פבר' 26

לנפוש תאילנד

בקטגוריה חופשות יוקרה במזרח הרחוק

שם המאמר: לנפוש תאילנד
דורג על ידי דקל בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.0

תאילנד, או בשמה הקודם סיאם, היא ממלכה בדרום מזרח אסיה ובראשה מלך. עיקר הכנסתה מהחקלאות וענפי יצוא כמו גומי דגים, קוקוס ועוד. לאחרונה התפתח ענף האלקטרוניקה והביגוד. אבל עיקר הכנסותיה של תאילנד הם מהתיירות. תאילנד היא ארץ יעד מועדף לתיירים מכל העולם. מיליוני תיירים מגיעים מדי שנה מכל הארצות.

Harvest Thailand by lynhdan, on Flickr

לטייל בתאילנד

כאמור תאילנד היא יעד מועדף על תיירים רבים המגיעים לטייל בתאילנד. צעירים רבים מישראל רואים בתאילנד יעד לטיול שלאחר הצבא. תרמילאים צעירים מגיעים לתאילנד לתקופה ארוכה ומטיילים בה לאורכה ולרוחבה. הכנסת האורחים של העם התאילנדי מאפשרת קיום טיול מהנה. במיוחד אוהבים התאילנדים את המשפחות המטיילות עם ילדים. יחסם שונה למטיילים ללא ילדים ולמשפחות עם ילדים. לטייל בתאילנד עם ילדים זוהי הנאה כפולה. בתאילנד ישנן אטרקציות לילדים שאין אותן בארץ כך שגם המבוגרים נהנים מדברים מיוחדים. היבט נוסף יש בטיול משפחות, זמן האיכות שלעיתים אין אותו בארץ מאחר וכל אחד מבני המשפחה עסוק בטרדות היום והזמן הפנוי למשפחה מצומצם.

למטיילים צעירים ישנה אפשרות לשכור אופנוע איתו הם יכולים לנוע ממקום למקום. בתאילנד אין צורך ברישיון נהיגה לאופנוע וכך כל אחד שרוצה יכול לשכור לעצמו אחד. חיסכון רב בזמן ובכסף.
בנוסף לנופים מרהיבים חופי ים לבנים ונקיים אפשר להגיע לאיי תאילנד על גבי מעבורת ולכל אי יש את הייחוד שלו.
לכל אזור בתאילנד יש אפיון משלו. לטייל בתאילנד, בצפון תאילנד,בה מתגוררים שבטים החיים על פי מסורת העבר והם משמרים אותה יש בה שווקים ושמורות טבע והרבה אתרים היסטוריים. צפון תאילנד הוא יעד טיולים לישראלים רבים.

מרכז תאילנד ידוע כאזור מודרני יותר ובו יש את בנגקוק עיר הבירה של תאילנד בהווה וכן עיר הבירה העתיקה איותיאה. דרום תאילנד מהווה מקום לטיולים ומנוחה בעיקר בגלל ריבוי האיים שבאזור הנוף וחופי הים. זהו מקום מתאים ביותר לשלב הנאה עם מנוחה.לטייל בתאילנד אפשר בכמה צורות ביחידים. למרות שרבים מבין התרמילאים חוברים יחד עם תרמילאים בודדים אחרים ויוצאים לטיולים יחדיו התייר הבודד הוא הרוב מבין התיירים המבקרים בתאילנד. יש קבוצות של כמה חברים או קבוצות מאורגנות ויש טיולי משפחות. כל אחת מהצורות מתאימה בתאילנד.

מידע על תאילנד

ליוצאים לטיולים בתאילנד יכולים לקבל מידע על תאילנד במספר אפשרויות. אחת האפשרויות היא באמצעות אתרי האינטרנט המספקים מידע מורחב על תאילנד. מהי העונה המתאימה ביותר לטייל בתאילנד, איזה ציוד כדאי לקחת כשיוצאים לטיול תרמילאים, איזו לבוש מתאים לכל עונה. מה שווי הכסף ואיפה כדי לרכוש דברים במחירים זולים יותר. בנוסף אפשר לקבל מידע על תאילנד בתאילנד עצמה. נפתחו משרדי מידע בכל הערים הגדולות של תאילנד וכל מי שמגיע למשרד כזה יכול להיעזר באינפורמציה רלוונטית לטיול שלו. במשרדים המאוישים על ידי ישראלים אפשר לקבל את המידע בעברית וניתן להיעזר בהם מכל מקום בתאילנד.

דרך נוספת לקבלת מידע על תאילנד היא ממטיילים שחזרו ארצה והם יכולים להעביר מידע שהצטבר מניסיונם. אין חכם כבעל ניסיון. המטייל החוזר יכול להאיר את עיניו של הנוסע הבא על מקומות שכדאי לבקר ואסור לוותר עליהם והמקומות שכדאי לדלג עליהם. אפשר גם להיעזר במשרדי התיירות בישראל. ברוב משרדי התיירות בו רוכשים את כרטיסי הטיסה לתאילנד ניתן לקבל מידע על תאילנד עצמה. מכל אחת מהדרכים לקבלת מידע על תאילנד כדאי לקחת את המעניין ביותר ובכולן כדאי להיעזר במפת האזור ולפני כל יציאה ליעד טיול כלשהו לשרטט את המסלול דבר שיכול לעזור בעת הטיול עצמו ולחסוך בזבוז זמן יקר.

התגובות סגורות