מאי 09

שייט תעלות באירלנד

בקטגוריה חופשות שייט יוקרתיות

שם המאמר: שייט תעלות באירלנד
דורג על ידי זיוה בתאריך 9.05.13
דירוג המאמר: 4.0

אחת הדרכים המעניינות והמהנות לבלות בכל מדינה, קל וחומר באירופה, היא באמצעות שייט. שייט מאפשר לכם לראות את המדינה מבחוץ, אך מקרוב, דרך הים – דבר המביא אתכם לחוויה ולמראה נופים שלא תראו ברגל, בטיפוס הרים או בנסיעה ברכב. זו חוויה ייחודית, ובמדינות שיש להן ים יפה ונופי ים מרהיבים זה אף מרגש יותר. דוגמאות לכך לא חסרות. למשל, שייט גולטים בקרואטיה, שייט לאיים הקאריביים או אפילו שייט באילת המוכר לכולנו. אחד היעדים המרתקים לכך הוא אירלנד, שביחד עם כל בריטניה מאפשרת חוויית נוף ימי עוצרת נשימה. שייט באירלנד מאפשרת שהייה בגן עדן של ממש.

Irland by buchenberger, on Flickr

אודות שייט תעלות באירלנד

השייט באירלנד מקרב אתכם מצד אחד לנוף היפה והפסטרולי שלה ומצד שני לתרבות הייחודית שלה. שייט תעלות באירלנד עובר בנקיקים קטנים, מעגנים קטנים ויפים, נמלים, מרינות ועיירות צבעוניות וססגוניות – מלאות בירה ווסקי וחגיגות – כמו שרק באירלנד יש. אפשר לעשות זאת במס' דרכים: לשכור יאכטה או סירה כדי לטייל בשייט חד יומי (למשל, תעלת שנון, ארן) או בטיולים ארוכים יותר עם ספינה קטנה ומדריך. בנוסף, אפשר לעסוק בספורט ימי איפה שמתאפשר בדרך, למשל בארן.

 

אודות תעלת שנון ארן

התעלה המומלצת ביותר לטייל בה היא כמובן שנון ארן. היא נפתחה לשייט ב-1994, ואורכה 64 קילומטר. יש בה תעלות קטנות שיוצאות ממנה, אגם ומי נהר. התעלה מקשרת בין לייטרים וילג' והעיירה וולטורבט. יש בה את כל השירותים שצריך כדי להשיט ספינה – מתחזוקה, נמלי השכרה ותדלוק ומדריכים ושירותי תיירות. אפשר להשכיר בה ספינה ולצאת בשמחה לשייט תעלות באירלנד. לאורכה יש 16 כניסות ויציאות, ובכל אחת מהן אפשר לעגון – לרדת, לשתות בירה, להינות מהכפר המקומי ולבלות.

 

התגובות סגורות