מאי 23

חופשת שייט והפלגות נופש ביוון הקסומה

בקטגוריה חופשות שייט יוקרתיות

שם המאמר: חופשת שייט והפלגות נופש ביוון הקסומה
דורג על ידי יוגב בתאריך 23.05.13
דירוג המאמר: 4.5

ידוע שיוון היא ארץ של איים רבים מאוד. אינספור איים. אורכם הכולל של החופים היווניים מגיע כמעט לכדי 15,000 ק"מ. האקלים באיזור הוא אקלים ים תיכוני טיפוסי (קרירי וגשום בחורף, חמים ויבש בקיץ). טיול כזה יכול לכלול טרקים ביוון, הפלגה ביוון ועוד. הנסיעה הזו תשלב בה נופים מרהיבים, ריחות וטעמים מגוונים, איים קסומים ומי יודע מה עוד. האדמה היוונית תציע למבקרים חופים יפהפיים עם מים בצבע טורקיז, חולות לבנים, כפרים מיוחדים ואותנטיים, ואיך אפשר גם ללא תרבות אותנטית מקומית. נופש ביוון יכול להיות אפשרות מצויינת גם לחופשה עם הילדים. כיוון שיוון קרובה יחסית לישראל, הרי שהטיסות אינן יקרות במיוחד. ישנם מלונות לא מעטים ביוון שאימצו את ה-Club Style, סגנון שהפך פופולארי מאוד בטורקיה. נופש ביוון משווק בישראלי בדרך כלל בצורה של חבילות נפש. חבילות אלו יציעו לכם שילוב מראש של טיסה ובית מלון. מחיר החבילה יכלול לרוב גם העברה בשאטלים מנמל התעופה למלון וגם בחזרה, ביום הטיסה. מחירן של החבילות משתלם למדי. בדרך כלל, הטיסה לבדה עולה יותר מהחבילה כולה – דבר שמצריך לשקול האם כדאי להזמין טיסות ומלונות בנפרד, או שמא ללכת על אופציית החבילה. קשה למצוא מקום נפלא יותר מאיי יוון הקסומים, על מנת לבלות בהם ימים קיציים ונהדרים. אחת הדרכים לעשות זאת, היא, כאמור, על ידי הפלגה ביוון, היוצאת אל מגוון רחב של איים. הפלגה כזו תשלב גם ביקורים במיני אתרים ובמבחר אטרקציות שונות.

המון אפשרויות חופשה – וגם הפלגה ביוון

נופש באיי יוון יכול להיעשות באיזורים רבים ביוון. ישנם גם טרקים אפשריים שיכולים לצאת ממקומות שונים, לא בהכרח מקומות סמוכים לאתרי הנופש. מעוניינים בהפלגה ביוון? גם אפשרות זו קיימת בהרבה נקודות באיזור. ישנן ערים יווניות גדולות המחוברות ליבשת אירופה, ובראשן עומדת הבירה אתונה. קיימים גם איים בגדלים שונים, ואטרקציות נפלאות. התיירים מציפים את הארץ היוונית בעיקר בימות הקיץ, אך לפעמים גם לפני ימות החורף וגם החל מתחילת האביב. חיי לילה שוקקים, למי שמחפש, יוכלו להימצא באיים סנטוריני, פארוס, רודוס, נאקסוס מיקונוס וקוס. נוכל לומר שהאי רודוס הוא הפופולארי ביותר על ידי תיירים מרחבי העולם. פארוס הוא אמנם אי קטן יותר מרודוס, איך אינו נופל כהוא זה מאיכותן של הטברנות, המסעדות האטרקציות והחופים המצודדים שבו. נאקסוס הינו גדול מפארוס, וטומן בחובו איזורים טבעיים בתוליים והרים מרשימים – איזור פוטנציאלי נהדר לטובת טרקים ביוון.

Cruise 2011 by Loimere, on Flickr

רכבים להשכרה באיים והמפגש עם המקומיים – ואפילו טרקים ביוון

האיים של יוון הם רבים אך אינם גדולים בשטחם. לכן נמליץ לכם כאן לשכור רכב לכמה ימים (גם יום אחד יספיק) ולהתחיל לתור את האי בו החלטתם לנפוש. תוכלו להגיע עם הרכב לנקודת התחלה של טרקים ביוון, אם אתם אוהבים טיולים, אך ייתכן ויהיה עדיף לכם להירשם לאחת מהקבוצות המאורגנות היוצאות לטרקים אלו, במקום לדאוג בעצמכם לסידורי נסיעות כאלו מאחרים. הפלגה ביוון, כאמור, זה לא משהו שכדאי לכם לפספס, אם כבר הגעתם לאיים הללו.

לסיום

דעו לכם שיוון ידועה גם באטרקציות הימיות שלה. נמליץ לכם במעמד זה לבדוק את אטרקציות הספורט הימי, הכולל גם את אלו שאולי פגשתם בחופיה של אילת: שיט אבובים, שיט בננות, שיט קייאקים, סירות פדאלים ואי אילו הפתעות כיפיות. מרוב איי יוון הפופולאריים יוצאים קרוזים פעם ביום, לכיוון איים סמוכים. הפלגה ביוון מסוג זה כוללת ארוחה, שיזוף בכיף על הסיפון, ועצירה ליד שוניות אלמוגים לטובת שנירקול איכותי. אם אתם אנשים של טרקים, צאו לטרקים ביוון. לא חסרים גם כאלו.

התגובות סגורות