אוג' 14

טיולים לאיסלנד

בקטגוריה חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: טיולים לאיסלנד
דורג על ידי רודריגו בתאריך 14.08.13
דירוג המאמר: 4.5

איסלנד היא מדינת אי בצפון האוקיינוס האטלנטי. בשנים האחרונות גדלה אוכלוסיית איסלנד בגלל הגירה חיובית מאירופה. היא חברה בנאט"ו אף שאין לה צבא של משרתי קבע.

Iceland by poptech, on Flickr

ישראלים רבים יוצאים מדי שנה לטיולים בכל העולם ובכלל זה לטיולים לאיסלנד. פרנסת תושבי האי היא בעיקר על החקלאות ובאופן מיוחד הדייג. היא נחשבת לבעלת תל"ג גבוה מאוד ורמת החיים באי היא מהגבוהות בעולם.

טיול באיסלנד ניתן לעשות באופן עצמאי. אפשר להיעזר בפרסומים הרבים שיש באינטרנט על אופן ההגעה, עלות כרטיסי הטיסה והיכן כדאי לבקר בזמן השהות באי. מה כדאי לעשות ומה לא.

מרבית הישראלים המגיעים לטיולים לאיסלנד עושים זאת בשילוב עם עוד מדינות באירופה. מרבית המטיילים בוחרים להגיע בטיולים מאורגנים. הסיבה לכך היא בעיקר נוחיות אבל לא רק. טיול לאיסלנד אינו זול ולרוב הישראלים לא עומד זמן בלתי מוגבל לטיול ולכן הם מחפשים דרכים להכיל מה שיותר מקומות בזמן קצר יחסית.

כל חברת נסיעות מעמידה בפני הלקוחות שלה מספר תכנית ולוח זמנים לטיולים מאורגנים וכל אחד יכול לבחור לעצמו את המתאים ביותר. כדאי לבדוק מי הם האנשים האחרים בקבוצה. להתאים גילאים (במיוחד עם לוקחים ילדים לטיול לאיסלנד).

לפני היציאה לאיסלנד, בין כבודדים או בקבוצות כדאי להצטייד בכל מידע אפשרי על המקום. פרסומים על איסלנד באתרי האינטרנט או בספרות הכתובה הם רבים ומידע מוקדם מאפשר לקיים טיול מעניין יותר. במיוחד לתרמילאים שיוצאים לרוב הטיולים ברגל כדאי לדעת מה שיותר על מסלולי ההליכה.

עונת התיירות באיסלנד קצרה בגלל מזג האוויר הסוער שיש בחודשי החורף ולכן רוב התיירים מגיעים לאי בתקופה שבין סוף מאי לתחילת ספטמבר. בחודשי החורף אפשר לראות תיירים המגיעים לראות את הקרחונים הגייזרים והמפלים. ישנן עונות בחורף שמיליון תיירים מכל העולם מגיעים לטיולים לאיסלנד.

יש באיסלנד כמה עשרות יהודים שמתגוררים רובם ככולם ברייקיאוויק. רובם ישראלים שנישאו לתושבי איסלנד. הם מקיימים חיי קהילה ונפגשים בעיקר בחגי ישראל.

מטיילים ישראליים המגיעים לטיול באיסלנד מקיימים קשר עם חברי הקהילה. יש כאלה שמגיעים לאיסלנד לביקור משפחה ועושים טיולים באי.

באיסלנד מעיינות מים חמים נפוצים מאוד ומהם מפיקים אנרגיה. 90% מהאנרגיה שצורכת איסלנד מופקים מהמעיינות שהם גם מראה מרהיב וכל תייר שמגיע לאי צופה בהם.

בנוסף לתיירים המגיעים לטיולים באיסלנד באופן עצמאי או במסגרת של טיולים מאורגנים מגיעים גם תרמילאים רבים לטייל באי.

ישראלים צעירים יוצאי צבא מחפשים דרכים ומקומות חדשים לטייל בהם כדי לנקות את הראש מהשירות הצבאי וכהכנה לקראת חיים חדשים מגיעים לטיול תרמילאים באיסלנד.

מסלולי הטרקים הרבים והאתגרים העומדים בפני התרמילאים מחייבים תכנון מוקדם ולוח זמנים מדויק. מאחר ועונת הטיולים היא קצרה יחסית בגלל מזג האוויר מתרכזים כל הטראקים לתקופה של שלושה ארבעה חודשים בשנה בלבד.

לרוב יוצאים התרמילאים לטיולים באיסלנד כיחידים וחוברים למספר מטיילים בעת הטראק. יש כאלה שיוצאים בקבוצות קטנות ויש בגדולות. לכל התרמילאים מצטרף מדריך מקומי שמכוון ומלווה אותם לאורך כל הטראק.

בתקופה האחרונה פונו תושבים הגרים באזור הר געש שהתפרץ לאחר 200 שנים שהיה כבוי. הפחד הקיים כיום שאם ההר יתפרץ פעם נוספת תהיינה הצפה ושיטפונות בכל האזור.

אף שמרבית איסלנד היא קרח במרבית חודשי השנה יש בה פארקים, לאגונה מקסימה ומפלי מים. בחודשי התיירות הכל ירוק והטבע מסביר פנים לתיירים. איסלנד היא אי מלא בהפתעות ובכל פעם מתגלה משהו חדש. טיולים באיסלנד משאירים לתיירים החוזרים משם טעם של עוד עם הרבה זיכרונות וחוויות.

 

התגובות סגורות