פבר' 10

מוסקבה – מערב ומזרח אירופה בעיר אחת קסומה

בקטגוריה חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: מוסקבה - מערב ומזרח אירופה בעיר אחת קסומה
דורג על ידי אנה בתאריך 10.02.13
דירוג המאמר: 4.0

עוד ועוד ישראלים מגלים את הקסם הטמון בעיר הכל כך מיוחדת מוסקבה – עיר הבירה המדהימה של רוסיה. מדובר בעיר הגדולה ביותר ביבשת אירופה אשר מזמנת טיול קסום, עשיר בהיסטוריה, תרבות, ארכיטקטורה וארכאולוגיה, מוצף רגעי קסם ושופע אווירה ייחודית ביותר. מוסקבה, אשר הפכה מאז נפילת המשטר הקומוניסטי לעיר אשר עוברת תהליך של הידמות למערב נותרה שילוב רב גוני ומיוחד ביותר של מערב ומזרח אירופה. בעיר המרתקת הזו ניתן עוד לראות את השלכות השנים הרבות תחת משטר הבולשביקי אשר ניבטות ממשכנות העוני ומהפאר הרב ומנקר העיניים של המבנים הציבוריים אשר עומדים מנגד. העיר האפופה מסתורין מציעה ביקור בארמונות, מבנים מרתקים, תאטראות, מופעי מחול, הצגות, קונצרטים וכל זאת לצד מסלולי תיירות באתרים רבים ומגוונים ביותר, לצד חיי לילה סוערים ולצד חוויה קולינרית מן האגדות, אשר משלבת גם היא מטבחים של מזרח ומערב אירופה עם השפעות זרות מסקרנות באופן מיוחד.

Moscow by josef.stuefer, on Flickr

למרות הניסיון של רוסיה להפוך את מוסקבה לעיר מערבית בטוחה הרי שכדאי לדעת, כי קיים חשש של רבים פשוט לתפוס טיסה למוסקבה וללכת בה לאיבוד תוך כדי טיול חופשי ועצמאי. רבים מן המטיילים מעדיפים טיול מאורגן במוסקבה אשר יבטיח לכם אלמנטים חשובים ביותר, כמו למשל הדרכה, ביטחון, ארגון וטעימה מכל מה שיש לעיר המרתקת כל כך הזו להציע, וזאת ללא כל האיומים אשר היא עלולה לטמון בחובה.

מידע שימושי למטיילים במוסקבה

מי שמעדיף טיול מאורגן למוסקבה יקבל את כל המידע מהמדריך ומסוכנות הנסיעות שממילא מתחשבת בכל הפרטים בעת ארגון הטיול. אולם נוסע עצמאי שמעוניין לתפוס טיסה למוסקבה צריך לדעת כי ישנן טיסות רבות היוצאות מתל אביב למוסקבה. במוסקבה מומלץ לבקר בחודשי הקיץ החמים- יולי ואוגוסט, אך גם מאי ויוני וכן ספטמבר יכולים להתאים לטיול, גם אם המשמעות היא פחות ימים שטופי שמש ויותר סיכוי לקור ולגשם. בחודשי החורף ובעונות המעבר קר וגשום מכדי לטייל וליהנות מהעיר.

טיול מאורגן במוסקבה ילווה את המצטרפים אליו עוד משלב ההכנות לארץ וכן בעליה למטוס ולאורך כל השהייה במוסקבה עד החזרה ארצה. מי שתפס טיסה למוסקבה באופן עצמאי יצטרך לדאוג להעברות משדה התעופה לבית המלון, אותו מומלץ להזמין מראש. שדה התעופה של מוסקבה שוכן כ30 ק"מ צפון מערב לעיר וניתן לתפוס ממנו אוטובוסים או מונית ישירות לבית המלון. רצוי לבחור בית מלון מרכזי וחדש, מאחר ומאמציהם הגדולים של בעלי בתי המלון לשפר את המראה שלהם טרם הושלם סופית ובתי המלון הישנים לא תמיד נעימים לשהייה.

אטרקציות במוסקבה

בין אם בחרת להצטרף לטיול מאורגן למוסקבה ובין אם עלית באופן עצמאי לטיסה למוסקבה ונחתת שם עם ספר טיולים איכותי צפויה לך חוויה בלתי נשכחת. במוסקבה השוכנת לצד נהר מוסקבה – משם גם מגיע שמה – מומלץ לטייל הרבה ברגל. בין מרכזי האתרים השונים ניתן לנוע במטרו או באוטובוסים, אך יש לשים לב לחפצים האישיים בתחבורה הציבורית ובמקומות הומים. בין אתרי החובה בהם מומלץ לבקר במוסקבה נכללים האתרים הבאים: הקרמלין- הארמון המפורסם המרהיב ביופיו שמהווה מקום משכנם של שליטי המדינה; גבעת בורוביצקי; הכיכר האדומה; קתדרלת התרדמה; המאוזיליאום של לנין; קתדרלת המלאך מיכאיל; מגדל הפעמונים של אביאן; מוזיאון המלחמה הקרה; הרובע הלטיני; אגם הפטריארך; פארק הניצחון המוזיאון הלאומי פושקין לאמנות ופארק גורקי. מומלץ לשלב בטיול מופעי תרבות רבים- ערב פולקלור, מופע בלט, קונצרט וכדומה.

התגובות סגורות