אוג' 08

טיולים מאורגנים לטנזניה

בקטגוריה חופשות יוקרה באירופה

שם המאמר: טיולים מאורגנים לטנזניה
דורג על ידי סוניה בתאריך 8.08.13
דירוג המאמר: 4.5

טנזניה היא אחת המדינות היפות ביותר ביבשת אפריקה. מיליוני תיירים מכל העולם מגיעים לבקר וליהנות מיופייה מדי שנה. מדינה השוכנת במזרח אפריקה. רוב התיירים המגיעים לטנזניה עושים זאת במסגרת טיולים מאורגנים לטנזניה. כל הטיולים מתרכזים ביערות ובג'ונגלים הרחבים ובספארי בו מסתובבות חיות הבר באופן חופשי.

Tanzania Teaching and Beaches by Frontierofficial, on Flickr

פרנסת רוב תושבי המדינה היא על החקלאות. בשנים האחרונות התפתח גם ענף התיירות ומדי שנה מספר התיירים המגיעים גורמים לשגשוג והצלחה.

מזג האוויר בטנזניה משתנה בהתאם למיקום. חלקה של המדינה היא עם מזג אוויר סוער טרופי ובסביבות ההרים מזג האוויר נוח ונעים.

קהל היעד שיוצא בטיולים מאורגנים לטנזניה הוא הקהל חובב הטבע והחיות. הספארי המלא בחיות מושך את חובבי הטבע המגיעים לטיול במקום על ג'יפים. בראש שיירת הג'יפים נוסע מדריך מקומי המכיר את המסלול והוא יודע בדיוק איפה ניתן לצפות בחיות.

בנוסף לאתרי הטבע יש בטנזניה גם מכרות יהלומים זהב וגז טבעי, הרי געש לצד אגמים תכולים וצלולים העמוקים בעולם.

בשנים האחרונות התחילו חברת התיירות להוציא טיולים מאורגנים לטנזניה לקבוצות שומרות מסורת. התכנית שונה במקצת מתכנית הטיולים הרגילים וזאת מהסיבות המובנות. את השבת מקדישים למנוחה.

בתוכנית הטיולים המאורגנים לטנזניה יש זמן המוקדש למפגש עם האוכלוסייה המקומית שמהווה מפגש אקזוטי בין תרבויות, מאכלים ומנהגים.

נופש באמסטרדם

אמסטרדם אחת הערים של הולנד נחשבת ליפה מבניהן הגדולה והמאוכלסת ביותר בהולנד היא גם מקור המשיכה החזק ביותר לתיירים מכל העולם לאורך כל השנה.

האתרים ההיסטוריים לצד המודרניים והעדכניים מושכים תיירים רבים לעשות נופש באמסטרדם ולשלב בו ביקור באתרים הרבים.

רוב האנשים המגיעים לנופש באמסטרדם נהנים ממזג אוויר נח בתקופת הקיץ. גם בחורף אפשר לבלות נופש באמסטרדם למרות מזג אוויר גשום קר ומושלג. סביב אמסטרדם הוקמו אתרי החלקה אליהם מגיעים בעונת ההחלקה רבבות.

גם ישראלים שבוחרים לבלות את החופשה שלהם באמסטרדם עושים זאת בגלל אהבתם להחלקה על השלג ומאחר ובישראל אין אפשרות להגשים את חלומם הם נאלצים לצאת לארצות בחוץ לארץ ואחת מהן היא הולנד ובעיקר אמסטרדם.

אמסטרדם ידועה במספר הרב של המוזיאונים והגלריות הנמצאות בה. העיר כמו רוב הערים הגדולות לוקה בחוסר מקומות חנייה ולכן כדאי לנצל את התחבורה הציבורית שבעיר או להשתמש בתחבורה המקובלת באמסטרדם ובהולנד בכלל והם האופניים.

אחד המוזיאונים שבאמסטרדם קשור קשר ישיר עם היהדות והוא מוזיאון אנה פרנק. אין מי שלא מכיר את הסיפור של הילדה שכתבה יומן בתקופת מלחמת העולם השנייה בעת שהתה עם משפחה בעליית גג של הבניין שהפך עם השנים למוזיאון.

מזג האוויר מאפשר למשפחות עם ילדים להגיע לנופש באמסטרדם. יש בעיר מספר רב של אטרקציות המתאימות לילדים ובנוסף אפשר לצאת לטבע לטיולי אופניים.

באביב אפשר ליהנות מהשטחים הרחבים של הפרחים הרבים בעיקר הצבעונים המפורסמים. גם תחנות הרוח המפורסמות הן אטרקציה לתיירים מאחר ואי אפשר לראותן במדינות אחרות.

אפשר להוזיל את מחירי הנופש באמסטרדם בבחירת טיסה בטיסת שכר, השתכנות במלון בפאתי העיר והגעה למרכזה בתחבורה הציבורית. טיסה לנופש באמסטרדם מחוץ לעונת התיירות (חודשי האביב והסתיו) היא גם אפשרות להוזלת הנופש.

ישנן אפשרויות נוספות לבילוי נופש באמסטרדם והם רכישת חבילת נופש שמכילה את כרטיסי הטיסה, החדר במלון ומספר כרטיסי כניסה לאתרים נבחרים. דרך נוספת היא הצטרפות לטיול מאורגן לאמסטרדם. אמנם אי אפשר לתכנן לבד את הנופש באמסטרדם אלה צריך להיצמד לתכנית ולוח הזמנים שנקבעו מראש אבל יש אנשים שאוהבים שהכל מתוכנן וידוע מראש.

התגובות סגורות