פבר' 14

כיצד כדאי להיערך אל טיולים מאורגנים?

בקטגוריה חופשות יוקרה באמריקה, חופשות יוקרתיות במיוחד

שם המאמר: כיצד כדאי להיערך אל טיולים מאורגנים?
דורג על ידי עידן בתאריך 14.02.13
דירוג המאמר: 4.5

בדיוק כמו חופשות רגילות, גם טיולים מאורגנים כרוכים בהיערכות. יחד עם זאת, במידה ובוחרים לערוך את הטיולים המאורגנים ביעדים רחוקים כגון אוזבקיסטן או איי גלאפגוס כדאי לקחת בחשבון מספר שיקולים מרכזיים. במאמר הבא נסביר זאת ונביא דוגמאות להכנה נכונה.

Mir-i-Arab Madrasa, Buchara, Uzbekistan by travelourplanet.com, on Flickr

טיולים מאורגנים על פי תחומי העניין

באופן כללי, כל הטיולים המאורגנים נבחרים על פי תחומי העניין של המטיילים. ישנם טיולים מאורגנים המתמקדים בשמורות הטבע לעומת אחרים אשר בהם דווקא האדריכלות תופסת את מלוא תשומת הלב. ביעדים כמו איי גלאפגוס קשה להתעלם מהמגוון העצום של הצמחים והחיות, אך במדינות מסורתיות יותר כמו אוזביקסטן הטיול מאפשר היכרות עם התרבות האנושית המקומית ולאו דווקא עם הטבע. מהבחינה הזו, ניתן לומר כי בעת תכנון טיול מאורגן כדאי לבדוק מראש את אופי המסלול ואת האטרקציות.

אטרקציות מרכזיות במהלך טיול לאוזבקיסטן

טיול מאורגן לאוזבקיסטן מאפשר לישראלים לקחת חלק במנטאליות שונה לחלוטין. למרות שרוב תושבי אוזבקיסטן הם מוסלמים, טיולים מאורגנים מאובטחים בצורה מלאה והאוכלוסייה המקומית מקבלת את התייירים בסבר פנים יפות. במידה ויוצאים אל טיול מאורגן לאוזבקיסטן יחד עם המשפחה כדאי להכיר את דוכני המזון המסורתיים. אוזביקסטן מציעה לתיירים מנות שישליק, קבאב, אורז, אטריות ועוד. מאז התפרקות ברית המועצות החלה אוזבקיסטן להחיות את השוק המרכזי האסיאני ורק בעיר טשקאנט ישנם לפחות שבעה שווקים נהדרים אשר פעילים גם במהלך סוף השבוע. כדאי להגיע אל טיולים מאורגנים באוזבקיסטן עם כסף מזומן אך חשוב לשמור אותו בחגורות כסף. עדיף לפזר את אמצעי התשלום בין ארנקים ותיקים שונים וכך למנוע גניבות. במהלך טיולים מאורגנים לאוזביקסטן ישנם שעות פנאי אותן כדאי לנצל לצורך ביקור בבתי הקולנוע המקומיים, מועדוני הלילה והדיסקוטקים.

המסלולים של טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן

המסלול העיקרי של טיול מאורגן לאוזבקיסטן הוא סביב העיר טשקנט. זו היא העיר הגדולה ביותר במדינה ובה גם נוחתות הטיסות הבינלאומיות. במרכז העיר ישנה כיכר מפורסמת בשם אמיר טימור מדיאני ובתי המלון נמצאים ליד פארק מרג'ון. טיול מאורגן לאוזביקסטן כולל ביקור בכיכר העצמאות, בצ'ארסו, במסגד ג'ומעה ובמדרסת קוקלדאש. חובבי התרבות יוכלו להצטרף אל סיורים במוזיאונים ולראות מוצרי אמנות, היסטוריה ועתיקות.

המלצות לפני יציאה לטיול באיי גלאפגוס

ההיערכות אל טיול מאורגן לגלאפגוס מורכבת יותר מאשר הטיול באוזביקסטן. ראשית, רוב המסלולים של טיול מאורגן לגלאפגוס כוללים אתרי טבע ושמורות. כדאי להגיע עם ביגוד חם ולהביא ציוד המתאים לימים גשומים. במידה ומגיעים עם ילדים ומשפחה, עדיף להכין אותם מראש אל מיני בעלי החיים. כך ניתן לעורר בהם עניין עוד לפני ההתחלה של טיול מאורגן לגלאפגוס. מדריכים של טיולים מאורגנים באיים ממליצים על מצלמות סטילס ווידאו, אשר יכולות לתעד את בעלי החיים בסביבה הטבעית שלהם. תיירים המגיעים אל טיול מאורגן לגלאפגוס מהמערב מופתעים למצוא שמורות ענקיות ללא מגע יד אדם. בזכות פיקוח אדוק של ממשלת אקוודור ושל יונסק"ו מצליחים המסלולים של טיול מאורגן לגלאפגוס לשמור על המעמד שלהם.

היעזרו במדריכים על מנת להיערך לטיול הבא שלכם

ניתן ליצור קשר עם המדריכים עוד לפני היציאה אל טיול מאורגן לגלאפגוס או באוזביקסטן ולברר לגבי הציוד הדרוש. באופן כללי, כל טיול בחו"ל ובעיקר טיולים מאורגנים ביעדים רחוקים מחייבים את התייר להביא איתו ויזה, אמצעי תשלום ואמצעי חירום. חברות המארגנות טיולים מפרסמות רשימת המלצות אותה ניתן למצוא באתרי האינטרנט. בסופו של דבר, הטיול המאורגן הוא חוויה המשלבת בין סקרנות ואתגר.

התגובות סגורות