מאי 01

טיולים מאורגנים למרכז אמריקה

בקטגוריה חופשות יוקרה באמריקה

שם המאמר: טיולים מאורגנים למרכז אמריקה
דורג על ידי שלו בתאריך 1.05.13
דירוג המאמר: 4.5

מרכז אמריקה כוללת מספר מדינות אליהם מגיעים תיירים לטיולים ולביקורים באתרים והאטרקציות הרבות שבהן. בין המדינות בהן מבקרים תיירים רבים במשך השנה הן מכסיקו, קוסטה ריקו, פנמה, אל סלוודור, ניקורגואה ועוד. מבחינה תרבותית משתייכות מדינות מרכז אמריקה לארצות הלטיניות ושפתם העיקרית היא ספרדית.

ruins of Panama Viejo by Kent MacElwee, on Flickr

מדי שנה יוצאים מישראל הרבה טיולים מאורגנים למרכז אמריקה, שכוללים מספר מדינות בהתאם מבקרים משתתי הטיול. הטיולים כוללים ביקור בג'ונגלים, בהרי הגעש, ביקור במרכזי אוכלוסייה וטעימה מהווי חייהם, הכרת התרבות של התושבים והנאה מפלאי הטבע שמדינות מרכז אמריקה מציעות.

אפשר להגיע לטיולים במדינות מרכז אמריקה באופן עצמאי אולם כדי למנוע את כל הכרוך בהכנות הרבות אפשר להיעזר בחברות הרבות המציעות טיולים מאורגנים למרכז אמריקה, וכל הדאגה לפרטים הקטנים והגדולים מוטלת על החברה.

גם מי שבוחר להגיע למרכז אמריקה באופן עצמאי יכול להיעזר בצוות משרד הנסיעות ולערוך איתם את תוכנית הטיול. גם כאן אפשר להזמין מראש, בנוסף לכרטיס הטיסה, בתי מלון לאורך המסלול וכניסה לאתרים נוספים.

לטיולים מאורגנים במרכז אמריקה, כמו לכל הטיולים המאורגנים היוצאים מישראל, מצטרף מדריך, מומחה למדינות מרכז אמריקה, שעליו מוטלת הדאגה לכל צרכי חברי הקבוצה. הוא זה שמתאם, בהתאם לתוכנית, בין הקבוצה לשלטונות במקום.

עלות המחיר לטיולים מאורגנים למרכז אמריקה כוללת את התשלום עבור האוטובוס הצמוד, המדריך המקומי, בתי המלון, מסעדות וכניסה לאתרים השונים. בכל תוכנית של טיול מאורגן יש גם שעות חופשיות בהן יכולים חברי הקבוצה לבלות באופן עצמאי, לבקר במקומות שאינם כלולים בתוכנית הטיול ולערוך קניות בשווקים הססגוניים או סתם לטייל.

 

טיול נשים להודו

 

מדי שנה יוצאת קבוצת נשים, במסגרת מסע מלכת המדבר, לטיול בג'יפים באחת ממדינות העולם. טיול נשים להודו יצא כבר מספר פעמים שבעיקרו שיתוף פעולה בין הנשים, עמידה בתנאי לחץ וחיים בטבע. הטיולים מלווים בצוות צילום המתעד את מסע הטיול שמוקרן באחד מערוצי הטלוויזיה.

לטיול נשים להודו ולכל טיולי הנשים נבחרות נשים מכל קשת הנשים בארץ. אפשר למצוא זו ליד זו מנהלת בית ספר וקופאית בסופר, קוסמטיקאית לצד חדרנית במלון. הנשים נבחנות בכושר העמידה שלהן בזמני לחץ, בהתמצאות בשטח וכושר ההסתגלות שלהן מבחינה חברתית.

לרוב הטיולים ובכלל זה לטיול נשים להודו מצטרפות ידועניות. מדהים לראות את תוצאות הטיול והשילוב של הנשים. בזמן הטיול לא מרגישים מי היא מי וכולן שוות. כשיש תקר בגלגל וצריך לתקנו כדי להמשיך את הנסיעה אין חשיבות מאיזה מעמד הגעת אלא מה את יודעת לעשות במצב לא רגיל כזה.

בנוסף לטיולי האקסטרים יש גם קבוצות של נשים שיוצאות לטיול נשים בהודו שמאפשר לנשים להכיר מקרוב נשים הודיות ואת אורך חייהן. השתלבות בקהילה המקומית בחיי היום יום שלה וכן השתתפות בסדנאות תרבויות כמו למידת תיפוף, וויפאסנה בישול ועוד.

ברוב הטיולים המגיעים להודו אין שילוב של המטיילים עם תושבי המקום. ייחודו של טיול הנשים להודו שהוא מעבר לביקור באתרים השונים וההנאה מהנופים יש גם שילוב עם האנשים והווי חייהם. מקומות הלינה נבחרים כך שניתן יהא להשתלב בקהילה המקומית.

המצטרפות לטיולי נשים הן בדרך כלל נשים שמחפשות משהו אחר. לא טיול סטנדרטי של ביקור באתרי טבע או באתרים היסטוריים, אלא טיול שישלב את האוכלוסייה במדינה בה מבקרת הקבוצה כחלק מהתוכנית. שניתנת לנשים האפשרות להכיר מקרוב את ההווי הנשי של נשות המדינה. מרבית הנשים שהשתתפו בטיולי נשים להודו חזרו עם חוויות שלדעתן לא ניתן היה להשיג בטיולים רגילים.

 

התגובות סגורות