ברזיל יותר מכל, הממוקם במעלה של 710 מטרים השייכים להר קורקובדו ובפסגתו תזכו לחזות באחד משבעת פלאי תבל, הפסל של ישו הקדוש.

חבילות נופש בחו"ל- מחליפים את דרום אמריקה באירופה

בהמשך מסעכם תגלו שכמדינה שמתגאה ביערות רחבי ידיים, כמובן שצמחיה היא אחד מהדברים הבולטים ביותר ובעיר ריו תגיעו לגנים בוטנים יפהפיים המשתרעים על פני כ-2 קילומטרים וטומנים בחובם אלפי זנים של צמחים, פרחים ועצים שונים. הקינוח לטיול של ארץ הסמבה יהיה אצטדיון הכדורגל הגדול ביותר בדרום אמריקה, המרקאנה, בו נוכל לחזות בדשא עליו שיחקו אגדות כדורגל דוגמת פלה, רומאריו ורונאלדו. אך חבילות נופש לחו"ל לא חייבות לשלוח אותנו הרחק מארץ המוצא שלנו, לכן גם נופש ברומא, אחת הערים המבוקשות ביותר באירופה, היא יעד אטרקטיבי. את הביקור מומלץ להתחיל במדינה הריבונית הקטנה ביותר בעולם- הוותיקן. מקום מושבו של האפיפיור הוא אחד המקומות התיירותיים הנפוצים ביותר בעולם כולו, כמובן בשל חשיבותו הדתית, אך גם בשל יופיו המרהיב. לאחר מכן תעברו אל הפיאצה נבונה, הכיכר המפורסמת בעיר בה אינספור מזרקות, ביניהן גם כאלה בהן ניתן להשליך מטבע ולבקש משאלה.

 

חיי הלילה של חבילות נופש לרומא

כמובן שאם הגעתם לרומא, ביקור בקולוסאום הוא בגדר חובה. המקום העצום הזה, בו גלדיאטורים היו נלחמים בעבר מול בעלי חיים או זה מול זה, הוא אחד המקומות המתויירים ביותר ביבשת. אבל חבילות נופש לרומא לא מסתיימות ביום, אלא ממשיכות לאורך כל הלילה. עם רדת החשיכה רומא מגלה את פניה ומסבירה לתייר מדוע היא נחשבת לאחת מן הערים הרומנטיות ביותר באירופה ובעולם. הברים נפתחים ונשטפים בזרם תיירים ומקומיים שמגיעים לחגוג את עצם היותם בעיר, והמסעדות הולכות ומתמלאות בזוגות אוהבים שיושבים זה מול זה עם צלחת פסטה לפניהם וכוס יין בידיהם.

 

 

התגובות סגורות