אוג' 20

חושבים על טיולי יוקרה להודו וסין?

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: חושבים על טיולי יוקרה להודו וסין?
דורג על ידי אורי בתאריך 20.08.12
דירוג המאמר: 4.5

אין ספק, כי יש היום שתי מדינות אסייתיות, שיכולות להציע עולם ומלואו לתייר הישראלי – אלו הן כמובן סין והודו. מדובר על שתי מעצמות עולות, אשר ממזגות בתוכן אלמנטים מערביים ומזרחיים כאחד. מצד אחד, מדובר על שתי המדינות המאוכלסות ביותר בעולם – הן מרכיבות ביחד כמעט שליש מאוכלוסיית העולם כולו! גם השטח שלהן הוא מרשים מאד, והעובדה שהם כוללים אזורים גאוגרפיים רבים ומשתנים, ומסלולי טיול מדהימים. בשתיהן יש מטרופוליני ענק, לצד כפרים קטנים שלא עברו מודרניזציה מעולם.

בשתי המדינות הללו אפשר למצוא גם עדויות היסטוריות לתרבויות קדומות שהיו באזור. אפשר ללמדו לא מעט על ההיסטוריה של המזרח, דרך ביקור בשתי המדינות הללו, וללמוד על תחומים תרבותיים שרחוקים מאד מהמערב והמתרבות היודו-נוצרית שמוכרת לכולנו. לכן, מומלץ בחום שתצאו לטיולים בארצות הללו לפחות פעם אחת בחייכם, על מנת שתוכלו לחוות אותן במלוא עצמתן. אבל איך אפשר לתכנן טיול יוקרתי במדינות הללו, שגם יהיה ברמה הגבוהה ביותר? בואו לראות היכן אפשר לטייל.

India Gate by bijoy mohan, on Flickr

תכנן את טיולי היוקרה להודו

נתחיל מפירוט על טיולי יוקרה להודו, ומשם נמשיך לסין. טיולי יוקרה להודו, משמעותם ביקור בעיקר במרכזי הערים הגדולות של הודו, וביקור באתרים היסטוריים בעלי חשיבות תרבותית עליונה. הערים הללו יכולות להיות מגוונות מאד מבחינת ההרכב שלהן. אתם יכולים לצאת אל טיולי יוקרה להודו שיתמקדו באזור של דלהי, שהייתה בעבר עיר מוסלמית ענקית. אתם יכולים לצאת גם לטיול בעיר אגרה. לב ליבו של טיול היוקרה, הוא כמובן הביקור בארמון הטאג' מאהאל שנמצא בעיר הזו. הטאג' מאהאל הוא בעצם אחוזת קבר ענקית, אשר בנה הרג'ה שאז לזכר אישתו מומתאז שנפטרה. מדובר על פאר ארכיטקטוני מרשים מאד, בעיקר בזכות התכונות הסימטריות שלו, וגודלו העצום.

באגרה גם אפשר למצוא מבינם מונומנטליים נוספים ,שכן הייתה זו עיר שיוחדה בעבר לקיסרים של הודו. טיולי יוקרה להודו גם יכולים להתמקד בערים נוספות כמו לדוגמה אודייפור – העיר הלבנה אשר כוללת בתוכה שווקים תוססים, וכן מקדשים וחצרות רבים שניתן לבקר בהם בזמנכם הפנוי והחופשי. היתרון הוא שאפשר לצאת למקומות הללו גם במסגרת של טיול מאורגן, אך גם כנוסע עצמאי לחלוטין.

לעומת זאת, טיולים לסין באווירה יוקרתית, הם בכל זאת מעט שונים. צריך להבין כי בסין אפשר מצוא כמות מרשימה הרבה יותר שלערים גדולות באשר להודו. לכן, טיול מאורגן לסין יכול להתמקד אפילו רק ב2-3 ערים גדולות, שהביקור בהן יארך כשבוע ויספק לכם טעימה מיוחדת מאד מהארץ הזו. אתם יכולים למצוא היום טיולים מאורגנים לסין, אשר נמשכים כשישה ימים, וכללים ביקור בבייג'ינג ובשנגחאי בלבד. לכאורה מדובר על טיול מצומצם. בפועל – הביקור במקדשים, בחומה הסינית בעיר האסורה, ברובע היהודי, במוזוליאום של מאו דזה טונג ובאתרים נוספים – יהפוך עבורכם את סין לחוויה בלתי נשכחת.

להרכיב כבר עכשיו את טיול היוקרה

בין אם אתם מתכננים טיולי יוקרה להודו, או שתאם רוצים דווקא לצאת אל טיולים מאורגנים לסין, חשוב שכבר עכשיו תתחילו לתכנן את הטיול העתידי שלכם, גם אם הוא יתקיים בעוד מספר חודשים. יש היום אפשרות לצאת אל טיולים בעלי אופי עצמאי בשילוב עם מאורגן. כלומר – טיולים שבהם אתם רוכשים מראש את הטיסות, המלונות במקומות השונים ואף כניסות לאטרקציות – אבל אתם נעים בעצמכם ללא קבוצה מאורגנת. יש גם טיולים מאורגנים לחלוטין להודו ולסין, שיכולים בהחלט להתאים לכם. הכל תלוי בסוף בבחירה שלכם, ובחופשה שאתם מעוניינים לעבור.

 

למדריך הרשמי להודו

התגובות סגורות