אפר' 04

טרק בקירגזסטן

בקטגוריה חופשות שייט יוקרתיות

שם המאמר: טרק בקירגזסטן
דורג על ידי סימה בתאריך 4.04.13
דירוג המאמר: 4.5

קירגיזסטן, רפובליקה במרכז אסיה שעד 1991 הייתה חלק מברית המועצות ומשנה זו זכתה לעצמאות. השפה הרישמית היא קירגיזית. המדינה היא מדינה ענייה למרות שבמספר ערים מתנהלים תעשייה ומסחר ברמה סבירה.

<="HDR

התרבות בקירגיזסטן היא תרבות של נוודים הרריים. לסוסים יש מקום חשוב בתרבות המקומית והמשקה הלאומי של התושבים הוא חלב סוסים (הנקרא בשמם קומיס).

עיקר פרנסת התושבים בארץ זו היא על חקלאות (בעיקר ירקות) וגידולי צאן. בשנים האחרונות התפתח ענף נוסף והוא ענף התיירות, בעיקר מגיעים תיירים לעשות טרק בקירגזסטן לאחר שנפתחה להם מדינה נוספת לעשות בה טרקים.

קירגיזסטן היא מדינה הררית ומאז נפתחו הגבולות בפני תיירים מגיעים אליה תיירי הטרקים. הטרק בקירגיזסטן שונה מהטרקים בארצות השונות בעולם. מטיילים שעשו טרקים בתאילנד, הודו ודרום אמריקה מעידים שהטרק בקירגיסזטן השאיר אצלם רושם חזק והם יחזרו למקום פעם נוספת ואף ממליצים לחבריהם לעשות זאת.

בגלל הנופים המרהיבים של מדינה זו היא נקראת שוויץ של אסיה. ההרים הגבוהים והמושלגים לצד עמק עם אגמי טורקיז מביאים תיירים רבים לביקור במדינה.

בנוסף לתייר המחפש אתגרים וטיולים בטבע מגיעים לביקור בקירגיזסטן גם ילידי המקום שעלו לארץ מיד לאחר שגבולות המדינה נפתחו. חלקם מגיע עם הדור השני, זה שנולד כבר בישראל, כדי להראות לו את ארץ מוצא הוריו ורבים מבין הצעירים יוצאים לעשות טיולים בטבע ובין היתר לעשות טרק בקירגיסזטן וזאת כדי לספר לחבריהם בארץ על חוויותיהם.

חברות התיירות בארץ ראו בקירגיזסטן יעד תיירות והחלו לשווק חבילות טיולים וביניהן גם חבילות טרק בקירגיסזטן שהן מסלולי דרך המשי.

אפשר להגיע לקירגיזסטן כתייר עצמאי או בקבוצה להיעזר במדריך מקומי שילווה ויסביר היכן ומתי כדאי לבקר במדינה. יש גם קבוצות מאורגנות המגיעים בליווי של מדריך ישראלי אליהם מצטרף מדריך מקומי.

טיולי שייט

התייר הישראלי מחפש בכל פעם דרך מקורית לבילוי חופשותיו וארצות חדשות לטייל בהן. רוב התיירים יוצאים ליעד כלשהו כדי לטייל ולראות מקומות חדשים שאין כדוגמתם בארץ אבל ישנם כאלה המעוניינים לצאת לחופשה ולשלב בה מנוחה והדרך הטובה לעשות זאת היא בטיולי שייט.

ישנם טיולי שייט בהם הופכת האונייה למלון צף. על גבי האונייה יכול המטייל למצוא עולם ומלואו ממסעדות, בתי קפה, בתי קולנוע, אולם ריקודים, קזינו, בריכות שחיה ועוד.

האונייה, המפליגה מנמל בישראל למדינות השוכנות לחופי ים התיכון, עוגנת בנמליהן והתיירים השטים בה יורדים לסיור בעיר הקרובה. בסוף היום חוזרים לאונייה להמשך השייט.

בצפון הארץ אפשר לקיים טיולי שייט משולבים עם אטרקציות לילדים ונוער. בהזמנה מראש ועם מספר של 10 משתתפים מינימום יכולה החברה המפעילה את טיולי השייט הללו לקיים יום כיף לבני נוער ולמבוגרים.

בשנים האחרונות התפתח תחום נוסף לטיולי שייט והוא תחום השכרת יאכטות למספר שעות לשייט מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל לחופי המדינה. השכרת יאכטה לטיולי שייט אלו הם מקור לבילוי רומנטי לזוגות המבקשים לבלות זמן איכות ולחיזוק קשרים, למסיבות שונות.

במספר יאכטות בהן אפשר לקיים טיולי שייט יש צימרים. זוגות המעוניינים יכולים לשכור את הצימר ללילה רומנטי עם ארוחת בוקר מפנקת ומסאז' וכך הופכת היאכטה לצימר צף.

בשנים האחרונות הפכו האירועים (כמו בר בת מצווה, ימי הולדת וימי נישואין) לאירועי גורמה. כל אחד מחפש דרך להרשים את אורחיו ולעשות אירוע שעדיין לא עשו. לאחרונה החל טרנד חדש והוא לעשות אירועים על יאכטות ולשלב בהם טיולי שייט. היאכטה לאחר שייט עוגנת בים הפתוח והחגיגה מתחילה. אני צוות היאכטה הופכים לזמן קצר למלצרים, צלמים ודי. גי.

התגובות סגורות