פבר' 17

הפלגות באירופה ובים התיכון

בקטגוריה חופשות שייט יוקרתיות

שם המאמר: הפלגות באירופה ובים התיכון
דורג על ידי זליג בתאריך 17.02.13
דירוג המאמר: 4.5

מאז שהפסיקו אוניות הנוסעים לשמש כאמצעי תחבורה לנוסעים בין היבשות החלה מתפתחת תרבות של הפלגות וקרוזים במקומות שונים בעולם ואוניות אלה כיום גדולות פי כמה מאותן אוניות שנחשבו לפאר ההנדסה הימית לפני כמאה שנה. תיירות ההפלגות תפסה תאוצה וכיום ניתן במחיר של חופשה רגילה לקבל חדר מרווח באוניית פאר ברמה של מלון חמישה כוכבים, ליהנות משייט חופים עם נופים מקסימים ולרדת לחוף בערים קלאסיות. השילוב שבין מלון ברמה של חמישה כוכבים, נוף שמשתנה לכם מול העיניים כל הזמן וביקור באתרים תרבותיים קלאסיים הפך את הקרוזים למבוקשים ביותר. גם משפחות עם ילדים וגם זוגות או קבוצות של חברים יכולים לצאת לנופש של שייט וליהנות כמו שלא נהנו מעולם.

<Hungary-2548 - Start of the Night Cruise by archer10 (Dennis), on  Flickr

הפלגות בים התיכון

הפלגות בים התיכון הן הפלגות מעולות למשפחות עם ילדים. אם עד עכשיו ראיתם את הים מהחוף, הרי שעכשיו תוכלו לראות את החוף מהים. הפלגות בים התיכון הן בדרך כלל לשבוע ימים והן משלבות הפלגה בים עם ביקור באתרים ידועים. האונייה עצמה בנוייה ברוב פאר והדר ואתם נמצאים במלון חמישה כוכבים ענק ומפנק. כל מה שתרצו תמצאו על האונייה. אם אתם חובבי הופעות ובילויים, או בריכה, שמש ושיזוף, פעילויות ספורט, ספא ופינוק לגוף ולנשמה, אוכל מסוגים שונים ומכל התרבויות (כן, יש גם אוכל כשר), מועדונים ופעילויות לילדים עם חדרי יצירה, משחקי מחשב וכדומה. לאלה מבינכם שרגילים לעשות ספורט כל בוקר מחכים חדרי כושר ומסלול ריצה והרבה פעילות גופנית מאורגנת. לאוהבי הבילויים ממתינים על הספינה בתי קפה רבים ובארים, מועדוני לילה עם מופעים שונים וקזינו. מסעדות יש בשפע וכן דוכני מזון מהיר וגלידה והכל פתוח מסביב לשעון והכל כלול במחיר.

הפלגות בים התיכון – אטרקציות בדרך

הפלגות בים התיכון יוצאות לדרך מחודשי האביב ועד לסוף הסתיו. מעבר לנוחות ולתנאי האירוח על האונייה, הפלגות בים התיכון מלאות באטרקציות שמעולות גם לילדים וגם למבוגרים. רשימת היעדים בהפלגות בים התיכון כוללת שני איזורים עיקריים: איזור הים האיגאי, איי יוון והים השחור ואיזור דרום מערב אירופה החל באיטליה ועד לספרד. בין המקומות שתוכלו לבקר בהם במסגרת הפלגה כזו הם הערים רומא וברצלונה, פיראוס,כרתים, רודוס וכיוצא באלה. ילדים עד גיל 18 לא משלמים. הזמנת מקומות מראש בקרוזים אלה יהפכו את המחיר לעוד יותר אטרקטיבי.

הפלגות באירופה – צפון אירופה

בניגוד לים התיכון שההפלגות בו נעשות באווירה מוכרת לנו הישראלים וגם מזג האוויר מוכר לנו, הרי שהפלגות בצפון אירופה הן בסגנון ואווירה שונים. הפלגות באירופה בצפון היבשת נעשים בשני איזורים עיקריים: מסלול הים הבלטי עם עגינה בערים כמו סמט פטרבורג, סטוקהולם, קופנהאגן וכדומה. האיזור השני הם הפיורדים של נורווגיה ששם אתם נחשפים לסוג נופים וטבע שלא תראו בשום מקום אחר בעולם.

הפלגות באירופה – שייט פיורדים

שייט בפיורדים של נורווגיה לוקח אתכם לחוויה מיוחדת במינה. האוניות הן פחות או יותר באותו סגנון שהוזכר עם על הנוחות, הבילויים, האוכל, הספורט וכדומה. בקיצור, מדובר על אותו אירוח של מלון צף חמישה כוכבים שמאפשר לכם נופש ברמה הגבוהה ביותר. אבל מעבר לכך השייט לאורך הפיורדים של נורווגיה מראה לכם טבע מיוחד במינו: תחזו בליוויתנים, פנגווינים ויצורי ים נוספים, קרחונים ענקיים, דובים לבנים, ביקור בכפרי דייגם שקיימים במקומות אלה כבר מאות שנים וכדומה. תבקרו גם בכמה ערים מקומות בצפון אירופה כמו קופנהאגן, ערים בנורווגיה וכדומה. הפלגות אלה מיועדות יותר לחובבי טבע ופחות למשפחות.

התגובות סגורות