פבר' 26

מסלולים בתאילנד

בקטגוריה Uncategorized

שם המאמר: מסלולים בתאילנד
דורג על ידי איל בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.5

תאילנד היא ארץ יעד לתיירים ותרמילאים מכל העולם. זהו אחד היעדים היותר מבוקשים על ידי צעירים שסיימו את שרותם הצבאי ויוצאים לטיול של כמה חודשים, ולפעמים ליותר, כדי לנקות את הראש ולהכין את הגוף להמשך הדרך.

Thailand Red Shirt Parade 2 by Honou, on Flickr

עוד לפני רכישת כרטיס הטיסה כדאי לשבת ולתכנן את המסלולים בתאילנד אליהם יש שאיפה להגיע. כל תכנון מוקדם יעזור בהמשך הטיול. עונת התיירות הטובה ביותר בתאילנד הם החודשים דצמבר עד יוני. בעונה זו כמות התיירים המטיילים בתאילנד היא גדול ולכן כדאי לתכנן את הטיול מראש. ללא תכנון מוקדם של מסלולי הטיולים, בעיקר בעונת התיירות, יכולה להיות אכזבה כשבמקום מסוים לא ימצאו חדרים פנויים בבתי המלון בגלל תפוסה מלאה או שיהיה צורך בהמתנה ארוכה לעלייה על מטוס בטיסה פנימית. כדי לתכנן מסלול בתאילנד כדאי להיעזר במפת תאילנד, עליה לסמן את המסלול הרצוי, בספרות המפורסמת על תאילנד ולעיין בפרסומים שבאתרי אינטרנט של חברות המתמחות בהכנת טיולים מסוג זה. מידע על מזג האוויר יכול לתת למטייל תמונת מצב לגבי הציוד והבגדים שעליו לקחת איתו.

כדי לחסוך בזמן נסיעות כדאי לבדוק את אורך הדרך בין עיר או אי אליהם אנו רוצים להגיע. מתי כדי לנצל את התחבורה הציבורית ומתי להשתמש בקווי התעופה הפנימיים של תאילנד. תכנון מסלול בתאילנד יאפשר לנו לבחור מהו המקום הראשון אליו נגיע וכמה זמן לשהות במקום זה להיכן להמשיך ובאיזה אופן. ברוב המקרים מגיעים התיירים לבנגקוק עיר תיירות אחת מהגדולות באסיה בה מבקרים מיליוני תיירים בשנה שהיא גם מרכז פיננסי ותעשייתי. לאחר שהות ובילוי בבנגקוק ממשיכים למקום אחר ומכאן שתכנון המסלולים בתאילנד מראש מפרט את כל פרטי הטיול אחד לאחד והדבר מאפשר הזמנת חדרים בבתי מלון לאורך המסלול וכרטיסי טיסה אם משתמשים בטיסות פנים.

רבים מבין התרמילאים, אלו היוצאים בדרך כלל לתקופה ארוכה בוחרים לצאת לתאילנד ללא הכנה מראש של מסלול הטיולים ורק בהגיעם לתאילנד ובחינת האפשרויות העומדות בפניהם הם מתכננים את צעדיהם, בהתאם להרגשתם. לא כל התיירים הם תרמילאים וזמן הטיול שלהם מוגבל ואין להם אפשרות לעבור בתאילנד מרחקים גדולים. בדרך כלל תיירים אלו יוצאים בטיולים מאורגנים בני שבועיים שלושה שהמסלולים בתאילנד מוגדרים מראש ומתוכננים כך שהזמן שהטיול בזמן הקצר יהיה בערים ויציאה לאיים הקרובים להן ומיצוי כל האטרקציות באזור המסוים. חובבי טיולים ואתגרים, היוצאים לתאילנד לתקופה של חודש ויותר, יכולים אף הם להיעזר בחברות מתמחות כדי לתכנן את המסלולים בתאילנד.

חברות הטיסה ומשרדי התיירות מציעים לתיירים הבוחרים להגיע לתאילנד בטיול מאורגן מספר מסלולים בתאילנד וכל אחד בוחר את המתאים לו ביותר. טיולים בתאילנד מתאימים לכל הגילאים למבוגרים ולילדים ולכן חשוב לבחור מסלול בתאילנד שיתאים ושלא יהיה קשה לבצעו. לקבוצות היוצאות בטיולים מאורגנים מצטרף מדריך ישראלי הבקיא במסלול הטיול הנבחר. הוא זה שמבקרה הצורה יוכל להחליף קטע מסלול מסוים באחר בגלל כל מיני אילוצים.

בגלל טיב המים וסכנת הרעלתם, במקומות רבים בתאילנד לא מומלץ על שתיית מים ממי הברז. מים אלה משמשים לכביסה ורחצה בסיום צחצוח השיניים יש לשטוף את הפה במי פה. לשתיית מים ניתן לרכוש בקבוקים עליהם יש סמל של פיל. זהו הסימן שאפשר לשתות את המים. כל אחד המטייל הרבה בעולם ויודע דבר או שניים על טיולים בארצות כמו תאילנד יעיד שללא תכנון מוקדם של מסלולי הטיול התייר הבודד יפסיד זמן יקר ולא יוכל לנצל את כל מה שהוא תכנן לפני היציאה. מסלול הטיול המתוכנן מראש מהווה דרך לשמירת קשר מתמיד של אלו שנותרו מאחור עם המטייל.

התגובות סגורות