נוב' 21

מידע שימושי על טיסות לניו יורק

בקטגוריה חופשות יוקרה באמריקה

שם המאמר: מידע שימושי על טיסות לניו יורק
דורג על ידי אביבית בתאריך 21.11.12
דירוג המאמר: 4.5

כמה כבר כתבו, שרו והסריטו את ניו יורק? זוהי אולי העיר המזוהה ביותר בעולם, בעיקר בגלל כמותה סרטים שנעשתה עליה ו/או בה. ניו יורק היא עיר מדהימה, שלמרות הצלקות שעברה ב-15 השנים האחרונות, היא אחת הערים המעניינות והחשובות בעולם. היא חשובה מבחינה כלכלית, חשובה מבחינה פוליטית וכמובן חשובה מבחינה תרבותית. האוכל, האמנות, המוסיקה והספרות – הכל קורה בה. אחד המוקמים המושכים ביותר בשיקול אם לקנות טיסה לניו יורק הוא התאטרון. ניו יורק ידועה בהצגות המיוחדות שבה – מתאטרון רגיל, דרך מופעים ייחודיים ופרינג' ועד תאטרון ייחודי של ממש, מה שמוצג ברחוב ברודווי ובסביבותיו. בברודווי, לא צריך להכביר במילים, מוצגות מדי ערב הצגות, מופעים, מיוזיקלס, קומדיות ומופעי מוסיקה בכל מיני סוגים של רמות, איכות ומחירים. אם החלטתם שתאטרון הוא המוקד שלכם הפעם בטיסות לניו יורק – הכנו עבורכם מס' רעיונות ששווה לחשוב עליהם לפני שנוסעים לתפוח הגדול!

New York City by Erik Daniel Drost, on Flickr

טיסות לניו יורק: הצגות, הצגות ועוד הצגות!

התזמון בבחירת ההצגות חשוב מאד לאיכותן, איכות הכרטיסים (לא כיף לשבת בשורה 1000 גזוזטרה עליונה – זה בערך 100 מטר מהבמה…), וכמובן אם התאטרון יהיה פתוח או לא. גם המחיר מושפע מהיום והשעה. למשל, בימי שני אין הצגות כלל בניו יורק. התאטראות עובדים בין יום שלישי ליום ראשון כולל. יום שבת ורביעי הם הימים הטובים ביותר להצגות יומיות – MATINA. אם אתם מחפשים הצגות לילדים, יום רביעי הוא היום הטוב ביותר – מכיוון שהשעות של ההצגות בו נוחות במיוחד ואפשר לראות יותר מאחת באותו היום. עבור ההצגות המבוקשות, שאינן הצגה יומית כי אם רפרטואר רץ – חשוב להזמין כרטיסים מראש בטלפון. אם בא לכם, תוכלו לנסוע לקנות כרטיסים, אבל בהנחה ואתם לא יודעים אם יש / נשארו, זה קצת מיותר.
כרטיסי ההצגות של ברודווי עולים מינימום 100 דולר, לא זול בכלל. זה אומר, שאתם יכולים להתפשר על המקום ו/או על השעה. בנוסף, אם אם זה רלוונטי ישנן הנחות רבות לסטודנטים וגם בעונות מסוימות בשנה הכרטיסים זולים יותר – בעיקר באוקטובר בכל שנה. גם בינואר זה זול, אבל לא רבים נוסעים לטייל בניו יורק בינואר.

טיסות לניו יורק אמנן זולות יותר בינואר – כ-800 דולר בממוצע במקום 1300 בקיץ, אבל עדיין קר, מושלג ולא נעים שם בתקופה זו – ויתכן שבחירת כרטיס הצגה הוא הבעיה הקטנה ביותר שלכם. בכל מקרה, בoffseason הכרטיסים עולים לפעמים עד 50 אחוז פחות! כאמור, יש גם קופות של כרטיסים מוזלים – אבל לא תמיד תמצאו אותם, (א) כי יש ביקוש, (ב) כי שעות הפתיחה של המקומות האלו מעצבנים מאד. באולם הצגות בניו יורק יש מס' איזורים – כל אחד במחיר אחד. כל שורה מסודרת לפי האלף בית. מרכז האולם, האורקסטרה – הוא היקר ביותר. אחר כך יש את היציע הקדמי והאחורי, ולמעלה יש את הבלקון, היציע העליון שהוא הזול ביותר. גם ביציע העליון יש היררכיה – ואם אתם רוצים להתפשר נסו לפחות לא לבחור את הכרטיסים הזולים ביותר – כי אז באמת שלא תראו כלום, זה 100 מטר מהבמה, זוכרים?

הכי מגניבות זה ההצגות של הOFFOFFBROADWAY, מחזות זמר למבוגרים והצגות פרינג' ייחודיות. נכון שנחמד לראות את מלך האריות, זה מרשים, מקצועי, מרגש, אבל יש בזה גם משהו קיטשי וזה יקר מאד. ההצגה HAIRSPRAY זוכה פרס הטוני, מאמא מיה, פנטום האופרה – הן רק חלק מכך. בנוסף, מופעים כמו סטומפ או בלו מן הם גם הזדמנות לחוות חוויה חד פעמית.

התגובות סגורות