מאי 22

טיולים מאורגנים לגאורגיה

בקטגוריה חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: טיולים מאורגנים לגאורגיה
דורג על ידי שרון בתאריך 22.05.13
דירוג המאמר: 4.5

גאורגיה, או בשמה הקודם גרוזיה, היא מדינה באזור הקווקז שהפכה עצמאית עם נפעלת הגוש הסובייטי. רוב יהודי המרום עלו לישראל עם פתיחת שערי העלייה.
חלק נכבד מהכנסות המדינה הוא מענף התיירות. תיירים רבים מגיעים במסגרת טיולים מאורגנים לגאורגיה.

DSC_1637 by Simon le nippon, on Flickr

חלק נכבד מקבוצות התיירים הישראליים המגיעים לגאורגיה הם ילידי המקום המעוניינים לשוב ולבקר בארץ מולדתם וגם להראות לבני משפחתם, שלא חיו בגאורגיה, איפה נולדו וחיו עד עלייתם לארץ.

ישנן קבוצות מטיילים, חברים ובני משפחה, שמחפשים יעדים חדשים לטיולים והם יוצאים יחד לטיולים מאורנים לגאורגיה ולמדינות שכנות לה.

למטיילים בגאורגיה מחכה נוף מרהיב שטחי שדות חקלאיים גדולים ומטופחים, הרים מושלגים לצד מדבריות ואתרים היסטוריים רבים. תושבי גאורגיה הם מכניסי אורחים שדואגים למטייל לנוחיות ולהנאה בידעם שכל מטייל מוסיף לכלכלת המדינה.

האטרקציות והאתרים הרבים בגאורגיה מצריכים תכנון מראש של הטיול. משרדי הנסיעות מציעים ללקוחות מספר תוכניות לטיולים מאורגנים בגאורגיה כך שכל אחד יכול לבחור לעצמו את הטיול המתאים לו ביותר. התכנון המוקדם של תוכנית הטיול מאפשר ללקוח לבחון את האזור בגאורגיה בו מתקיים הטיול.

אורכו של טיול מאורגן לגאורגיה הוא בדרך כלל בין 8-10 ימים, כולל הטיסות מישראל וחזרה. עלות הטיול כוללת את מחיר כרטיסי הטיסות, בית המלון ועלות כרטיסי כניסה לאתרים שונים. לעיתים כוללת העלות גם ביקור במקום בילוי (מועדון) בו מתקיים מופע פולקלורי.

טיולים מאורגנים

ישנן מספר דרכים לקיים טיולים בחוץ לארץ. טיול עצמאי, בו האדם הפרטי מתכנן את תוכנית הטיול על פי העדפותיו, מסדיר כרטיסי טיסה, מלונות בהתאם למסלול הטיול, שוכר רכב, הכל באופן עצמאי. יש טיולי משפחתי ויש את הטיולים המאורגנים.

כל חברת תיירות ומשרדי הנסיעות עורכים תוכניות לטיולים מאורגנים לקראת עונת התיירות ומציעים ללקוחות שלהם מגוון תוכניות שבמתוכן יכול הלקוח לבחור את המתאימה לו ביותר לפי הרכב המשתתפים, הגילאים, משך הטיול והיעד.

יתרון הטיולים המאורגנים הוא בכך שללקוח, לאחר שאישר את השתתפותו באחד הטיולים שהוצעו לו, אין יותר דאגות באשר לטיול. האחריות להצלחת הטיול היא על חברת התיירות.

יש חברות שעורכות למשתתפי הטיול מפגש לפני מועד הטיסה כדי שהאנשים יוכלו להכיר היכרות ראשונית אחד את השני, שהם יוכלו להביע את הצפי שלהם מהטיול והעברת הוראות אחרונות בכל מה שקשור לשהות בחוץ לארץ.

טיול מאורגן מתאים למי שאוהב לטייל אבל אינו יודע לארגן לעצמו את תוכנית הטיול וסגירת פרטים הקשורים בו כמו הזמנת מלונות, כרטיסים לכניסה לאתרים או לאטרקציות כלשהן וכו'. הוא גם מתאים לזוגות שיוצאים עם ילדיהם לטיול בכך שאת רוב זמן הטיול יכולים ההורים להקדיש לילדים ולא לתור אחר פתרונות לבעיות שצצות.

זוגות רבים שאין להם זמן איכות עם ילדיהם לאורך השנה בגלל לחצים בעבודה והצורך להקדיש לפרנסת המשפחה בכל ימות השבוע, בוחרים לצאת בטיולים מאורגנים כדי לבלות חופשה משפחתית וזמן להידוק קשרים והמסגרת מתאימה להם מאחר ולקבוצה מתלווה מדריך ישראלי הדואג לכל צרכי הקבוצה והוא זה שפותר את כל הבעיות המתעוררות, באם הן מתעוררות.

החיסרון של הטיולים המאורגנים הוא בכך שאין אפשרות לשנות את תוכנית הטיול עליה הוסכם טרם היציאה מהארץ. המסלולים נקבעו מראש וכך גם בתי המלון ללינות הלילה. ביקור באתרים שונים תואם מראש ופרט לזמן הפנוי המצוין בתוכנית חייבים משתתפי הטיול להיצמד ללוח הזמנים.

יש גם טיולים מאורגנים המשלבים בתוכנית אירוע ספורטיבי כלשהו המתקיים בזמן השהות שלהם במקום. חובבי הספורט יכולים לבחור טיול מאורגן כזה וליהנות גם ממשחק של הקבוצה האהודה עליהם.

התגובות סגורות