אפר' 04

טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: טיולים מאורגנים לקוסטה ריקה
דורג על ידי לירון בתאריך 4.04.13
דירוג המאמר: 4.5

הטיולים המאורגנים נועדו להקל על התייר המבקש לטייל במדינה כלשהי בזמן קצוב ובמקומות רבים, ככל שאפשר שאותה מדינה מציעה לתיירים. הטיול המאורגן אינו מתאים לכל אחד וצריך לקחת בחשבון בעת הרישום לקבוצה שצריך להתאים את עצמך ליתר המשתתפים ולהיות במסגרת לאורך כל הטיול (למעט מספר השעות או ימים חופשיים).

Costa Rica travel by David Berkowitz, on Flickr

המדריך המצטרף מטעם חברת הנסיעות הוא זה שמכוון את הטיול על פי התוכנית וללא הסכמת כל משתתפי הטיול המאורגן אין אפשרות לשנות סעיף מסעיפיה.

טיול מאורגן לקוסטה ריקה

קוסטה ריקה, מדינה בדרום מרכז אמריקה הגובלת עם פנמה, ניקרגואה, הים הקריבי והאוקיינוס השקט. היא המדינה הדמוקרטית היציבה ביותר מבין ארצות דרום אמריקה. שגרירות קוסטה ריקה בישראל הייתה עד שנת 2006 בירושלים ומשנה זו הועברה לרמת גן.

אפשר להגיע לקוסטה ריקה באופן עצמאי ישירות או כהמשך לטיול מהמדינות השכנות ומארצות הברית ודרך נוספת היא להגיע היא טיול מאורגן לקוסטה ריקה.

כמו לכל טיול מאורגן גם לטיול מאורגן לקוסטה ריקה מצטרף מדריך ישראלי, מומחה לקוסטה ריקה, דובר את שפת המקום ובקי בהיסטוריה של המדינה. לאורך כל הטיול הוא זה שדואג לכל צרכי הקבוצה ולעמידה בתוכנית המקורית.

הטיול המאורגן לקוסטה ריקה מאפשר למשפחות עם ילדים לטייל במדינה. בקוסטה ריקה יש קהילה קטנה של יהודים החיים בסן חוסה וסביבותיה וקבוצות המגיעות מישראל בטיול מאורגן לקוסטה ריקה ומבקרות בסן חוסה נהנות מהכנסת אורחים של היהודים המקומיים.

ישנם אתרים ומקומות רבים לבקר בהם בקוסטה ריקה וכל חברה המתכננת טיול מאורגן בקוסטה ריקה מנסה לכלול את המקומות שעליהם אי אפשר לוותר. תכנון נכון של המסלול יכול לעשות את כל הטיול. מי שכבר מגיע לקוסטה ריקה רוצה לראות וליהנות מהמקסימום האפשרי.

טיול מאורגן בסין

סין הייתה עד לפני מספר שנים סגורה בפני תיירים ומי שכבר הגיע למדינה זו היו בדרך כלל משלחות פוליטיות או מסחריות. משהפכה סין למרכז המסחר העולמי וגבולות שלה נפתחו גם בפני תיירים שמעוניינים לראות את המדינה המסתורית, מצאו חברות התיירות פלח שוק נוסף להציע למטייל המתמיד שמחפש מקומות חדשים להגיע אליהם והתחילו לשווק תוכנית לטיול מאורגן לסין.

בגלל גודלה העצום של סין מתוכננים רוב מסלולי הטיול המאורגן לסין לאזור מסויים וכל תייר פוטנציאלי יכול לבחור לעצמו את האזור הרצוי לו. כדי לבקר במספר רב של חלקים בסין צריך מספר טיולים מאורגים לסין.

לרוב חברות הנסיעות והתיירות יש נציגות בסין ולכל אחת מהקבוצות המגיעות בטיול מאורגן לסין יש מי שדואג לכל הצרכים במקום. בדרך כלל מלווה מדריך ישראלי את הקבוצה בנוסף למדריך המקומי.

מאז נכנסה הרפואה הסינית לתודעת רבים מבני המערב מגיעות קבוצות מכל קצוות העולם ללמוד את מקצוע הרפואה הסינית. כניסה לסין בקבוצה מוזילה את עלות הטיסות ובסין עצמה מתפזרת הקבוצה ומתאחדת שוב ביום הטיסה חזרה לארץ המוצא.

משלחות של תעשיינים מגיעות לסין כדי לקשור קשרי מסחר ורבים משלבים את הביקור העיסקי עם טיול בסין. לעיתים מארגנת חברת הנסיעות, עבור חברי המשלחת, טיול מאורגן לסין לאזור בו מקיימים את עסקיהם.

כל מי שחוזר מסין מטיול, בין פרטי ובין במסגרת של טיול מאורגן, מעיד שפעם אחת אינה מספיקה כדי להבין את אופי וצורת החיים של העם הסיני ויש צורך בביקור חוזר.

שכר העבודה הזול לעובד הסיני מוזיל את הסחורה המשווקת בכל העולם ורוב הסחורות שניתן לרכוש כיום בשוק העולמי מיוצרות בסין. מפעלים מועברים לסין מכל העולם כדי להוזיל את מחיר התוצרת.

 

התגובות סגורות