פבר' 11

מקסיקו או הודו – שני יעדים אקזוטיים וקסומים

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק, חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: מקסיקו או הודו - שני יעדים אקזוטיים וקסומים
דורג על ידי קרן בתאריך 11.02.13
דירוג המאמר: 4.0

פעם אנשים היו נוסעים לטייל ביעדים הרחוקים והאקזוטיים – הודו ומקסיקו רק בטיול של אחרי צבא. היום אנשים בכל הגילאים קופצים לאחד משני היעדים המדהימים האלה גם לביקור קצר, בכל גיל, או לביקור ארוך מאד במסגרת טיול השחרור ובמסגרת טיול של אחרי היציאה לפנסיה. גם הודו וגם מקסיקו הן שתי מדינות עצומות בגודלן, רב גוניות, מרתקות ומיוחדות אשר מציעות חוויות חד פעמיות למבקרים בהן.

הדרך ארוכה היא ומרתקת ביותר

בעוד שהכי קל לתפוס טיסה להודו, הרי שיש לציין כי ההגעה למקסיקו היא קצת יותר מורכבת מכך. יש הרבה מאד דרכים להגיע להודו בטיסות ישירות של חברות תעופה ישראליות או זרות וכן בטיסות, אשר כוללות עצירה במדינה אחרת – טיסות דרך יעדים באסיה, אירופה, המזרח התיכון, אסיה ואפילו אפריקה. הטיסות הללו זולות יותר. יחד עם זאת, טיסות למקסיקו הן פחות זמינות ויותר יקרות אבל עם העליה בביקוש לטיסות אלה, הן הופכות זמינות וזולות יותר מיום ליום. בשל המרחק הרב ליעד כל הטיסות למקסיקו כוללות עצירת ביניים ביעדים שונים ברחבי העולם. אין טיסה ישירה מישראל למקסיקו וניתן לשלב במסלול ההגעה טיסות של חברות תעופה שונות, כך שההגעה למקסיקו תהיה הכי זולה וזמן ההמתנה בשדה התעופה בו ינחת המטוס שיוצא מישראל יהיה קצר ביותר עד לעליה לטיסת ההמשך. לכל הארגון הזה ידאג סוכן הנסיעות.

נופש, תרבות והעצמה רוחנית

הודו ומקסיקו הן מדינות שונות לגמרי האחת מרעותה, אולם יש להן כמה דפוסים משותפים- מחיה זולה ואפשרות לטיול ארוך בתקציב נמוך; עוני קשה מאד של התושבים לצד עושר בלתי נתפס; תרבות עתיקה ומורשת היסטורית ארוכת שנים; נופים פראיים מכל הסוגים; חופים אקזוטיים; אינסוף אפשרויות לבילויים; היצע עצום של גירויים בתחום הרוח המאפשרים מסע רוחני של חיפוש וגילוי; אפשרות לטיול מכל הסוגים- נופש, טרקינג, סייט סיאינג וחיים לצד התושבים. טיסה להודו תזרוק אתכם בעולם אחר מהמוכר לכם ותבטיח לכם חוויה שתציף את כל החושים והכרה של עולם מסתורי ובלתי מוכר. טיסות למקסיקו יובילו אתכם לעולם קצת יותר מוכר לתייר המערבי אבל גם שם צפויה לכם חוויה יוצאת דופן ומהפנטת.

מידע שימושי

בין אם דילגתם בין טיסות למקסיקו או שתפסתם טיסה להודו מחכה לכם מסע רציני. התכוננו מראש למסע ולימדו על הצורך בחיסונים, על הציוד הנחוץ, על מזג האוויר הקובע היכן מתאים לטייל מתי ועל אזהרות המסע וההתנהגות הנדרשת מכם לשם שמירה על ביטחונכם. כדי להיכנס להודו יש צורך בוויזה משגרירות הודו בישראל. בשל גודלה של הודו ניתן לטייל בה כל השנה- היא כל כך גדולה שבכל עונה ניתן לטייל באזור מומלץ אחר בהתאם לאקלים: בצפון הודו מומלץ לבקר בחודשים אפריל עד אוקטובר. בדרום הודו מומלץ לטייל בחודשים אוקטובר עד מרץ. זוהי גם התקופה המומלצת לטיול במרכז הודו. גם במקסיקו, שכדי להיכנס אליה אין צורך בוויזה או אישור כלשהו, ניתן לטייל כל השנה לפי האזורים האקלימיים השונים. עם זאת, בחודשים אפריל עד אוקטובר שבהם חם יותר ואף גשום יש פחות מטיילים ברוב אזוריה הפופולריים של מקסיקו. למי שמגיע בחודשים אלה למקסיקו נמליץ להתרחק מהצפון המדברי ומקו החוף הלוהט. אם כי מי שאוהב ים ביום שמש חם, יוכל לשרוד שם את העונה החמה, בעיקר בקנקון, הנהנית ממשבי רוח מרעננים תכופים. ההגעה

התגובות סגורות