פבר' 10

בוחרים לעלות על טיסה לקפריסין או רודוס

בקטגוריה חופשות ים יוקרתיות

שם המאמר: בוחרים לעלות על טיסה לקפריסין או רודוס
דורג על ידי מיכה בתאריך 10.02.13
דירוג המאמר: 4.0

בתור ישראלים שגרים במדינה ים-תיכונית, מדהים עד כמה קל לנו לשכוח את השכנים שלנו. יש לזכור שאמנם אנו גובלים עם מדינות ערב, אך במרחק של טיסה של פחות משעה, שוכנות שתי מדינות מדהימות ומיוחדות עם מזג מאד דומה למזג הישראלי – אלו הן יוון וקפריסין. בתוך יוון כמובן, יש את אחד מהאיים המרכזיים והמדהימים ביותר, הלא הוא האי רודוס. רודוס הוא אחד מהאיים גדולים והמתוירים ביותר שיש בתוך יוון. מולו כמובן יש את מדינת קפריסין, שהיא אי קטנטן, שגם מחולק לשניים – החלק התורכי והחלק היווני. לרוב החלק היווני הוא המתויר יותר, וכולל בתוכו לא מעט אטרקציות.

Paphos Harbour . Cyprus. by ronsaunders47, on Flickr

מעוניינים לעלות על טיסה לקפריסין או רודוס?

קודם כל, אם אתם מחפשים טיסה לרודוס, כדאי לדעת שמדובר על יעד מאד פופולרי בקרב הישראלים, ולכן יש גם שפע של אפשרויות טיסה. יש טיסות סדירות מישראל לרודוס, ובתוספת לכך גם טיסות צ'רטר שיוצאות בזמן עונות התיירות החמות. מי שבעיקר מוציאות את הטיסות אלו הן חברות התעופה הישראליות אל על, ארקיע וסאן דור. גם חברת איאגן איירליינס מוציאה טיסות מישראל לרודוס.
במקרה של טיסה לקפריסין, האפשרויות שלכם הן בעצם לטוס לשדה התעופה בעיר הבירה של החצי היווני, אשר נקראת לרנקה. הטיסות יוצאות גם הן במתכונת של טיסות סדירות, ולצד זאת יש שפע של טיסות צ'רטר שאפשר למצוא בעונות התיירות הפופולריות יותר. מי שמקיימות את הטיסות זוהי חברת התעופה הקפריסאית סייפרוס איירליינס, וחברת ארקיע הישראלית.

כל המידע שכדאי לכם לדעת

אז עליתם על טיסה לקפריסין – אבל מה עם כסף? איזה בגדים צריך לארוז? ומה עם התחבורה? באשר למטבע, זה פשוט מאד – מדובר באירו האירופי. באשר לבגדים שכדאי לקחת – כדאי כמובן לעקוב אחרי התחזית לקפריסין, אבל ככלל אין לכם הפתעות ששונות מידי מהאקלים בישראל. זה אקלים ים תיכוני מאד זהה לישראל. בנוגע לתחבורה – בתוך קפריסין יש בעיקר קווי אוטובוס בין-עירוניים ופחות בתוך הערים, ולכן אפשר לבחור באפשרות של מוניות שהן זולות יחסית.
אם לעומת זאת אתם עולים על טיסה לרודוס, אתם תוכלו למצוא אי מפותח למדי מבחינה תחבורתית. יש לא מעט אוטובוסים שעושים סיבוב בחלקים שונים של האי. אפשרות נוחה היא לשכור אופניים אם אתם מתמקדים רק באזור אחד. כמובן שתמיד גם יש אפשרות להשכרת רכב, וגם האופציה של המוניות היא בהחלט סבירה. המטבע גם כאן הוא האירו האירופי, וגם כאן מזג האוויר הוא כמו ברוב אגן הים התיכון – זהה מאד לזה של ישראל.

באיזה אטרקציות כדאי לבקר?

כמובן שאם אתם עולים על טיסה לקפריסין, יש מגוון עצום של אטרקציות שתוכלו לבקר בהן. הדבר לא פעם תלוי בסוג העיר שאליה אתם נוסעים. בהנחה שאתם הולכים לעיר נמל (אלו הן הערים המתוירות יותר) כדאי גם לבדוק מהם הכפרים שנמצאים בסמוך לערים הגדולות, שכן הם מציגים לרוב חוויה אותנטית מאד. קפריסין היא גם מדינה שמלאה בפארקי מים שמיועדים לתיירים, ובהחלט אפשר לבדוק יותר מאחד.
במקרה של טיסה לרודוס, יש כמובן לא מעט אטרקציות שבהן אתם תוכלו לבקר. רודוס הוא אחד מהאיים העתיקים ביותר של יוון, מבחינת תאריך ישובו ע"י בני אדם. לכן, מומלץ לא לוותר על ביקור בעיר העתיקה של רודוס, אשר נמצאת בין חומות עתיקות שעדיין עומדות על תילן. יש להבין כי מדובר באתר מורשת עולמית, ויש לא מעט מבנים מדהימים שאפשר למצוא בכל העיר העתיקה.

רוצים לתכנן את חופש החלומות?

אז מה ראינו כאן? ראינו כי בין אם אתם עולים על טיסה לקפריסין, ובין אם אתם בוחרים באפשרות של טיסה לרודוס – זו תמיד תהיה חופשה מדהימה ובלתי נשכחת. מדובר על איים מאד מתוירים, מאד מפותחים, שיכולים להתאים גם לתייר הישראלי מבחינת אקלים ואופי כללי.

התגובות סגורות