פבר' 24

טיולים למקומות ההררים: הרי הרוקי

בקטגוריה חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: טיולים למקומות ההררים: הרי הרוקי
דורג על ידי קרנית בתאריך 24.02.13
דירוג המאמר: 4.5

אם אתם אוהבים טיולים למקומות הררים, הרי הרוקי הם המקום המושלם עבורכם. מדובר על רכס המצוי בין ארצות הברית לקנדה. מדובר על גבעות של סלעים גדולים (כפי שהאינדיאנים קוראים להם), עם חוד חנית שפיצי בקציהם.

בעולם יש הרים רבים אבל כמו הרי הרוקי אין רבים. מדובר על רכס ענקי, 5000 קילומטר אורך (1500 בקנדה), ברוחב של 600 קילומטר. בדרך כלל מקובל לחלק את הרכס לחלק האמריקני וחלק הקנדי. החלק הגבוה בארה"ב בגובה של 4400 מטר; בקנדה 3900 מטר. רכס זה נסתת עקב תנועות טקטוניות: הלוח הפסיפי נכנס תחת הלוח הצפון אמריקני ויצר רכס אדיר של הרים יפים.

Rocky Mountains National Park, Colorado by Derek Keats, on Flickr

מה לעשות בהרים?

רכס הרוקיז שונה מאד מכל טיול הרים שתעשו. מאד שונה מרומניה, מטיול לרוסיה או לכל מקום עם הרים גבוהים אחרים. מדובר במוקד משיכה תיירותי משמעותי, מכל העולם וכמובן גם מיבשת צפון אמריקה.

המבקרים מגיעים בכל השנה, בה אפשר לטייל בשל מזג אוויר נוח כמעט כל הזמן. אפשר לעשות עצירת מחנאות תחת אחד ההרים, לעסוק בספורט – ובחורף אפשר לעשות שם סקי, אחד מהמקומות היחידים באמריקה (יחד עם ארגנטינה). בפארק מספר שמורות טבע שמתאימות לתיירים, כאשר שמורת הטבע פארק לאומי רוקיז הוא הפופולארי ביותר.

השמורות בהרי הרוקי הן: ילוסטון, גליישר ופארק הרוקיז. הוא הוקם על ידי הממשל האמרקני ב-1915. הנוף בו הוא שמורות טבע ויערות הרריים; הוא מתחיל בקנדה ונגמר בקולורדו וניו מכסיקו. בין היערות אפשר למצוא את רוֹט, רוזוולד וארפהוֹ. הפארק גדול מאד: 1100 קמ"ר, החצוי באמצע על ידי פרשת מים גדולה, שמאפשרת סוג אחר של טיולים מכל צד שלה. הטיול יכול להתאים למשפחות גם עם ילדים קטנים שיכולים להינות ממשחקים, ספורט וטיולים רגליים.

התגובות סגורות